After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Andrew Kramer'in Modellediği Helikoptere Bakın! EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Andrew Kramer'in Modellediği Helikoptere Bakın! EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Andrew Kramer'in Modellediği Helikoptere Bakın! EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Andrew Kramer'in Modellediği Helikoptere Bakın! EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Andrew Kramer'in Modellediği Helikoptere Bakın! EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Andrew Kramer'in Modellediği Helikoptere Bakın! EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Andrew Kramer'in Modellediği Helikoptere Bakın! EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Andrew Kramer'in Modellediği Helikoptere Bakın! EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Andrew Kramer'in Modellediği Helikoptere Bakın! EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 18 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 18 Misafir :: 2 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Andrew Kramer'in Modellediği Helikoptere Bakın! Vote_lcapAndrew Kramer'in Modellediği Helikoptere Bakın! Voting_barAndrew Kramer'in Modellediği Helikoptere Bakın! Vote_rcap 
boronzox
Andrew Kramer'in Modellediği Helikoptere Bakın! Vote_lcapAndrew Kramer'in Modellediği Helikoptere Bakın! Voting_barAndrew Kramer'in Modellediği Helikoptere Bakın! Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Andrew Kramer'in Modellediği Helikoptere Bakın!

+4
olivon
eydi
haziran
boronzox
8 posters

1 sayfadaki 3 sayfası 1, 2, 3  Sonraki

Andrew Kramer'in Modellediği Helikoptere Bakın! Empty Andrew Kramer'in Modellediği Helikoptere Bakın!

Mesaj  boronzox Perş. 14 Ağus. 2008, 18:12

Olmaz böyle birşey :shock:

Andrew Kramer'in Modellediği Helikoptere Bakın! Apache_small

http://www.videocopilot.net/blogstuff/snowby1.mov
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4

Andrew Kramer'in Modellediği Helikoptere Bakın! Empty Geri: Andrew Kramer'in Modellediği Helikoptere Bakın!

Mesaj  haziran Perş. 14 Ağus. 2008, 18:18

Wouuww :shock:
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Andrew Kramer'in Modellediği Helikoptere Bakın! Empty Geri: Andrew Kramer'in Modellediği Helikoptere Bakın!

Mesaj  eydi Perş. 14 Ağus. 2008, 18:19

olmayan ne???
eydi
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : 0
Kullandığınız Programlar : 0

Mesaj  boronzox Perş. 14 Ağus. 2008, 18:25

Nasıl yani bu kadar gerçeğe yakın modelleme yapmış daha ne olsun :D
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  Misafir Perş. 14 Ağus. 2008, 20:39

zatn öyle olması gerek...önce doneleri toplarsın ..yani helikopter fotoğraflarını ve onun üzerinde modelleme yapılır..dolayısıyla aynısı çıkar..
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj  olivon Perş. 14 Ağus. 2008, 21:03

Başkalarının adımlarına bu kadar basmaya gerek yok! Andrewsw andrew!!!! Türkiyede de bir sürü adam var en az onun kadar başarılı. Tamam forumumuzun yapısına uygun bir konsepte dahil olan biri olabilir ama adam kötü bişey yapsa da "ne güzel yapmış" diyeceğiz. Bu kadar olumlu olmamak gerek arkadaşlar. Yıkın, hırpalayın, kırın...Ama her işe güzel demeyin. Andrew'e sor bakimm engin o helikopter hazır model olabilirmiymiş. Sonra da kendine bir sor: Hazır model olmasa bile yapması neden bu kadar zor gibi görünüyor sana. Bence dünyanın en başarılı cg benim ülkemde. Türkiyede. Andrew 5-10 bin euro alırken sadece after kullanıyor. Bu memlekette 1.500 ytl'ye adama tv reklamı yaptırıyorlar parasınıda 1 sene sonra veriyorlar. Avrupada her cg nin bir görevi var. biri kaplama, diğeri, ışık, bir deiğeri anime ile uğraşıyor...ülkemizde bir cg bunların hepsini tek başına yapıyor. Demek istediğim şu: Andrew olmasın değil. bencede çok başarılı. Ama bir günde bir Türk Cg'sinin adını görelim şu forumda ya!
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : xxx
Kullandığınız Programlar : xxx

