After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Film Magic Pro desem neler dersiniz? EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Film Magic Pro desem neler dersiniz? EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Film Magic Pro desem neler dersiniz? EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Film Magic Pro desem neler dersiniz? EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Film Magic Pro desem neler dersiniz? EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Film Magic Pro desem neler dersiniz? EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Film Magic Pro desem neler dersiniz? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Film Magic Pro desem neler dersiniz? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Film Magic Pro desem neler dersiniz? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 63 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 63 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Film Magic Pro desem neler dersiniz? Vote_lcapFilm Magic Pro desem neler dersiniz? Voting_barFilm Magic Pro desem neler dersiniz? Vote_rcap 
boronzox
Film Magic Pro desem neler dersiniz? Vote_lcapFilm Magic Pro desem neler dersiniz? Voting_barFilm Magic Pro desem neler dersiniz? Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Film Magic Pro desem neler dersiniz?

2 posters

Film Magic Pro desem neler dersiniz? Empty Film Magic Pro desem neler dersiniz?

Mesaj  mobidik Çarş. 02 Ocak 2008, 02:52

Arkadaşlar,izlediğim ve okuduğum kadarıyla bu Film Magic Pro bambaşka bir şey katıyor görüntüye..Bu konu ile ilgili bir iki soru sorsam..Konuşsak,önerilerde bulunsak iyi olur.. Smile Aklıma gelen soruları sorayım..

1-Şimdi burdaki efektleri görüntüme direk atsam iş hallolmuyor değil mi? Çünkü efektin altında bir çok efect var..Bunlardan hangisi ile oynama daha sağlıklı olur?
2-İki program kullanıyorum..Premiere pro2 ve after effect..Bir filmim var ki 1,5 gb..Bir çok sahne var tabiki..Nasıl bir yol izleyim ayrı ayrı sahnelere ayrı ayrı efectleri kullanmak için? Yani premierde her ayrı yerde çekilen sahne için kesip biçip çıktı alıp AE'de mi çalışayım..Yoksa Premierde montajı yapıp olayı AE'ye mi taşıyayım?
3-Bu konuyla ilgili uygulaması yapılan video(ingilizce-türkçe)paylaşırsanız sevinirim..

Uygulamada daha başka şeyler aklıma gelirse burdan sormaya devam ederim Smile
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : kelseM

Film Magic Pro desem neler dersiniz? Empty Geri: Film Magic Pro desem neler dersiniz?

Mesaj  haziran Çarş. 02 Ocak 2008, 03:00

Süper bir plugin derim elbet :GOODs: Ayrıca söylediklerin içinde keyframe mantığı Erdem ;)

Nerde efektin başlamasını istiyorsan oraya başlangıç, bitmesini istediğin yerede bitiş keyframesi koyarsan görüntüye istediğin gibi color correnktion uygulamış olursun ;)

Premierede ise görüntünün renk uygulayacağın kısmından kesip devamına renk uygulayıp renk uygulamasının bittiği yeride tekrar kesip normal olan yerin devamını getirebilirsin ;)
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Film Magic Pro desem neler dersiniz? Empty Geri: Film Magic Pro desem neler dersiniz?

Mesaj  mobidik Çarş. 02 Ocak 2008, 03:10

haziran demiş ki:Süper bir plugin derim elbet :GOODs: Ayrıca söylediklerin içinde keyframe mantığı Erdem ;)

Nerde efektin başlamasını istiyorsan oraya başlangıç, bitmesini istediğin yerede bitiş keyframesi koyarsan görüntüye istediğin gibi color correnktion uygulamış olursun ;)

Premierede ise görüntünün renk uygulayacağın kısmından kesip devamına renk uygulayıp renk uygulamasının bittiği yeride tekrar kesip normal olan yerin devamını getirebilirsin ;)

