After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Dost tv özel programının jeneriği... - Sayfa 2 EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Dost tv özel programının jeneriği... - Sayfa 2 EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Dost tv özel programının jeneriği... - Sayfa 2 EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Dost tv özel programının jeneriği... - Sayfa 2 EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Dost tv özel programının jeneriği... - Sayfa 2 EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Dost tv özel programının jeneriği... - Sayfa 2 EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Dost tv özel programının jeneriği... - Sayfa 2 EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Dost tv özel programının jeneriği... - Sayfa 2 EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Dost tv özel programının jeneriği... - Sayfa 2 EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 79 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 79 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Dost tv özel programının jeneriği... - Sayfa 2 Vote_lcapDost tv özel programının jeneriği... - Sayfa 2 Voting_barDost tv özel programının jeneriği... - Sayfa 2 Vote_rcap 
boronzox
Dost tv özel programının jeneriği... - Sayfa 2 Vote_lcapDost tv özel programının jeneriği... - Sayfa 2 Voting_barDost tv özel programının jeneriği... - Sayfa 2 Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Dost tv özel programının jeneriği...

+6
olivon
baoban
aloha34
Kewin_Nash
haziran
produc
10 posters

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

Beğenilme Oranı

Dost tv özel programının jeneriği... - Sayfa 2 Vote_lcap89%Dost tv özel programının jeneriği... - Sayfa 2 Vote_rcap 89% 
[ 8 ]
Dost tv özel programının jeneriği... - Sayfa 2 Vote_lcap11%Dost tv özel programının jeneriği... - Sayfa 2 Vote_rcap 11% 
[ 1 ]
Dost tv özel programının jeneriği... - Sayfa 2 Vote_lcap0%Dost tv özel programının jeneriği... - Sayfa 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Dost tv özel programının jeneriği... - Sayfa 2 Vote_lcap0%Dost tv özel programının jeneriği... - Sayfa 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]

Toplam Oylar : 9

Anket kapatıldı

Dost tv özel programının jeneriği... - Sayfa 2 Empty Dost tv özel programının jeneriği...

Mesaj  produc Salı 07 Tem. 2009, 23:15

Konunun ilk mesajı :

Dosttv için yaptığım bir çalışma daha... (konsept olarak küre ile yapılan bir kaç jenerikten esinlenilmiştir...)

produc
produc
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : serbest
Kullandığınız Programlar : 3dmax, after

Dost tv özel programının jeneriği... - Sayfa 2 Empty Geri: Dost tv özel programının jeneriği...

Mesaj  nnesta Çarş. 08 Tem. 2009, 15:26

Bence inanmıyo
nnesta
nnesta
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : inşaat
Kullandığınız Programlar : ms-dos

Dost tv özel programının jeneriği... - Sayfa 2 Empty Geri: Dost tv özel programının jeneriği...

Mesaj  produc Çarş. 08 Tem. 2009, 15:28

Vray ile render edildi...
produc
produc
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  haziran Çarş. 08 Tem. 2009, 15:30

nnesta demiş ki:Bence inanmıyo

O zaman küçük ibo ya sorsun Laughing
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  aloha34 Çarş. 08 Tem. 2009, 15:32

produc demiş ki:Vray ile render edildi...

Mental ıle vray arasında sure farkedıyomu ? (Gercı bunla ılgılı konu actım ama cevap gelmedı kımseden) bu konuyla ılgılı sıkıntım varda.
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Grafiker
Kullandığınız Programlar : Önüne gelen her programı

Mesaj  produc Çarş. 08 Tem. 2009, 15:37

Açıkcası pek fark yok gerçi yapılan ayarlar önemli daha da önemlisi çıkan sonuca bakmak...

Aynı sürede olabilir, aşırı farklarda gösterebilir....
produc
produc
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  haziran Çarş. 08 Tem. 2009, 15:41

produc demiş ki:Açıkcası pek fark yok gerçi yapılan ayarlar önemli daha da önemlisi çıkan sonuca bakmak...

Aynı sürede olabilir, aşırı farklarda gösterebilir....

