After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 64 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 64 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında Vote_lcapForum Sitenizin Tasarımı Hakkında Voting_barForum Sitenizin Tasarımı Hakkında Vote_rcap 
boronzox
Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında Vote_lcapForum Sitenizin Tasarımı Hakkında Voting_barForum Sitenizin Tasarımı Hakkında Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında

5 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında Empty Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında

Mesaj  bright Ptsi 19 Nis. 2010, 13:23

Arkadaşlar merhaba forum sitenizin kullanımında karşılalştığım sorunu belirtmek istedim. Sitenizin tasarımı itibariyle siyah zemin üzerine gri yazılar şeklinde tasarım yapıldığı icin şahsen ben kendi adıma okuyabilme sorunu ile karşı karşıyayım siyah zemini üzerinde gri yazıların okunması cok zor oluyor bu yüzden zemini siyah olması yazıları yuttuğu icin belirginliğini azaltıyor yazıları okuyabilmek icin mausla sectiğimde yazılar beyaz görünüyor ancak o şekilde okuyabiliyorum bu konuyla ilgilenirseniz cok sevinirim yoksa gözlerimi kaybedicem Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında 377392 ilginiz icin teşekkür ederim
bright
bright
Daha Yeni
Daha Yeni

Varsa Çalıştığınız Firma : http://www.after-effects.tr.cx
Meslek : grafik tasarım
Kullandığınız Programlar : corel, photoshop, edius

Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında Empty Geri: Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında

Mesaj  cRChasch Ptsi 19 Nis. 2010, 15:14

bright demiş ki:Arkadaşlar merhaba forum sitenizin kullanımında karşılalştığım sorunu belirtmek istedim. Sitenizin tasarımı itibariyle siyah zemin üzerine gri yazılar şeklinde tasarım yapıldığı icin şahsen ben kendi adıma okuyabilme sorunu ile karşı karşıyayım siyah zemini üzerinde gri yazıların okunması cok zor oluyor bu yüzden zemini siyah olması yazıları yuttuğu icin belirginliğini azaltıyor yazıları okuyabilmek icin mausla sectiğimde yazılar beyaz görünüyor ancak o şekilde okuyabiliyorum bu konuyla ilgilenirseniz cok sevinirim yoksa gözlerimi kaybedicem Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında 377392 ilginiz icin teşekkür ederim

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz ve lütfen Forum Kurallarımızı okuyalım gibi buram buram klişe kokan cümleyle başlamak istiyorum. Neden derseniz.. henüz ilk mesajınıza bir kural ihlali ile başlamışsınız ve bu güccücük nedenden ötürü ilk uyarınızı oldınız.

Önerinize gelecek olursak ki bu öneriden ziyade şikayet olmuş Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında Icon_smile Bu durumdan sizin gibi bir kaç arkadaşımız daha şikayetçi fakat henüz somut bir öneri getiren olmadı. Forumumuzda bu renleri kullanmamızın iki ana nedeni var;

- Forum içeriğine uygun karakterdeki renkler oldugunu düşünmemiz,
- Koyu olması asabiyle gözlerimizi daha az yoracağı yönündeki iddiamız Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında Icon_smile ( bu da sizin göz yorma ile ilgili düşüncenizle çatışıyor ve bence sizinki de yanlış bir yaklaşım değil)

Sonuç olarak forumumuzda kullanılan renker olmazsa olmaz renkler değil.. elbetteki daha iyi renk seçimleride olabilir ancak bu konuya eleştiriden ziyade öneri getirerek yaklaşılmasını bekliyoruz. Her türlü öneriye açığız ve bize de, "olur ya neden olmasın" dedirtecek renklerle değiştirebiliriz.

Neyse, ben kafa şişirmeyi bırakayımda önerileri alalım dimi Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında Icon_smile alakanızdan ötürü teşekürrler.. iyi forumlar.
(geveze cRChasch)
cRChasch
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Meslek : Ger.İşl.Müd.

