After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Afterden 1 kare resim almak EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Afterden 1 kare resim almak EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Afterden 1 kare resim almak EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Afterden 1 kare resim almak EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Afterden 1 kare resim almak EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Afterden 1 kare resim almak EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Afterden 1 kare resim almak EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Afterden 1 kare resim almak EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Afterden 1 kare resim almak EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 64 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 64 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Afterden 1 kare resim almak Vote_lcapAfterden 1 kare resim almak Voting_barAfterden 1 kare resim almak Vote_rcap 
boronzox
Afterden 1 kare resim almak Vote_lcapAfterden 1 kare resim almak Voting_barAfterden 1 kare resim almak Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Afterden 1 kare resim almak

3 posters

Afterden 1 kare resim almak Empty Afterden 1 kare resim almak

Mesaj  taha Çarş. 31 Mart 2010, 11:31

Merhaba arkadaşlar;
After effecten bir kare resim almak için "Take snapshot" a tıkladığımda projeden alınan resim nereye kaydoluyor bir türlü bulamadım.
Bilenleriniz vardır.
Veya afterden tek kare bir resim almak için başka bir yöntemde varsa bana gösterirseniz sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.
taha
taha
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : Grafik animasyon
Kullandığınız Programlar : Cinema 4d,After effect,Photoshop,Edius,Premier

Afterden 1 kare resim almak Empty Geri: Afterden 1 kare resim almak

Mesaj  emirkaan Çarş. 31 Mart 2010, 18:17

Hocam benim bildiğim yol: composition/save frame as (Yani böyle olması lazım after açık değil)
"save frame as" de 2 seçenek var ama ikiside aynı işi görüyor bir psd yapıyor yanılmıyorsam layer'li diğeri diğer formatlar için...

Snapshot'ın kullanım amacı bildiğim kadarıyla biraz daha farklı mesela yaptığınız çalışmada daha sonra bir değişiklik yaoacaksanız resmini çekiyor daha önce nasıldı onu görüyorsunuz (Bu hiç de yeterli bir açıklama olmadı farkındayım idare edin:))

Kolay gelsin...
emirkaan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : uıouıouıo
Kullandığınız Programlar : ıouıouıo

Mesaj  taha Çarş. 31 Mart 2010, 19:00

emirkaan demiş ki:Hocam benim bildiğim yol: composition/save frame as (Yani böyle olması lazım after açık değil)
"save frame as" de 2 seçenek var ama ikiside aynı işi görüyor bir psd yapıyor yanılmıyorsam layer'li diğeri diğer formatlar için...

Snapshot'ın kullanım amacı bildiğim kadarıyla biraz daha farklı mesela yaptığınız çalışmada daha sonra bir değişiklik yaoacaksanız resmini çekiyor daha önce nasıldı onu görüyorsunuz (Bu hiç de yeterli bir açıklama olmadı farkındayım idare edin:))

Kolay gelsin...

Teşekkür ederim yardımınız için.Artık başka yollardan resim alıyorum.Dediğiniz sonuç vermedi.Ama bir şey öğrettiniz bana; afterden psd olarak istediğin bir bölümü alabiliyormuşuz.Layer layer harika bir özellik.Bundan haberdar değildim.Tekrar teşekkürler...
taha
taha
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  emirkaan Çarş. 31 Mart 2010, 20:09

Rica ederim faydası dokunduysa ne mutlu...

Aslında composition/save frame as/file dediğinizde (ctrl+Alt+S) render queue açılıyor oradan dosya formatını seçip render ettirebiliyorsunuz ama siz halletmişsiniz zaten tekrar kolay gelsin...
emirkaan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : uıouıouıo
Kullandığınız Programlar : ıouıouıo

Mesaj  aloha34 Çarş. 31 Mart 2010, 20:42

Resmi almak ıstedıgın noktaya gel ve "B" "N" harflerıne bas yanı tek kare frameyı secmıs olursuın baslangıc ve bıtıs oladrak.sonra fle den exporta gel ımage sequance yı sec ordan ımage den ıstedıgın resım cınsını sec tek kare resmını alırsın
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Grafiker
Kullandığınız Programlar : Önüne gelen her programı

Mesaj  taha Çarş. 31 Mart 2010, 21:20

aloha34 demiş ki:Resmi almak ıstedıgın noktaya gel ve "B" "N" harflerıne bas yanı tek kare frameyı secmıs olursuın baslangıc ve bıtıs oladrak.sonra fle den exporta gel ımage sequance yı sec ordan ımage den ıstedıgın resım cınsını sec tek kare resmını alırsın
İlginize teşekkür ederim.sequance halinde almaya üşendiğimden belki daha kısa bir yol vardır diye düşündüm.Mesela video edit programından Edius tan ctrl+t ye bastığımda anında resim önümde yani bir hamlede halledebiliyorsunuz.
After dada buna benzer kısa bir yol varmı onu öğrenmek istedim.
Selamlar saygılar...
taha
taha
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

- Similar topics