Mesaj  emirkaan Perş. 14 Ağus. 2008, 21:24

- güz bir röportaj olmuş

- hangi röportaj

- aha silmişler:)
emirkaan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : uıouıouıo
Kullandığınız Programlar : ıouıouıo

Mesaj  boronzox Perş. 14 Ağus. 2008, 21:35

Evet nedense silinmiş :S
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  Misafir Perş. 14 Ağus. 2008, 21:51

aferin olivon..şimdi doğru konuştun...için yanık gibi...konuş açılırsın...bende sana tuz biber olurum çekinme...daha konuşucam şu yemeğimi yiyimde... Basketball
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj  haziran Perş. 14 Ağus. 2008, 22:17

Olivona tamamen katılıyorum bencede Andrew çok başarılı ama kahraman değil, AE ye yeni başlayanların üzerindeki hakkını inkar etmemekle beraber ondan başka ne cevherler olduğunu hatırlamakta fayda var özellikle avrupada yada amerikada her işin bir kurgucusu yada işleyicisi olduğu ve bizde ise her işi tek başına neredeyse bedava yapanların olduğu kısımda, üstelik çok başarılılar dünya çapında iş yapanlarımızda var olivon bir örnek vermişti mesela Hüseyin Yıldız çok başarılı bir 3d sanatçısıdır, ayrıca AE konusunda bizdede çok başarılı isimler var hatta bizimde üyemiz olan Emre Şan'da çok başarılıdır,

Yalnız Andrew kendisini çok iyi ifade ediyor bedava tutorialleri ile AE kullanıcılarını kendisine çekiyor, Emre Şan ise sadece 2 tutorial hazırlamış ve başkada ortada bişey yok sanıyorum birazda onlara görev düşüyor.
haziran
haziran
Admin
Admin

Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  boronzox Perş. 14 Ağus. 2008, 22:21

Evet aynen onlar da Andrew kadar yararlı olsunlar bize ama. Neutral :a028:
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  emirkaan Perş. 14 Ağus. 2008, 22:28

Yanlız andrew hayır hasenat yapmıyor ki adam ürününü pazarlıyor yani bu onun işi. Keşke bizde de birisi çıkıp bunu kendine iş edinsin derseniz bu da güzel bir temenni olur ama bizde bu işi yapan ne kadar kazanır tartışılır. Kendine iş edinmediği halde sıfır karşılıkla hazırlanmış 2 ders bence yine de çok manalı.
emirkaan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  haziran Perş. 14 Ağus. 2008, 22:33

emirkaan demiş ki:Kendine iş edinmediği halde sıfır karşılıkla hazırlanmış 2 ders bence yine de çok manalı.

Şimdi ben buna bir söz söylemedim, bu konuda öyle tabi ben sadece Andrew neden bu kadar popüler onu anlatmaya çalıştım, sadece sebep ve olasılıklardan bahsettim yani kimse zorunda değil eğer bu şartlardada birşeyler hazırlanmışsa bencede çok manalıdır, seninde dediğin gibi sadece temenni anlamında söyledim, keşke burdaki imkanlarda oralardaki gibi olsada bizim insanlarımızda kendilerini çok iyi ifade edebilseler, ama birilerinin bu zinciri bir şekilde kırması gerekmiyormu.
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  olivon Perş. 14 Ağus. 2008, 22:43

""""Zinciri kırmak""". Bence de olayın oluştuğu nokta bu. Ama birileri zinciri kırmak için uğraşırken ona yardım etmemiz gerek. ""Aaaa ne güzel kırmaya çalışıyorsun,bak avrupada şöyle kırmışlar. Sende böyle kır" demeden... Herkes bir ucundan tutacak ki bu işler olsun. ""Emreşan neden katılmıyor""" ben bunu çok önemsemiyorum (kendi adıma konuşuyorum) ama katılmadığına dair fikrimi söyleleyim: Yapımızı zayıf buluyor olabilir. Sonuçta tv sektöründe çalışan biri. Birçok effekti kullanabiliyor. Teknik ve bilgi anlamında dolu. Burada ""ışın kılıcı"" nasıl yapılır ""Kafa nasıl patlatılır"" gibi şeyler dikkatini çekmemiş olabilir. O zaman bizde alternetifleri denemeliyiz. Görsel anlamda güçlü hale gelmek için bol bol araştırma yapıp kendimizi geliştirmeliyiz. Halter çalışmalıyız, ağırlık kaldırmalıyız, barfix çekmeliyiz yawww ne bileyim işte buna benzer şeyler :D ....
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  emirkaan Perş. 14 Ağus. 2008, 22:49

Sözlerim yanlış anlaşılmasın karşılıksız emek verme noktasında sen de karşılık beklemeden yardımcı olan birisi olarak benden daha iyi bilrsin manasını.