İkinci kısımda yanlış anladın sanırım haziran,Premierde biliyorum zaten de iki programla da eş zamanlı nasıl çalışsam uygun olur onu sormak istemiştim aslında ama dediğin gibi verdiğin ilk cevapla bu işi hallederim..
Ya çok kurcalamadım aslında itiraf edeyim..Önce biraz bilgi toplayım istedim..Pek zor değil sanırım?
Keşke Premierde proje olarak alıp da AE de çalışabilsek ama olmuyor sanırım..İşi bitirp Premiere dönüverirdim..
Bir de çektiğin görüntü de etkili sanırım ve buna bağlı olarak görüntü kalitesi..
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  haziran Çarş. 02 Ocak 2008, 03:20

mobidik demiş ki:
haziran demiş ki:Süper bir plugin derim elbet :GOODs: Ayrıca söylediklerin içinde keyframe mantığı Erdem ;)

İkinci kısımda yanlış anladın sanırım haziran,Premierde biliyorum zaten de iki programla da eş zamanlı nasıl çalışsam uygun olur onu sormak istemiştim aslında ama dediğin gibi verdiğin ilk cevapla bu işi hallederim..
Ya çok kurcalamadım aslında itiraf edeyim..Önce biraz bilgi toplayım istedim..Pek zor değil sanırım?
Keşke Premierde proje olarak alıp da AE de çalışabilsek ama olmuyor sanırım..İşi bitirp Premiere dönüverirdim..
Bir de çektiğin görüntü de etkili sanırım ve buna bağlı olarak görüntü kalitesi..

Aslında AE ve PR ile eş zamanlı olarak kopukluk olmadan birbirine bağlı olarak çalışılabilme imkanı var ama bizim kurduğumuz programlarla olmuyor yani kurulan programların beraber kurulması yani premium sürümleri kullanılması lazım o zaman aynı anda iki programla birbirine aktararak çalışılabiliyor yani mümkün ama programların sürümleri önemli ;)

Yanlış anladığımı söylediğin duruma verdiğim cevap sorduğun 2. soruya karşılık olarak vermiştim "Yani premierde her ayrı yerde çekilen sahne için kesip biçip çıktı alıp AE'de mi çalışayım.." içindi, yoksa yine aynı sorunun ikinci kısmı daha doğru bunu ayrıca belirtmeme gerekyok diye düşünmüştüm o bakımdan oraya açıklama getirmemiştim.

Yani hangisinde çalışırsan çalış full olarak çalışabilirsin ama montaj olayı tabiki premierede daha başarılı olur zaten color correktion olayı profesyonel olarak en son kullanılan olaydır bazı ufak tefek durumlar hariç ben genel olarak uygulama için söyledim profesyoneller öyle yapıyorlar Smile

Ben olsam Premierede montajımı bitirdim jeneriğimi AE de yapardım son olarak Color Correktion için yani Film Magic Pro plugininide en son olarak AE de uygulardım ;)
haziran
haziran
Admin
Admin

Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  mobidik Çarş. 02 Ocak 2008, 03:30

Ya ben heyecanlanıyorum bazen işte..Kurcalıyorum şimdi bir taraftan yapıyorum..Ama illaki sormak istedim sizlere..Bilene sormak gerek tabiki..Ben Adobe premierde film görüntüsüne yaklaşmak için level,tint gibi efectler kullanıyordum..Burda hazırları var..
Eş zamanlı kullanmak için de dediğin gibiymiş haziran..Şimdi bir yerde daha okudum.."Production Premium CS3" paketi olmalıymış :scratch:
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  haziran Çarş. 02 Ocak 2008, 03:38

mobidik demiş ki:Eş zamanlı kullanmak için de dediğin gibiymiş haziran..Şimdi bir yerde daha okudum.."Production Premium CS3" paketi olmalıymış :scratch:

E biliyoruz bişiler dime :D Demek bana güvenmedin bi sağlama yapim dedin dime Laughing

