After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Kötü haber > AE CS5 EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Kötü haber > AE CS5 EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Kötü haber > AE CS5 EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Kötü haber > AE CS5 EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Kötü haber > AE CS5 EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Kötü haber > AE CS5 EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Kötü haber > AE CS5 EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Kötü haber > AE CS5 EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Kötü haber > AE CS5 EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 16 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 16 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Kötü haber > AE CS5 Vote_lcapKötü haber > AE CS5 Voting_barKötü haber > AE CS5 Vote_rcap 
boronzox
Kötü haber > AE CS5 Vote_lcapKötü haber > AE CS5 Voting_barKötü haber > AE CS5 Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Kötü haber > AE CS5

+7
iceberg07
Joker
uye
Saki
boronzox
olivon
alpino
11 posters

Kötü haber > AE CS5 Empty Kötü haber > AE CS5

Mesaj  alpino Perş. 29 Ekim 2009, 16:09

Andrew S. Kramer sitesinde bu konudan bahsetmiş.Başlık AE CS5'in 64 bit lik işletim sisteminde çalışacağını söylemiş.İste o yazı:

Not fresh news but After Effects CS5 will be shipping as a 64-bit only application which requires a 64 bit operating system. There are very important advantages that I’ll let you read about from the Adobe Product Manager but the main benefits are speed and the ability to utilize more RAM for rendering and previewing. Hopefully this will put an end of “Out of memory errors” for good!

Adobe needed to finally step up and take on this monster task of supporting 64 bit to finally take advantage of modern hardware. As a note, the requirements for running 64 bit are not very steep, but if you do build out your machine, it will be able to take advantage of the extra power. No word on Adobe System requirements yet…

So if you’re upgrading to Windows 7, you might want to reach for the 64 bit version, if you’re on Mac you are already 64 bit since the last few versions. Please share your productive thoughts and ring-in at the survey on the right.

NOTE: You can count on all Video Copilot products and presets to be compatible when the time comes.

Mükemmel ingilizcemi[ afro ] ortaya koyarak sizler için genel bir çevirme yaptim.

İlk paragrafda ve 2. paragrafda Genel olarak AE cs5 in 64-bit lik sistemlerde çalışacağını ve bunun Çalışmlaraımızda bir + olacağını söylüyor.64 bit işletim sistemlerde render daha iyi yaptığını ve insanı sinir eden hataların daha az olduğunu kısacası tam bir Görsel Efek programları olduğunu söylüyor.

Alt paragrafda ise İşletim sisteminizi W7 yükseltecseniz 64-bitlik versiyonunu araştırmanınızı söylüyor.Eğer Mac kullanıyorsanız saten 64-bit olduğunu söylüyor.

Not olarak ise Video Copilot ürünlerinin zamanı gelince uyumluluk sağlayacığını söylüyor.

Peki bunun kötü yanı nedir?

Öncelikle benim gibi oyun çılgınları için kötü haber.Ben Cs oynamam ama araştırmışlığım var.CS yi oynamak için sxe gerekiyor.Sxe 64 bit desteklemiyor.Bunun gibi birçok program,oyun bazen 64 desteklemiyor olabiliyor.Üstelik genel olarak çoğu kişi 32 bit kullandığı için 32 bitde hatalar daha çabuk çözülüyordu.Yani artık 64 bitte google hatayı yazıp çözümünü bulmak biraz zorlaşcak[türkçe olarak diyorum]

Benden bukadar yanlış çeviridğim yerler elbette vardır.Affedin lütfen Smile

NOT: Söylemeyi unuttum 64-bit iyi sistem istiyor ona göre.Burdan bakabilrisiniz demek istediğimi.Bu sadece Vista için Adobeden daha sistem gereksinimleri için haber yok.Eğer sisteminizi yükseltcekseniz 64 bit sizin için + bir güç olacakdır Smile

Kaynak: http://www.videocopilot.net/blog/2009/10/ae-cs5-64-bit-only/

Kaynak 2:http://blogs.adobe.com/keyframes/2009/10/our_next_release_64-bit_native.html
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : öğrenci
Kullandığınız Programlar : AE,3D,

Kötü haber > AE CS5 Empty Geri: Kötü haber > AE CS5

Mesaj  olivon Perş. 29 Ekim 2009, 16:30

Üzücü Kötü haber > AE CS5 Icon_biggrin Kötü haber > AE CS5 Icon_biggrin Kötü haber > AE CS5 Icon_biggrin .