Mesaj  bright Ptsi 19 Nis. 2010, 15:47

Öncelikle ilgilendiğiniz icin teşekkür ederim ikinci olarak hangi kural ihlalinden söz ettiniz anlamadım ama forum kurallarını okuycam haklısınız okumamakla hata ettim. uyardığınız icin teşekkür ederim

diğer bir konu alarak öncelikle şunu söyleyim ben grafik tasarımcıyım. rengin gözü yorma meselesine gelince Gözü yormayı engellemek icin grafik unsurlar zıt renklerden secilmesi gerekir. zıt renkler aynı zamanda uzaktan okunabirliği ve algılamayı kolaylıştırır. siyahın acık tonları yani gri nötr renkle gözü yormaz. tasarım da grafik unsurlarının daha rahat secillebilmesi ve okunurluluğun kolaylağı acısından daima zıt renkle secilir yani zemin siyah ise beyaz renkler, zemin kırmızı ise bayaz renkler ama eğer siyah zemine gri nötr renk koyarsanız burda olduğu gibi zemin nötr olan gri renkleri yutar. burda catışma nerde var
anlamadım. kaldık ki bu herkes tarafından bilinen birseydiir.Aynı zamanda tasarımcılar gözü yormayı engellemek icin genelde gri ve tonlarını tercih ederler. bu acıklamayı da yaparak aynı zamanda önerimi de yapmış oluyorum sanıyorum.

aslında şöyle bir durum da var. Son zamanlarda adobe firmasının son versiyonlarına bakıldığında arayüzlerin siyah olduğu dikkat çeker. forum sitenize ilk girdiğimde
aklıma bu düşünce gelmişti. Belki uyum acısından doğru bir renk ama o zaman görselliği iyileştirmekte fayda var diye dnüşünüyorum. Örneğin yazıların beyaz yapılması gibi yada zeminin biraz daha griye çekilmesi gibi Öneri!

gülücüeğe gelince onu bilerek koydum. öneride/ya da şikayette bulunduğum icin fikrimi biraz daha yumuşatmak icindi yani nezaket acısından bunun nesi kötü pek anlamadım gülücük konuşurken bile ortamı yumuşatmak icin kullanılan kücük bir mimik hareketidir ve
anlatımı ve iletişimi yumuşatır yoksa sinirli olduğumu göstermek icin dişlerimi mi gösterseydim kaldık ki sinirli de değillim sadece bu ufak ayrıntılara neden taklıdınız onu anlamadım

ilginiz icin tekrar teşekkür ederim forum kurallarını okuyayarak hatamı düzeltmeye
calışacağım.
bright
bright
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  cRChasch Ptsi 19 Nis. 2010, 16:19

Forum kurallarımız gereği konu başlıklarımıza ve mesaj içeriklerimize büyük harfle başlıyoruz Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında 108995
Grafik konusunda mektep bitirmiş biri değilim ama siyah üzerine beyaz renk uygulaması sizinde dediğiniz gibi yazıyı daha belirgin bir hale getirmektedir kabulüm.. ancak,

aşağıdaki örnekte oldugu gibi okunabilirlik açısından pek elverişli olmadığı,
fazlaca göz alıcı oldugu kanaatindeyim.
renk deneme renk deneme renk deneme renk deneme

Bahsettiğiniz arkaplanda boğulma olayı şu örnekteki gibi olabilir,
renke deneme renke deneme renke deneme renke deneme

...bizim yazı rengimizinde şu şekilde oldugunu düşünürsek,

üç renk arasında arkaplanla uyumlu olan rengin mevcut rengimiz oldugunu düşünüyorum(uz).