Alohanın sorusu burada produc belki bilgin vardır Smile Ya olivon yada sen cevap verebilirsin diye düşünüyorum Smile
haziran
haziran
Admin
Admin

Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  Saki Çarş. 08 Tem. 2009, 19:56

Ellerinize sağlık güzel calısma olmus
Saki
Saki
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : Tekniker
Kullandığınız Programlar : DW, FW, PS

Mesaj  produc Çarş. 08 Tem. 2009, 20:25

Teşekkürler saki...
produc
produc
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  ismailkadercan Perş. 09 Tem. 2009, 09:49

Adminim bu konu yanlışlıkla açıldı. Siler misin Smile
ismailkadercan
ismailkadercan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : CG
Kullandığınız Programlar : After Effects,3Ds Max,Photoshop,Illustrator vs...

Mesaj  haziran Perş. 09 Tem. 2009, 12:21

ismailkadercan demiş ki:Adminim bu konu yanlışlıkla açıldı. Siler misin Smile

Şakacı seni :D
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  creativeayhan Perş. 09 Tem. 2009, 14:11

olivon demiş ki:
creativeayhan demiş ki:Produc'ün yaptığı jenerik TRT Türk ten esinlenilerek yapılmış. TRT Türk' te BBC den esinlenmiş. Esinlenmekte bence bir problem yok çünkü benzerini yada aynısını yapmak ta ustalık ister.Bu işlerde bir kişi tarz açar bir süre o moda olur. O tarz geliştirilir sonra başka bir tarz moda olur.Vs.Vs.

Yaww Ayhannnnnn!!!! Abicim bu konuda ne kadar hassas olduğumuzu bilen biri olmasan "Tamam" diyeceğim; bu adamı tanımıyorum... Abicim sen yapma bunu. Ne demek "Aynısını yapmak ustalık ister...." Aynısını yapacak kadar ustaysan ondan daha iyisini de yapabilirsin (Ki bunu Çinliler yapıyor zaten) eeee o zaman neden "repro" bir işe bu kadar ustalıkla çaba harcayasın?...Tutarlı değil. Üstelik Produc, benim çalışmanında (spor jeneriği) Trt'den alınmış olacağını söylüyor. Ben Trt'den almam Trt gelsin benden alsın. Ki öylede zaten. İş yapmadığım yer değil. Birşey konuşuyorsam ve dikkatle üzerinde duruyorsam işime ve dolayısı ile kendime olan saygımdan. Kimse ak ile karayı karıştırmasın. Bu arada Produc arkadaşımızdan Trt'deki ya da BBc'deki -artık her neredeyse- o çalışmanın jeneriğini bulmasını bekliyorum.

Produc'e: Produc o sözünü geri almanı tavsiye ederim. Fatih abinin TRT Turk ün jeneriğiyle uzaktan yakından alakası yok. Kaldı ki TRT Turk yeni açılan bir kanal.Fatih abinin jeneriği daha eski. Fatih Abi Üst süzey bir CG artist.

Olivon Abim ve aynı zamanda Hocam'a: Fatih abi sana bir sözüm yok. Ben daha çok TRT Turk ün jeneriğine benziyor dedim.TRT Türk yeni açılan bir
kanal senin jeneriğin daha önce yapıldı.Ama Trt Turk de BBC den esinlenmiş.Yani senlik bir şey yok.

Ayrıca güzel olan herşey taklit edilir. Bu birçok konuda kabul etsek te etmesekte böyledir. Mesela Kj kullanımından tutun, Jenerik yapımından
tutun, haberlerin altında efekt yerine müzik döşenmesine kadar, Mesela daha önceden Jeneriklerde görüntü hakimdi sonradan görüntü yerine
grafiksel öğeler yer almaya başladı. Bu zamanla diğer tvlere yayıldı. Avrupa bu konuda öncü bende takip etmeye çalışıyorum yeni trend ne
diye. Yada farkında olmadan kasıt olmadan biz görmeden bilinçaltımıza işlemiş olabiliyor. Mesela hemen hemen her haber jeneriğinde bir dünya
her spor jeneriğinde bir top kullanılabilir ve kullanılıyorda. Ben sen şuna benzetmişsin demedim.