Bu konu biraz sektörle ilgili. Sektörün durumu ülke ekonomisiyle ilgili ülke ekonomisinin neyle ilgili olduğunu burada söylemim... Ama bakış açısı da en az maddiyet kadar önemli. Bizde bu işlere hala "bizim çocuk da yapıyor evde sen niye okadar para istiyon" mantığıyla bakıldığından insan bazen bildiği bir şeyi paylaşmakta ikilem yaşayabiliyor. Hadi bunu geçtik bir de refah meselesi var diyelim bir avrupalı 1000 euro kazanıyor ve diyelim bir türk de o kadar kazanıyor ama avrupalı 1000 euroyu 8 saatte kazanıyor bizimki 12 saatte gel de bu adamdan yardım iste:(
emirkaan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  Misafir Perş. 14 Ağus. 2008, 23:01

eveet ben geldiim...şu after la başlayalım...ben 2002 yılında ilk aftera tanıştığımda ..doğrusu bana hiç cazip gelmedi.. ozamanki yapılan örneklere baktım beni hiç açmamıştı...o zaman aftere yarıda bırakıp işime geri döndüm...beni aftıra geri döndüren anderwdir..aynen böyle kardeşim. çünki onun sayesinde afterla neler yapılabileceğini hayretle gördüm..adam bide kalite kamereler aktörler falanda kulanıyor..bilgi paylaşımda sonuna kadar cömert..Andrew kramer afterı dünyaya tanıtan ve sevdiren adamdır, o yüzdende afterın ikonu payesine erişmiştir..hiç lami cimi yok...bilgi paylaştıkça artar düstürünün güzel bir örneği...tabi işinide pazarlayacak..burada avantajın ilki, dillerinin ingilizce olması veamerika ülke olduğu gibi bir kıta ve 200-250 milyon nüfüs barındırıyor, artıı direk amerikaya bağlı ingilice konuşan kanada ingiltere ve Avusturalya yıda katarsak bu rakam nüfüs ve satış olarak korkunç boyutlara ulaşır..biz bunlardan yoksunuz...devamını yazıyorum..
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj  emirkaan Perş. 14 Ağus. 2008, 23:10

devamını bekleyemedim:) "...ama bizde bu işi yapan ne kadar kazanır tartışılır." derken işte tam olarak bahsettiğin o avantajı kastetmiştim. Yani adam çömer olduğunun misliyle parasını da kazanıyor. Zaten öyle olduğu için cömert...

Not: Bu arada andrew'den faydalanmış ve faydalanmaya devam eden birisi olarak elbette kendisine teşekkürü borç bilirim. Burada sadece andrew gibi bizde de ne cevherler var ama çeşitli sebeplerden onları tanımıyoruz denmek istedim. Ama bu sebepler arasında bizdekilerin paylaşımdan uzak olduğu konusuna katılmıyorum...
emirkaan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  Misafir Perş. 14 Ağus. 2008, 23:22

okuma ve tüketim alışkanlığı var refahı yüksek ülkeler...biz fakiriz ve okuma alışkanlığımız yok..japonyanın nüfüsü bizim yarımız kadar ama bir gazetenin tırajı 14 milyon. orada çizgiromanlar(manga) tırajları milyarı aşmış vaziyette...

neyse bize geri dönelim.. grafik dizayn da ve 3D de gerçeten türkler çok başarılı ve amerikada pek çok türk 3D ci var ayrıca...
bir işi severek yapma fırsatımız olmuyor bir türlü..bzdede afterda başarılı azda olsa insan var ama TV lerde bunalana yaptıkları için akşam eve after dan gınâ gelmiş vaziyette eve geliyor ve görmek istemiyor aftırı..halbuki Anderw gibi hoş bir bürom olsa seve seve canım istediği zaman isteğim işleri yaparak para kazansam o aftrıdan bıkarmıyım baksana adam forum bile açtı... devam edecek
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj  olivon Perş. 14 Ağus. 2008, 23:48

