After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Ufak bi tartışma "DEJAVU" EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Ufak bi tartışma "DEJAVU" EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Ufak bi tartışma "DEJAVU" EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Ufak bi tartışma "DEJAVU" EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Ufak bi tartışma "DEJAVU" EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Ufak bi tartışma "DEJAVU" EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Ufak bi tartışma "DEJAVU" EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Ufak bi tartışma "DEJAVU" EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Ufak bi tartışma "DEJAVU" EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 56 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 56 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Ufak bi tartışma "DEJAVU" Vote_lcapUfak bi tartışma "DEJAVU" Voting_barUfak bi tartışma "DEJAVU" Vote_rcap 
boronzox
Ufak bi tartışma "DEJAVU" Vote_lcapUfak bi tartışma "DEJAVU" Voting_barUfak bi tartışma "DEJAVU" Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Ufak bi tartışma "DEJAVU"

5 posters

Ufak bi tartışma "DEJAVU" Empty Ufak bi tartışma "DEJAVU"

Mesaj  murti Salı 08 Ocak 2008, 14:07

Arkadaşlar az önce artık bilgisayarıma nerden geldise ( muhtemelen kardeşim atmıştır :D ) izledim. Film çok garibime gitti. yani şöyleki ; bi kere bilgisayar teknikleri var, geçmişi falan uzaydan inceleyebiliolar. sonra adam ışınlanıyor ve geleceği kurtarıyor.
Dejavu; bi şekil 6.his die tabir edilen bişi; yani olacağı sanki olmuş gibi o an görüyorsun. ama bu filmde her şey konu dışıydı. yani ilk defa bi filmi anlamak için u kadar uğraştım.
Film hakkında veya bu "dejavu" denen olay hakkında görüşleriniz, düşünceleriniz vardır mutlaka. . . . . .
murti
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : öğrenci

Ufak bi tartışma "DEJAVU" Empty Geri: Ufak bi tartışma "DEJAVU"

Mesaj  Ayteq Salı 08 Ocak 2008, 14:18

Dejavu, halihazırda yaşanılan bir olayı daha önceden yaşamışlık veya görülen bir yeri daha önceden görmüş olma duygusudur. Ânı daha önceden yaşamışlık halidir. Fransızca; déjà (daha önceden) ve voir (görmek) fiilinin geçmiş zamanda çekimi olan vu nun birleşiminden türemiştir.
Beynin, yorgunluk veya başka sebeplerden dolayı bir görüntü, ses, vb. herhangi bir girdiyi, giriş anı sırasında algılayamamasından kaynaklanabilir. Beyin bu girdiyi algıladığında kişi bu olayı daha önce yaşadığı hissine kapılabilir.
Ayrıca, beynin sağ lobu ile sol lobunun milisaniyeden daha küçük bir zaman farkı ile çalışmasından da kaynaklanabilir. Bir taraf diğer taraftan önce algıladığı için, geç algılayan taraf bu olayın daha önce yaşanmış olduğu yanılsamasına kapılır. Bu durum sinir aksonlarındaki küçük bir sapmadan kaynaklanır.
Dejavunun zıttı jamais-vu dur. Bu durumda insanlar tanıdığı bir çevrede yabancılık çekebilirler. Dejavu ya benzer sebeplerle ortaya çıkar.
Araştırmalara göre insanların %50 den fazlası hayatlarında en az bir kere dejavu durumunu yaşamıştır.
İnsanların çoğu bir süre sonra, en son ne zaman dejavu yaşadığını unutur.

"http://tr.wikipedia.org/wiki/Dejavu_%28psikoloji%29"'dan alındı

dejavunu psikolojkideki tanımı böle..arada hepimize olur 'aaa ben bu anı hatılıyorum bi daha yaşamıştım Suspect ' gibi sesli düşünme durumu olur , ve hemen ardından bi dış ses ' hehehe dejavu dejavu arada banada oluyor' der..bizde sonra güler geçeriz ;)
Ayteq
Ayteq
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : i bi çalışma :P

