After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
After effect mi , Premiere mi ? EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
After effect mi , Premiere mi ? EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
After effect mi , Premiere mi ? EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
After effect mi , Premiere mi ? EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
After effect mi , Premiere mi ? EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
After effect mi , Premiere mi ? EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
After effect mi , Premiere mi ? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
After effect mi , Premiere mi ? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
After effect mi , Premiere mi ? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 43 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 43 Misafir :: 2 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
After effect mi , Premiere mi ? Vote_lcapAfter effect mi , Premiere mi ? Voting_barAfter effect mi , Premiere mi ? Vote_rcap 
boronzox
After effect mi , Premiere mi ? Vote_lcapAfter effect mi , Premiere mi ? Voting_barAfter effect mi , Premiere mi ? Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

After effect mi , Premiere mi ?

3 posters

After effect mi , Premiere mi ? Empty After effect mi , Premiere mi ?

Mesaj  pagamy C.tesi 27 Mart 2010, 12:45

Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 8 dakikalık kısa bir film yapıyorum. Sistem özelliklerim 4 gb ram,core 2 duo 2.53,ekran ati radion 1 gb özellikler after effect için yeterli sanıyorum ama hala çok kasıyor özellikle render preview yaptığımda resmen duruyor makina preview dediğimde hatta ilk 40 sn nin sesini çalıyor sonra tekrar başa dönüyor. yaptığım film arka arkaya film ekleyim işte yazı felan gelecek yani animasyonsuz şahan gökbakarın kısa filmi gibi sade bişey. Size sormak istediğim ben after effect de çok zorlanıyorum bu hatalardan acaba yanlış programdamı çalışıyorum premiere de mi yapmam lazım önerileriniz nedir ?
pagamy
pagamy
Daha Yeni
Daha Yeni

Varsa Çalıştığınız Firma : http://www.after-effects.tr.cx
Meslek : öğrenci
Kullandığınız Programlar : after effect photoshop flash

After effect mi , Premiere mi ? Empty Geri: After effect mi , Premiere mi ?

Mesaj  astraios C.tesi 27 Mart 2010, 20:16

Arkadaşım aslında sorunu pek anlamamış olmakla beraber, şöyle bir yanıt verebilirim. Montaj (Edit) yapmak için AE uygun bir program değil. Bunun içindir ki Premiere var. AE'nin çalışma prensibi biraz farklıdır. Özel efekt için kullanılan bir programdır after effects.

Premiere, Edius, Velocity, Speed Edit, Sony Vegas gibi programları dene.
Ayrıca yok ben after effects kullanacağım dersen işin bitip de ön izleme almadan önce Edit->Purgre->Purge All'ı tıkla. Ram boşalsın. Sonuçta yine de belli bir süreden sonra ses duyamazsın. Ram dolunca baştan tekrar oynatmaya başlar.

Ya da kısım kısım önizleme al.

İyi çalışmalar. Kolay gelsin.
astraios
astraios
Daha Yeni
Daha Yeni

Varsa Çalıştığınız Firma : www.after-effects.tr.cx
Meslek : Post Prodüksiyon
Kullandığınız Programlar : After Effects Photoshop Edius Pro 3Ds-Max

Mesaj  pagamy C.tesi 27 Mart 2010, 21:41

Cevabın için teşekkür ederim. forumda araştırrdım şöyle deniyor ram preview yaptığımızda belli bir yere kadar sesli önizleme yapıyorum örneğim 8dk lık videomun ilk 43 sn yesini gösteriyor. sen cevabında kısım kısım önizleme demişsin onu nasıl yapabilirim. veya o 43 saniyeyi nasıl uzatabilirim. Fazla olmassam bir sorum daha var edit>preferences>memory ayarlarına girdiğimde orda ram ile ilgili ayarlar var benim 4 gb ram'im var orda nasıl bir ayar yapmam lazım ki bu program max. kullansın benim rami ilgin için teşekkürler.

Edit: Biraz önce edit>preferences>memory ayarlarına girdim minimum allocation per CPU değerini 1.4 gb girdim ram preview yaptığımda daha fazla kısmı preview yaptı orda daha nasıl bir ayar yapmam lazım daha fazla artırayım kesin bişeyler var ama ben bilmiyorum.

En son haziran tarafından C.tesi 27 Mart 2010, 22:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : Flood yapmayınız lütfen...)
pagamy
pagamy
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  astraios Paz 28 Mart 2010, 15:07

Önce 2'nci sorudan başlayalım.
İşletim sistemin 64 bit ise After Zaten gerekli ayarlarla gelir. Yani 4 GB ram'i etkin olarak kullanır.

Ama İşletim sistemin 32 bit ise, işletim sistemi en fazla 3.2 GB ram tanımlar. Windows ile ilgili olarak da 32 bit windows, uygulamaların kullanması için 2 GB ram ayırır. Daha fazlasını kullanmasına izin vermez.

Ben kişisel tercihim olarak after'ın ram ayarlarıyla oynamıyorum. Çünkü bir kere oynayayım dedim sürekli hata verip kapanmaya başladı. Tabii ki bu benim sistem konfigürasyonumla ilgili olabilir.

Eğer işletim sistemin 32 bit win XP ise (bu kısmı eğer iyi bir bilgisayar bilgin yoksa tavsiye etmiyorum) boot.ini dosyasında yapacağın ufak bir değişiklik ile 3GB kullanmasını sağlayabilirsin. Şu anda win 7 kullandığım için örnekli gösteremeyeceğim, ama geçerli işletim sistemi satırının sonuna "/3GB" tırnak işaretleri olmadan yazarsan, windows uygulamaların kullanması için 3 GB ram'a izin verir. Maksimum değer budur ve daha fazla vermez.

İlk soruya da şöyle cevap vereyim:

After effect mi , Premiere mi ? 2vbq52h

Ok ile işaretli yerlerden ilki in, ikincisi out notktasıdır. 0, "Sıfır'a" bastığında iki işaretli yerin arasını preview alırsın. Ama en son "add to render que" safhasına geldiğinde render almak için en başa ve sona almayı unutma sonra yalnızca o kısmı render eder.

Umarım yardımı olmuştur.
astraios
astraios
Daha Yeni
Daha Yeni

Varsa Çalıştığınız Firma : www.after-effects.tr.cx
Meslek : Post Prodüksiyon
Kullandığınız Programlar : After Effects Photoshop Edius Pro 3Ds-Max

Mesaj  pagamy Paz 28 Mart 2010, 15:24

Çok teşekkür ediyorum baya faydası oldu. Bende win7 kullandığımdan dediğin gibi oynamıcam ayarları ile orda cpu yazan memory ayarlarında cpu yazan yerde 1.4 ü işaretledim biraz daha fazla aldı preview i senin dediğin ikinci yolu denicem artık kısım kısım yapmak. Bide after 7 yi indirdim bide onu denicem belki daha az kasar pc yi çok teşekkürler. İyi Günler
pagamy
pagamy
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  guero Paz 28 Mart 2010, 16:33

Bendede aynı sorun var ...
guero
guero
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : ögrenci
Kullandığınız Programlar : 3dsmax+maya+AE Particle Ne olursa

- Similar topics