Fatih abi Saygılarımı sunarım. Çalışmalarını ve kapasiteni çok iyi biliyorum.Senin aleyhine bir şey söylemedim. Sadece Bende Produc ün jeneriğini TRT Turk ve BBC ye benzettim
creativeayhan
creativeayhan
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Meslek : xxx
Kullandığınız Programlar : xxx

Mesaj  aloha34 Perş. 09 Tem. 2009, 14:19

Amma uzattınız ha hepiniz biryerlerden bır seyler alıyosunuz yada esınlenıyosunuz ıste daha ne konuzuyosunuz anamadım işinize bakın yahu kım kımden bakmıs kımınkı once çıkmıs.Eger bırılerı calısmanıza bakıpta esınlenmesınden hoslanmıyorsanız demekkı buraya konan calısmalarınız sadece mılletın ovgusunu alabılmek adınadır ben buna ınanırım.Kaldıkı bu forumda nıce ınsanlar var hıc calısmasını koymaz ama bı ton yorum yapar . Biraz yapıcı olun bırbırınızı kırmayın derım , tabı dınlersenız.

Hadi devam.

Goooooooooo........!
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  produc Perş. 09 Tem. 2009, 14:27

Kusura bakmayın ama burda bana "konsept bina hariç nerdeyse aynı olmuş" deniliyor bu sözün alınması gerekmiyor mu... bu arada üst düzey alt düzey beni ilgilendirmez... Bana bir faydası varmı yokmu o önemli...

Sözümüde almıyorum madem yapılan iş benim işim denirse bende yaptığım yerden almışsın derim o zaman...

Burda bir özür olmalıydı... söylediklerimi unutun denmemeliydi...

http://www.motionfire.tv/broad.html (cnntürk spor)

peki bu linkteki çalışma ne oluyor.... sanki başka birşeyi hatırlattı...

neyse ben bundan sonra esinlenerek yaptığım çalışmayı belgeleri ile sunarım
Dünyada binlerce çalışma var ve at gözlüğü ile bakmıyorum en iyisini seçiyorum
bu da böyle biline... Smile.

Teşekkürler Alaho yapıcılığın için...

En son alpino tarafından Perş. 09 Tem. 2009, 14:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : Mesajlar birleştirilmiştir)
produc
produc
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  olivon Perş. 09 Tem. 2009, 15:31

Ya Produc! Forumda bulunduğum süre içerisinde hep faydalı olmaya çalıştım. Bir çok arkadaşın belkide öfekelendirecek şekilde üzerine giderek hatta kanalize olmasını sağlamak adına delirterek 3d max'e, 2d'ye vs...yönlendirmeye, yönlendirirkende nitelikli çalışmalar yapmanın önemine değindim hep. """Burada benim çalışmamı almışsın, almamışsın""" olayı değil benim meselem. Ha benim çalışmama benzer yanlar var fakat gerçekten benim çalışamamdan esinlendiğini düşünsem ses çıkarmazdım. Fakat olay şu: Bence TRT gibi Türkiye'nin her yanına yayın gücü ulaşabilen bir tv kanalının işini neredeyse birebir uygulayarak "Kendi bindiğin dalı kesiyorsun" Benim eleştirim bu noktada oldu. Yoksa benim işimi almışsın kullanmışsın olayı değil. Hatta ben proje dosyalarımı bile vermişimdir bu foruma. Kimseden ne işimi kaçırdım, ne bildilklerimi...Değerli arkadaşım! Belki seni kırıyorum ama bazen akılda kalması için işi usulunün dışında söylemek gerek. Ben sana kötü bişey söylemediğimi biliyorum ve bunun rahatlığı içindeyim. Bu eleştiriden "hayır" çıkaracağını umuyorum.

Bu arada Aloha34! Senin yorumunda insanların soluğunu boğazına düğümlüyor. "Amma uzattınız!" gibi bir cümle başlangıcı bu platformun gönül kurallarına aykırı.

Muhammet kardeş bir de bir istirhamım olacak. CNN'in türk'ün spor jeneriği'nin tarihini ben bilmiyorum. Onu bulabilir misin. Bizden esinlenen varsa haberimiz olsun değil mi.
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  aloha34 Perş. 09 Tem. 2009, 15:44

Olivon uzattınız derken bunu kastedıyodum ıste gecen benım bır calısmamdada oldu konu dısında mevzu uzadıkca gıdıyor.Burdada oyle ben onu kastedıyorum.Uzamadımı sence :D
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  creativeayhan Perş. 09 Tem. 2009, 16:29

Arkadaşlar müsadenizle konuyu kilitlemek istiyorum.Bu işin sonu tartışmaya gidecek.onun için sanırım cevap haklarınızı kullandınız.Eğer bu konu ile ilgili birşey eklemek isterseniz bana özelden yazın
creativeayhan
creativeayhan
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

- Similar topics