"Andrew' i öldürelim mi yoksa sabaha ı bırakalım'ı" tartışmıyoruz değil mi! Sonuçta başarılı olduğu kesin. Biz Milletçe böyle bir girdap'ın döngüsünde dolanıp duruyoruz. Bir "Hayranlık duyma" illeti hasıl olmuş hepimize kendi yapabileceklerimizi, meziyetlerimizi unuttmuş gibiyiz bundan mutevellit. Hayranlığımızı imrentiyle harmanlayıp: "Yawww en son çıkan filmi izledin mi? Adamlar ne film yapmış be kardeşim" demekten öte durmuyoruzda "Biz nasıl yaparız'ı" düşünmüyoruz. Andrew ne kazanır, ne yer ne içer beni bağlamaz. Ben bir Türk evladı olarak kendi alanımda bayrağımı bir gıdım dalgalandırır, bir ingilize, bir almana, bir amereklıya adımdan bahsettirirsem savaşımı kazanmış sayarım kendimi. Bu yüzden "japonun mangası", "andrew'in süper işleri" beni alakadar etmiyor. Andrew ya da bir başkası umrumda bile değil.

Ha! Şunu diyebilirsin. "Sen ne kadar başarılısın ki böyle konuşuyorsun?" Dediğim gibi belki de çok başarısız biriyim ama kendi adımlarıma basıyorum, kendi yakamdan tutuyorum. Kendi açımdan bir problem yok. Zamanını bekliyorum.
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  Misafir Cuma 15 Ağus. 2008, 00:09

olivon kendi yeteneğine güveniyorsan ve dilinde varsa direk amrikaya git derim..boş yere buralarda çürüme...vatansevrlik döngüsündende çık...

yazımı kim sildi..........
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj  emirkaan Cuma 15 Ağus. 2008, 00:20

Eğer verdiğin linklerden dolayı silinmişse yönetime sitemim var ben pek anlamış değilim bu linklerin silinmesini ama kural bu diyorsanız diyecek lafımız yok sadece bana garip geliyor
emirkaan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  Misafir Cuma 15 Ağus. 2008, 00:21

irlandalı sanatçı iyiyse amerikaya gidiyor hintli ve çinliler bile amerikaya gidiyor..bunun vatanseverlikle bi alakası yok...iyiysen ve dilin varsa git..o kadar .....göster kendini...
http://www.plecxus.com/gallery/3d?page=6
http://cemreozkurt.blogspot.com/
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj  boronzox Cuma 15 Ağus. 2008, 00:24

Ben büyüyünce Amerika'ya gidicem kendimi gösterip Türkiye'ye geri dönücem.Nasıl fikir ama :puah:
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  olivon Cuma 15 Ağus. 2008, 00:26

Neyse Allahtan silinmeden okudum :D...

Ben
tek başıma adım atmaya bayılırım ama bu işte birkaç insana örnek
olabilmek çok önemli. Vatanseverlik benim için bir döngü olmadı asla.
Gitsem bile (ki asla buna niyetlenmedim aklımdan bile geçirmedim)
burada olurum mutlaka. Altın kafes bana göre değil....Kendime güven konusunda ise sadece ben değil
hepimiz güvenelim arkadaşlar. Mesala sen! İllüstrasyon konusunda
başarılısın daha farklı açılımlar yapabilirsin...Arkadaşım biz yapmazsak
kimse yaptırmazzzzzz! Önce biz adım atacağız ki kuyudan giden sesi biri
duysun. Önümüzdeki 10 yıla göre donanımınızı edinin. Allah'ın izniyle
Türkiye bu konuda uçacak uçacak!
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  boronzox Cuma 15 Ağus. 2008, 00:27

Ben büyüyünce çok şeyi değiştiricem şimdiden değiştirmeye başladım bile.
Değişimi önce kendimizde başlatmalıyız daha sonra Dünya'dan birşeyler beklemek gerek!
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

1 sayfadaki 3 sayfası 1, 2, 3  Sonraki