(Alpino emeğine teşekkürler abicim).
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : xxx
Kullandığınız Programlar : xxx

Mesaj  boronzox Perş. 29 Ekim 2009, 16:47

Harbiden üzücü :D
Ama sanmıyorum pek.
Bana kalırsa 32 bitçileri de düşünürler...
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4

Mesaj  alpino Perş. 29 Ekim 2009, 16:52

Cidden üzücü benim için.Oyunlar bi yana AE bi yana oldu.Gerçi 2 işletim sistemi kurarum ben:D

Teşekkürler Fatih abi
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  Saki Perş. 29 Ekim 2009, 18:16

Win7 x64 beta surumunu yayınlandıgı gunden beri kullanıyorum, hem oyun oynuyorum hem programlar kurulu 64 bitte herhangi bir sorun yasamadıgımdan herkeze oneririm...

Tabi sınırlı donanımı (x86 anakart & işlemci) olan kullanıcılar icin gercekten pekte sevindirici haber degil :(
Saki
Saki
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : Tekniker
Kullandığınız Programlar : DW, FW, PS

Mesaj  alpino Perş. 29 Ekim 2009, 19:34

64 bit cidden iyi sistem istiyor.Ünlü firmaların çıkardığı yeni oyunlar 64 bit de sorun çıkmıyor ama küçük ve eski oyunlarda sorun çıkabiliyor.
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  uye Perş. 29 Ekim 2009, 20:56

alpino demiş ki:64 bit cidden iyi sistem istiyor.Ünlü firmaların çıkardığı yeni oyunlar 64 bit de sorun çıkmıyor ama küçük ve eski oyunlarda sorun çıkabiliyor.
Bu olaya aynen katılıyorum dediğin gibi yeni oyunlar 64 bit işletim sistem istemesi gayet normal oyunlar ve yazılımlar geliştikce donanım açısından pc lerde gelişmesi şar bu desteğide ancak 64 bit de sağlanabildiğinden gayet güzel olur.
Ayrıca directx 11 desteğini sadece Win7 kullanıcıları görme şansına sahip olacaklar...
Ve PowerPC (PPC) işlemcili Mac kullanıcıları CS5 den yararlanamıyacak... Kötü haber > AE CS5 Icon_biggrin
uye
uye
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : siz
Kullandığınız Programlar : msg

Mesaj  alpino Perş. 29 Ekim 2009, 21:55

Aynen öle.Ama bir sorun varkı oda şu dirext 11 destekleyen grafik kartları daha tam olarak yayılmadı.Bi atinin vardı.Nviada çıkarmıştır belki.Bilmiyorum:D Ben w7 kullanıyorum.DX 11 var ama işde ekran kartı dx10:(
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  olivon Perş. 29 Ekim 2009, 22:00

alpino demiş ki:Aynen öle.Ama bir sorun varkı oda şu dirext 11 destekleyen grafik kartları daha tam olarak yayılmadı.Bi atinin vardı.Nviada çıkarmıştır belki.Bilmiyorum:D Ben w7 kullanıyorum.DX 11 var ama işde ekran kartı dx10:(

Gerçekten senden öğreneceğim çok şey var Alpino. Seninle gurur duyduğumu rahatlıkla söyleyebilirim. Akıllı bir Türk genci budur işte. BRAVO!!!!!!
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  Joker Perş. 29 Ekim 2009, 22:05

Saki demiş ki:Win7 x64 beta surumunu yayınlandıgı gunden beri kullanıyorum, hem oyun oynuyorum hem programlar kurulu 64 bitte herhangi bir sorun yasamadıgımdan herkeze oneririm...