Eğer bir değişiklik yapılacaksa arkaplan+yazı rengi şeklinde olabilir. Gülme konusuna gelince, gülüşünüze nerede ve ne şekilde bir tepki verdiğimi bir türlü bulamadım. Çok gülen biri olarak gülüşünüze tepki göstermek (yersiz durumlar dışında) pekte benlik bir hareket değilemin olun Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında Icon_smile
cRChasch
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  bright Ptsi 19 Nis. 2010, 16:47

Evet bende arka plan + yazı rengi olarak düşünmüştüm örnek teki acıkmamızdan beyaz renkli yazının siyah zeminde patlama yapacağı ve gözü daha da yoracağı düşüncesinde olduğunuz

bir alternatif olarak mevcut yazıların renginini biraz daha acılması ya da zemin renginin biraz daha gri tonlarda olması şeklinde
teşekkür ederim

örnek siteler : www.m**i*d.net

www.***m*ar*to**u*u.com

www.**de**d.com
bright
bright
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  cRChasch Ptsi 19 Nis. 2010, 16:52

bright demiş ki:Evet bende arka plan + yazı rengi olarak düşünmüştüm örnek teki acıkmamızdan beyaz renkli yazının siyah zeminde patlama yapacağı ve gözü daha da yoracağı düşüncesinde olduğunuz

bir alternatif olarak mevcut yazıların renginini biraz daha acılması ya da zemin renginin biraz daha gri tonlarda olması şeklinde
teşekkür ederim

örnek siteler : www.m**i*d.net

www.***m*ar*to**u*u.com

www.**de**d.com

Örnek sitelerinize sansür uyguladıgım için üzgünüm.. reklam olarak algılanmasın diyerekten müdahale ettim Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında Icon_smile Dediğiniz gibi belki yazı rengi biraz daha açık renk olabilir.. önerileriniz için teşekkürler.
cRChasch
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  bright Ptsi 19 Nis. 2010, 16:55

Reklam olacağı ihtimali gönderdikten sonra aklıma müdehale edemedim ilginiz icin teşekkür ederi saygılar sunarım
bright
bright
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  haziran Ptsi 19 Nis. 2010, 17:02

Sadece bir kaç arkadaştan renk konusunda şikayet aldık onun haricinde herkes memnun.
Ben sizin ve diğer arkadaşların monitör renk ayarlarınızda bir sorun olabileceğini düşünüyorum zira bende ortalık ap aydınlık cıvıl cıvıl canlı vede neşeli Smile

Sizin için bi ekran görüntüsü alacaktım ama sonradan düşündüm siz o resmide muhtemelen renk ayarlarınızdan dolayı karanlık göreceksiniz Smile
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  bright Ptsi 19 Nis. 2010, 17:18

Monitör ayarlarımda bir sorun olduğunui sanmıyorum ben matbaaya basılması icin sürekli iş gönderen biriyim öyle bir sorun olsaydı bunu farkederdim Çalışmalarım sırasında şu anda kullanmış olduğum monitör ya da donanımlarda renk porlaklık contrast gib sorunlar yaşamıyorum ikinci olarak bu sonunla internet dünyasında sadece sizin sitenizde karşılaştım uzundur zamandır sitenize arada bir girip faydalanmya calışıyorum en sonunda bunu size yazarak rahatsızlığımı bildirmek istediim zeten sizler de bazı üyelerinizden bu yönde şikayetler ya da öneriler aldığınızı belirtmişsiniz gereğini yapacağınıza inanıyorum şimdiden teşekkür ederim

Not: ilerki tarihlerde müsait oldukça paylaşım adına bende bazı dersler hazırlayıp foruma upload etmeyi düşünüyorum sanırım az da olsa sitenize katkıda bulunmuş olurum.

Edit Haziran: İlk harf büyük olacaktı konusunda anlaşıldığımızı sanıyordum Smile
bright
bright
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  Ilkkan Ptsi 19 Nis. 2010, 20:18

Abi cidden, arkaplan siyah yerine gri olsa daha iyi çünkü siyah felaket yoruyor gözleri, o yüzden forumda fazla duramıyorum ben, gri arkaplan en az gözleri yorandır, mesela donanımhaber öyle, reklam gibi olmasın tabi.