Mesaj  murti Salı 08 Ocak 2008, 14:42

Ayteq amacım dejavunun açıklaması değil. kendimizce bi tartışması olsun istedim. yani bana bayağı bi garip geldi. hani filmin etkisi diye bilirim. yani burda anlatılmış olan geleceği değiştirebilirsin gibi bişi. hakaten oluru böle şeyler. bi kaç kişiden duydum öle arada bana da oluo die. meslea sende sölemişin Ayteq. o bakımdan anlamış değilim. Yorumun için teşekkürler
murti
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  Ayteq Salı 08 Ocak 2008, 19:28

ama farkındaysan bi anda olur sonra üstündedurmayız onun,kendi kafamızdanda 5 saniye yada en fazla 10 sn ye düşünür geçeriz eğer derinine dalarsak zaten :kahve-:

ayrıcada geleceği deiştirmek biraz abartı tabi sen önceden göremiyosun ki sadece o anı yaşadığını hatırlıyorsun bi anda değiştirmek için vakit yoık zaten bence yani Neutral
Ayteq
Ayteq
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : i bi çalışma :P

Mesaj  murti Çarş. 09 Ocak 2008, 12:36

demekki benim anladığım nokta farklıymış. belki bilirsiniz "son durak" diye bir film vardı. geleceği görüyordu. ama yinede kurtaramıodu. bende böyle bişi zannediyordum. ayteq dostumun son yorumunda farkettim :D. yani olay olduktan sonra sanki daha önce yaşamış hissi duyuyoruz. ama sadece olay anında olan bişi dimi. - demekki benim anlayamama sebebi buymuş. - dediğim gibi bende diyordum önceden görüyorsak, nie kimse umursamıyor. - o zaman bu dejavunun filmi de çok saçma sapan bişi. izlemenizi tavsiye ederim. o zaman nie böyle bir şey düşünüdüğüm anlaşılır. - huyumdur ; film üzerine hangi film olursa olsun çok düşünürüm. belki saçmalık ama oluyor :D-
murti
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  Casablanca Cuma 11 Ocak 2008, 10:15

murti demiş ki:Arkadaşlar az önce artık bilgisayarıma nerden geldise ( muhtemelen kardeşim atmıştır :D ) izledim. Film çok garibime gitti. yani şöyleki ; bi kere bilgisayar teknikleri var, geçmişi falan uzaydan inceleyebiliolar. sonra adam ışınlanıyor ve geleceği kurtarıyor.
Dejavu; bi şekil 6.his die tabir edilen bişi; yani olacağı sanki olmuş gibi o an görüyorsun. ama bu filmde her şey konu dışıydı. yani ilk defa bi filmi anlamak için u kadar uğraştım.
Film hakkında veya bu "dejavu" denen olay hakkında görüşleriniz, düşünceleriniz vardır mutlaka. . . . . .
Dejavu boş iş hocam wer 20 kağıt direk baksın falcı kadın :D dış ülkelerde bu iş icra edilemediği için dejavu gibi sacmalıklara sarıyorlar halbuki bizim ülkede falcı kadınlar hiç öle görecem diye kasmıyor 2 taş açıyor veya bir fincan kahve tamamdır :D
sulh&saygı
Casablanca
Casablanca
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : Muhalefet

Mesaj  haziran Cuma 11 Ocak 2008, 23:48

Casablanca demiş ki:Dejavu boş iş hocam wer 20 kağıt direk baksın falcı kadın :D dış ülkelerde bu iş icra edilemediği için dejavu gibi sacmalıklara sarıyorlar halbuki bizim ülkede falcı kadınlar hiç öle görecem diye kasmıyor 2 taş açıyor veya bir fincan kahve tamamdır :D
sulh&saygı

Bu kadar pahalımı yaf bu devaju :D
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  murti Salı 15 Ocak 2008, 17:13

Casablanca doğru sölemiş. her şey ticaret amaçlı kullanılabiliyor. yakında
--- gel abi sana bi reform çekeyim 50 ytl -
---istediğin rüyaya yatırılır 30 ytl
--- abla çocuğuna realkarnasyon yapayım çok ucuz gibi bişiler duyarsak hiç şaşırmıcaz. her şey muhtemel yani :D :D :D

bu dejavuyu bizim türkler çekse cennet mahallesi tipinde bişi olur:D:D:D çiçek satıolar promosyon dejavu diye :D
murti
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  Paz Çarş. 30 Ocak 2008, 13:25

alın size dejavu :D

Paz
Paz
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : System Engineer