Tabi sınırlı donanımı (x86 anakart & işlemci) olan kullanıcılar icin gercekten pekte sevindirici haber degil :(

Kesinlikle katiliyorum. Win 7 x64 kullananlardan biriyim. Hicbir oyunda veya hicbir programda sorun yasamiyorum. Ayrica Win 7'nin Vista'dan 10 kat daha hizli oldugunu da soylemeden gecemeyecem. Yani eger 64bit isletim sistemi kuracaksaniz Win 7 olmasinda buyuk olcude yarar var.
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : MorpHAN Software and Web Design
Meslek : Web Designer
Kullandığınız Programlar : FL, DW, PS, .NET, AE, PR, Vegas, 3DSmax

Mesaj  alpino Perş. 29 Ekim 2009, 23:31

@Joker

İlk önce ne olur ne olmaz diye W7 yi H ye kurmuşdum.Kuruş o kuruş bidaha xp 1-3 kere girdim.Kuralı 3-4 ay oldu.Girme sebeblerimden çoğu benimki beta olduğu için[7100 sürümü] arada ufak hatalarla karşılaşabiliyorum.Yakında RTM ye geçcem.Geçmiş tam geçeyim ozaman Laughing

@Olivon

Abi övülmesi gereken biri olduğumu çok düşünmüyorum.Ama genede teşekkür ederim abi.Çoğu CS v.b de uğraşıyor ben ise bu konulara yöneldim.Ha ben oyun oynamıyormuym.E tabiki bi çocuk olarak oynuyorum hatta AE ye başlamamın sebebi oyunlar.O efeklere hayran kalarak burdayım ve hala oyundaki efeklerden yardım alarak fikir dağarcığımı geliştiriyorum.Ama birşeyi hazır yapmakdan çok, o şeyi sen yaparsan hem oynamış hemde yaşamış oluyorsun.Bunun yanı sıra arada bi saygısızlık yapabiliyorum.Bunun sebebi aklıma doğru olduğu birşey koyarsam o yolda acayip inatçılık yapabiliyorum.Sonuçları ne olursa olsun genede yapiyorum.Hatta bilgisayarı Bir klavye tuşu için bilgisayarın içini açıp anakartdaki jumperları oynayip,yanlış birşeyler yapıp az kalsın biosu bozduğumu biliyorum:D Nese bazen bu gibi davranışlar yapiyorum bunun için tekrardan özür diliyorum herkezden.Abov ben yazmaya dalmışım.Tekrardan teşekkürler abi Embarassed
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Kötü haber > AE CS5 Empty slm

Mesaj  iceberg07 Perş. 15 Nis. 2010, 09:09

Selam ben yeni üyelerdenım bu siteye cok basarılı bı site bu arada benim bir sorum olacak ama doğru yeremi soruyorum onuda bilmiyorum açıkcası. benim elimde bir video var ve bunun üstüne haber bantı içerini veya borsa bantı (tam adı ne onuda bilmiyorum gerçi) içerisinde yazı yazmak istıyorum. (video durdurmadan) ve yazıları güncelenek istiyorum. Bunu en basit nasıl yapabilirim ve hangi programı kullanmamı önerirsiniz. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim . İyi çalışmalar.

Edit : cRChasch
Mesajlarımıza büyük harfle başlıyoruz.. bilginize Kötü haber > AE CS5 108995
İlk uyarınızı aldınız. Lütfen daha dikkatli olalım.
iceberg07
iceberg07
Daha Yeni
Daha Yeni

Varsa Çalıştığınız Firma : http://www.after-effects.tr.cx
Meslek : IT manager
Kullandığınız Programlar : Genel

Mesaj  creativeayhan Perş. 15 Nis. 2010, 15:41

iceberg07 demiş ki:bu siteye cok basarılı bı site bu arada benim bir sorum olacak ama doğru yeremi soruyorum onuda bilmiyorum açıkcası.