(Edit : cRChasch)
Bir uyarıda senin hanene yazıldı İlkkan.. keşke şu büyük harf kuralına biraz daha dikkat etsekte, bizler de enerjimizi daha iyi şeylere harcayacak vakit bulabilsek Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında Icon_rolleyes
Ilkkan
Ilkkan
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : öğr
Kullandığınız Programlar : AE, vegas 7

Mesaj  bright Ptsi 19 Nis. 2010, 20:31

Ben size demiştim sayın sayın forum yetkilisi arkadaşım demekki rahatsız olan tek ben değilmişim. Açıkçası o yüzden bende forumda fazla duramadan çıkıyorum
Rahatsızlığı ffade etmek istedim ama sorun benimle ilgili başka yerlerde arandı
Ayrıca yardımcı olmak amacıyla belirtmek istiyorum yanlış anlaşılmasın kötü niyetim yok
site tasarım acısından bütünü itibariyle de biraz vasat yazılar ve grafik unsurlar bir biri icine girmiş forumun böle görünmesinde siyah zeminin de etkisi cok büyük cünkü siyah zemin grafik unsurları yutmuş o yüzden çok karışık bir görüntüye sahip şunu özellikle belirtmek istiyorum ki amacım kesinle yıkıcı olmak değil yorumlar ve eleşitirilerle forumun daha güzel hale getirilmesinde yardıımcı olmaya calışmaktır forum yetkililerinin anlayışlı olacağı umuruyorum
saygılarımla
bright
bright
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  cRChasch Ptsi 19 Nis. 2010, 20:58

Bir uyarı daha aldıgınızı belirterek başlamak istiyorum. Uzun anlatımlara rağmen hala anlaşılamayan şeyler oldugunu görüyorum. Bu durumdan şikayetçi olan sizden başka bir iki arkaş daha oldugunu söylemiştim sanırım Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında 108995

cRChasch biraz evvel demiş ki: Bu durumdan sizin gibi bir kaç
arkadaşımız daha
şikayetçi fakat henüz somut bir öneri getiren olmadı.

Aynı kural ihlalleri yüzünden her defasında uyarı mesajı yazmak ve bu mesajları kurallara uygun hale getirmek vb.. uğraşlar arasında vakit buldukça yanlış/eksik/kayık her ne varsa elimizden geldiğince
iyileştirmeye çalıştığımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Lütfen sizde bizi anlayın ve yardımcı olmaya, evvela kurallara riayet ederek başlayın.
cRChasch
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  bright Ptsi 19 Nis. 2010, 22:48

Pardon bir uyarı daha niye aldık ?
bright
bright
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  haziran Salı 20 Nis. 2010, 20:14

bright demiş ki:Pardon bir uyarı daha niye aldık ?

Anlaşıldı siz mesajları tam okumadan yazıyorsunuz, buradan bu sonuç çıkıyor yukarıdaki mesajları incelerseniz cevap her mesajda var ;)
haziran
haziran
Admin
Admin

Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  bright Salı 20 Nis. 2010, 23:10

Evet sanırım bundan sonra daha dikkatli olmam gerekiyor. Ayrıca;

Yazdığınız kurallara önce kendinizin uymanızı tavsiye ediyorum

örnek:

aftereffects.tr.cx ve after-effects.tr.cx üyelik sistemi ve gizlilik ilkesi
after-effects.tr.cx after-effects.tr.cx üyesi kendisinin belirleyeceği bir "kullanıcı adı" ve "şifre"ye sahip olur.

Kullanıcı adı üyeye özeldir ve aynı kullanıcı adı iki farklı üyeye verilmez.

aftereffects.tr.cx 'e verilen yetkiler
aftereffects.tr.cx, kendi sitesi üstünden yapılan ve zarar doğurabilecek her türlü haberleşmeyi, yayını, bilgi aktarımını istediği zaman kesme hakkını ve gereken koşullar oluştuğu takdirde üye mesajlarını silme

aftereffects.tr.cx forumu kendine özgü kuralları olan ve hiç kimseye hiç bir zaman sınırsız demokrasi ve özgürlük vaat etmeyen bir ortamdır
bright
bright
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  haziran Salı 20 Nis. 2010, 23:55