Film efektine yaklaşmak için level ve tint yeterli olmazlar sadece küçük renk değişiklikleri verirler ve hatta yanlış yapılan ayarlarda ise görüntü kalitesi tamamen kaybolabilir bu konuda Film Macig Pro stabdart ayarlarıyla gelmiştir ama sen istersen değiştirebilirsin tabi dengeyi her alanda iyi tutmak lazımki renk atlamaları olmasın yada en son çalışmalarını bitirdikten sonra genel olarak tek ayar yaparsın tabi aralarda flash back yada renk değişimleri yapsan bile önemli değil ama en son olması lazım ;)
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  mobidik Çarş. 02 Ocak 2008, 03:44

Evet en son çalışmak gerek..Neyse umarım ilk denememde işin üstesinden gelirim..Bilgiler için teşekkürler..Bu konuda tutorial var mı? Andrew'de izledim bir şey ama indiremedim bilgisayarıma?
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  haziran Çarş. 02 Ocak 2008, 03:47

mobidik demiş ki:Evet en son çalışmak gerek..Neyse umarım ilk denememde işin üstesinden gelirim..Bilgiler için teşekkürler..Bu konuda tutorial var mı? Andrew'de izledim bir şey ama indiremedim bilgisayarıma?

Tutorial şu anda bende yok ama bulunca buraya mutlaka eklerim ;)
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  mobidik Çarş. 02 Ocak 2008, 03:52

Tamamdır..Teşekkürler..
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  mobidik Cuma 25 Ocak 2008, 11:36

Magic Pro...Canımı sıkıyor...Ekliyorum ayarları ile oynuyorum ama kaliteli olmuoyr bir türlü..
İlk önce effecti eklediğim zaman video kararıyor..Premierin level'i bile ondan daha iyi sonuç veriyor..Ayarlar ile oynuyorum karıştırıyorum..
Sonuç: Bir kaç küfür ve bye bye!
Bunun bir de premiere için plugin'i varmış sanırım..O da aynı mı ki??

Ben nerde hata yapıyorum???
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  haziran Cuma 25 Ocak 2008, 17:56

mobidik demiş ki:Magic Pro...Canımı sıkıyor...Ekliyorum ayarları ile oynuyorum ama kaliteli olmuoyr bir türlü..
İlk önce effecti eklediğim zaman video kararıyor..Premierin level'i bile ondan daha iyi sonuç veriyor..Ayarlar ile oynuyorum karıştırıyorum..
Sonuç: Bir kaç küfür ve bye bye!
Bunun bir de premiere için plugin'i varmış sanırım..O da aynı mı ki??

Ben nerde hata yapıyorum???

Efekti ekleyince kararması normal gibi gelmedi bana onda sadece hazır film efektleri var yani kararması yerine renklendirmesi lazım bir sorun olduğu belli sen o plugini umarım doğru ekledin doğru yer C:\Program Files\Adobe\Adobe After Effects CS3\Support Files\Presets\ umarım buraya eklemişsindir Rolling Eyes
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  mobidik C.tesi 26 Ocak 2008, 21:39

Valla bende Pro 7 var ama farketmez biliyorum..Doğru yere eklemişim..Şimdi tekrardan baktım..Valla acaba magic pro diye başka bir şey mi ekledim :D Ama Film Magic Pro yazıyor.. Zaten aksilikler beni bırakmaz ki :pale:
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  haziran C.tesi 26 Ocak 2008, 22:01

mobidik demiş ki:Valla bende Pro 7 var ama farketmez biliyorum..Doğru yere eklemişim..Şimdi tekrardan baktım..Valla acaba magic pro diye başka bir şey mi ekledim :D Ama Film Magic Pro yazıyor.. Zaten aksilikler beni bırakmaz ki :pale:

O zaman dosya eksik yüklenmiş olabilir yada AE ayalarında sorun vardır diye düşünüyorum :kahve-:

En son tarafından C.tesi 26 Ocak 2008, 23:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  mobidik C.tesi 26 Ocak 2008, 22:05

Hmmm..Olabilir valla..Zaten Rar'dan çıkartırken şüphelenmiştim..Bunu preset'ten silip yeniden bulup yükleyim bakalım..Bulabilirsem eğer...Teşekkürler haziran..
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

- Similar topics