Aslında sen işi iyi biliyorsun. Gaz vermişsin baya. Bunu birçok progrmla yapabilirsin.Mesela Final cut pro ile yapabilirsin
creativeayhan
creativeayhan
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  haziran Perş. 15 Nis. 2010, 22:05

CS5 te ki Roto Brush olayı mask zulmüne bir devrim niteliği taşıyor bir yerde bir dersini izlemiştim. En çokta yeniliklerini merak ediyorum ben sadece birisini gördüm ve muhteşem dedim :D

Bu arada ekran kartlarının OpenGL destekleyip kullananların Directx le işi olmaz :D
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  lastturk Cuma 16 Nis. 2010, 22:43

haziran demiş ki:CS5 te ki Roto Brush olayı mask zulmüne bir devrim niteliği taşıyor bir yerde bir dersini izlemiştim. En çokta yeniliklerini merak ediyorum ben sadece birisini gördüm ve muhteşem dedim :D
Artık bunlara alışmak lağzım mükemmel yenilikler var...
http://tv.adobe.com/watch/after-effects-cs5-feature-tour/rotoscope-with-rotobrush/
lastturk
lastturk
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : :(
Kullandığınız Programlar : 3ds/max + a/e=50

Mesaj  haziran Cuma 16 Nis. 2010, 22:47

lastturk demiş ki:
haziran demiş ki:CS5 te ki Roto Brush olayı mask zulmüne bir devrim niteliği taşıyor bir yerde bir dersini izlemiştim. En çokta yeniliklerini merak ediyorum ben sadece birisini gördüm ve muhteşem dedim :D
Artık bunlara alışmak lağzım mükemmel yenilikler var...
http://tv.adobe.com/watch/after-effects-cs5-feature-tour/rotoscope-with-rotobrush/

Evet bende bu dersten bahsediyordum :D
Bunu ingilizce derslerede ekleyelim sağol lastturk Smile
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  alpino Salı 20 Nis. 2010, 18:18

Yenilikler:::

AE CS5 in kesinlikle 64 bit için yapıldığını 32 bit de çalışamayacağı kesinleşti.

32bit lik pluginler CS5 de çalışmıyacak.Yapımcılar bedave uprage yapcaklar.Burdan takip edebilirisiniz:

http://www.yenaphe.info/cs5-update-guide/
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  gfbanıl Çarş. 21 Nis. 2010, 23:02

Benim laptopta Windows 7 64 Bit hiç sorun yaşamıyorum.CS5 kullanabilirim.Ama 32 bit çıkarmazlarsa biraz saçma olur. Kötü haber > AE CS5 438183
gfbanıl
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : sfsdfdsf
Kullandığınız Programlar : sddsffds

Mesaj  alpino Çarş. 21 Nis. 2010, 23:22

Pek saçma olacağını zannetmiyorum.AE 32 bit de saten saçma sapan hatalar verip,oldukça kasıyor.Adamlar bunun 32 bit de olmayacağını anladı.Saten birtek AE 64 bit için.Yakında CS5' e geçecem.Fakat şu pluginlerin Uptade gelirini bekliyorum. :ay:
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  lastturk Çarş. 21 Nis. 2010, 23:40

Artık gelişmekete olan bu teklojide 32bit işletim sitemi tarihe gömülecek gelişen donanımlar ve desteklemeyen 32bit' ne işe yararki zaten adamlarda bunun bilincide ve yaptığı yazılımı herkezin sorunsuz kullanmasını istediği için bunu tercih etmeleri en doğal hakları ne onların başı ağrsın nede bizim ben cs4 hata raporlarından bıktım usandım haftaya geçerim ben artık yavaş yavaş...
lastturk
lastturk
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : :(
Kullandığınız Programlar : 3ds/max + a/e=50

Mesaj  alpino Perş. 22 Nis. 2010, 22:49

Cs5'e geçtim.Roto Brush tool mükemmel!.Hemen pluginleri denedim olmadı.Fakat presentlar oldu.Karıştırmaya devam ediyorum. :-D-:
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

- Similar topics