Peki, verdiğiniz örneklerde ben hangi kuralı ihlal ediyormuşum Smile
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  bright Çarş. 21 Nis. 2010, 00:03

Anlaşılan kuralları ve mesajları siz de tam olarak okumamışsınız ya da dolgınlıkğıınıza gelmiş benim yaptığım ve sizin kural ihlalini dediğiniz hatayı siz daha kuralları yazarken yapmışssınız bu yüzden daha kolay anlamanız için altını çizmiştim bende göndürdüğnüz ve düzeltmiş olduğnuz hata/ihlalleri tekrar gözden gecirip arkasından da yazdığınız kurallar ile karşılılştırmanızı rica ediyorum saygılarımla
bright
bright
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  haziran Çarş. 21 Nis. 2010, 00:07

bright demiş ki:Anlaşılan kuralları ve mesajları siz de tam olarak okumamışsınız ya da dolgınlıkğıınıza gelmiş benim yaptığım ve sizin kural ihlalini dediğiniz hatayı siz daha kuralları yazarken yapmışssınız bu yüzden daha kolay anlamanız için altını çizmiştim bende göndürdüğnüz ve düzeltmiş olduğnuz hata/ihlalleri tekrar gözden gecirip arkasından da yazdığınız kurallar ile karşılılştırmanızı rica ediyorum saygılarımla

Gerçekten duyarlılığın için teşekkür ediyorum ama şöyle bir durum var, site adresleri küçük harfle başlayarak yazılır.
Bunun Türkçe imla kuralları dahilinde olmadığını pekala biliyorsundur Smile
Cümlelere başlarken ve konu başlıklarının ilk harflerinin büyük olması hem okunurluğu artıracaktır hemde forum içi aramalarda bulunurluk daha kolay olacaktır, amacımız siz üyelerimiz için daha temiz bir ortam oluşturabilmek Smile
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  bright Çarş. 21 Nis. 2010, 00:14

Açıklamanız için teşekkür ederim. Konu anlaşılmıştır. Ben de elimden kadar uymaya çalışacağım.İyi çalışmalar dilerim, Ayrıca forum siteniz için yapabileceğim bir şey olursa her türlü desteği vermeye hazırım.
Not : Karşılaştığımız ilgili rahatsızlıkla ilgili hem kendi adıma hem de bu konudan rahatsız olabilicek diğer üyeleriniz adına bir çalışma olursa sevinirim
Saygılarımla
bright
bright
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  Hale Cuma 22 Ekim 2010, 17:17

Bence eski haline girmeli burası yoksa benim ve Adminimizin gözünde yıldızlar uşuşacak ve tabi dahası bu yüzden eskiye dönelim Adminim ve Haziran' ımmm Neutral :D Smile ;)
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Yok

Forum Sitenizin Tasarımı Hakkında Empty Tasarım hoş olmuş

Mesaj  bright Cuma 22 Ekim 2010, 21:19

Uzun zamandr siteye giremiyordum tasarım hoş olmuş emeğine geçenlere teşekkür ederim ;)
bright
bright
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  Hale C.tesi 23 Ekim 2010, 21:26

Nedense birtek sen beğendin bu halini Bright Smile
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  bright C.tesi 23 Ekim 2010, 21:40

Eeeee benim farkım bu ama dikkat edersen güzel demedim hoş dedim en azından eskiden cok daha iyi
bright
bright
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  Hale Paz 24 Ekim 2010, 23:45

Dikkat ettim elbette ki ama hoş diye ifade etmekte beğenmiş olduğunu gösterir Smile ;)
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  bright Ptsi 25 Ekim 2010, 01:09

Beğendim beğendim zemin ile yazılar arasında renk açısından uyum var zeminin açık renk olması yazıların da zemine uygun olarak biraz daha koyu olması ve kolay okunabilmesi hoşuma gitti sitede artık daha rahat dolaşıyabiliyorum ;)
bright
bright
Daha Yeni
Daha Yeni

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

- Similar topics