After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Bilgisi Olan  Varmı? Adsl Hızları EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Bilgisi Olan  Varmı? Adsl Hızları EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Bilgisi Olan  Varmı? Adsl Hızları EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Bilgisi Olan  Varmı? Adsl Hızları EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Bilgisi Olan  Varmı? Adsl Hızları EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Bilgisi Olan  Varmı? Adsl Hızları EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Bilgisi Olan  Varmı? Adsl Hızları EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Bilgisi Olan  Varmı? Adsl Hızları EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Bilgisi Olan  Varmı? Adsl Hızları EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 29 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 29 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Bilgisi Olan  Varmı? Adsl Hızları Vote_lcapBilgisi Olan  Varmı? Adsl Hızları Voting_barBilgisi Olan  Varmı? Adsl Hızları Vote_rcap 
boronzox
Bilgisi Olan  Varmı? Adsl Hızları Vote_lcapBilgisi Olan  Varmı? Adsl Hızları Voting_barBilgisi Olan  Varmı? Adsl Hızları Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Bilgisi Olan Varmı? Adsl Hızları

4 posters

Bilgisi Olan  Varmı? Adsl Hızları Empty Bilgisi Olan Varmı? Adsl Hızları

Mesaj  poyraz15 Paz 28 Haz. 2009, 11:15

Arkadaşlar,
Telefon hattımın 8 mbps yi destekleyip desteklemediğini nereden öğrenebilirim bilen varmı? Yaklaşık 20 gün önce 1mbps den 8 mbps ye geçiş yaptım,ancak hızım hala aynı.Adsl destek hattından da 2 defa arıza kaydı aldılar ama hala sonuç yok.TAtmin edici cevap da vermiyorlar.Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi?
poyraz15
poyraz15
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : Kriz Mağduru

Bilgisi Olan  Varmı? Adsl Hızları Empty Geri: Bilgisi Olan Varmı? Adsl Hızları

Mesaj  haziran Paz 28 Haz. 2009, 15:28

Santralin desteklemiyordur, bende 8 mb ye geçtim fakat 3 yada 4 mb kullanabiliyorum.
Ama 8 mb ve 15 gb adil sınırsız peket çok downoad yapanlar için iyi bir seçenek olmayabilir çünkü download miktarının adil kabul ettikleri sınır olan 15 gb yi geçiyorsa bu sınır aşıldığı zaman hız 512 kb ye düşüyor hız :D

Buradan hız ttestini yaptınmı.
http://speedtest.ttnet.net.tr
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  poyraz15 Paz 28 Haz. 2009, 15:47

haziran demiş ki:Santralin desteklemiyordur, bende 8 mb ye geçtim fakat 3 yada 4 mb kullanabiliyorum.
Ama 8 mb ve 15 gb adil sınırsız peket çok downoad yapanlar için iyi bir seçenek olmayabilir çünkü download miktarının adil kabul ettikleri sınır olan 15 gb yi geçiyorsa bu sınırı aştığınız an 512 kb ye düşüyor hız :D

Buradan hız ttestini yaptınmı.
http://speedtest.ttnet.net.tr

800 küsurlarda çıkıyor hep testlerde.Peki santralin destekleyip desteklemediğini nereden öğrenebiliriz .
poyraz15
poyraz15
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  haziran Paz 28 Haz. 2009, 15:53

Santralin destekleyip desteklemediğini nereden öğrenileceğini tam olarak bilmiyorum ama tel hattı ile ilgili sanırım, bu bilgileri sana ttnet i aradığında vermiş olmaları lazım yani nasıl öğrenebileceğini vs. Rolling Eyes 444 0 375 olması lazımdı telefonun tekrar bi ara öğren istersen.
haziran
haziran
Admin
Admin

Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  poyraz15 Paz 28 Haz. 2009, 19:19

Hiçbir bilgi vermediler :(
poyraz15
poyraz15
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  Saki Paz 28 Haz. 2009, 23:34

Malesef, ADSL ile iligili yeterli teknik destek alabiliceginiz bir kısım yok.

Bu konularda Türk Telekom ile cok kez yazıstım!, telefonla teknik destek alma olayı tamamen saçmalık karşınızdaki kişinin ekranındaki bilgilerin haricinde, kendi bilgi ve deyeyimi sıfır. Onlara gore ADSL isigimiz yanıyorsa ve bilgisayar internete giriyorsa bir sorun yok hattimiz ister 1024kbit (1Mbit) - ister 8192Kbit (8Mbit) olsun, gerisi her zaman ya bilgisayarımızın işletim sistemindeki bir seyden dolayı (virus - trojan - modem de sorun - splitterde problem - telefonun modeme parazit yapması) yavaslık oluyor. Onların düşüncesi malesef bu şekilde.

Gelelim senin sorununa;
Turktelekom ADSL'i aradığında onların ekranında 8mbit baglantın gozukuyor mu?
Mesajında 800 kusur k lara cıkıyor yazmıssın.
bir siteden download yaparken download hızın kac ? 800-890k indirebiliyormusun?
eger bu aralıklara cıkıyorsan adsl hızın 8Mbit dir.
eğer rapidshare premium accountun varsa download manager ile bir dosya indir (veya baska bir yuksek hızda download yapabilicegin bir siteden)
burda hızına bak dediğim gibi 800-900k arası ise bir problemin yok.
Direk iexplorerdan indirirken hızda azalma olabiliyor.

Evinde kablo tv'in varsa en guzeli Kablo Net'e gecmek eve kadar fiber optik kablolardan baglanılıyor tabi hızda dusme v.s. yasanmıyor. ADSL den kablo nete gectim ciddi bir rahatlama yasadım.

Umarım hızın 8Mbit stabil olur ;)
Saki
Saki
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : Tekniker
Kullandığınız Programlar : DW, FW, PS

Mesaj  Joker Ptsi 29 Haz. 2009, 09:40

Biz burada www.speedtest.net adresinden test ediyoruz. Turkiye'den calisiyor mu bilmiyorum ama denemekte fayda var. Test etmek istedigin senin sehire en yakin server'i seciyorsun haritadan ve otomatik olarak hizini olcuyor. Bu sirada hicbir pencere acik olmasin ve hicbir download yapma. MSN ve benzeri programlari da kapali tut. Tabi eger Turkiye'den calisiyorsa bu test merkezi. Eger Saki'nin dedigi gibi 8mbit goruyorsan test sonucunda sorun yok demektir. Upload hizin da 1mbit olmasi gerekiyor test sonucunda.

Edit (Joker): Evet simdi kontrol ettim ve Bursa ve Eskisehir serverlari mevcut. Direk oralardan birini secip hizini test edebilirsin.
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : MorpHAN Software and Web Design
Meslek : Web Designer
Kullandığınız Programlar : FL, DW, PS, .NET, AE, PR, Vegas, 3DSmax

Mesaj  poyraz15 Ptsi 29 Haz. 2009, 22:07

Hiçbiri sağlıklı bilgi vermiyor.(mbps yi garanti edemiyoruz,hızınız 1mbps ise normaldir diyorlar.İyi de kardeşim hep aynı hiç yükselme olmadı ki,yoksa ben niye 8mbps ye geçtim.YTani saçma salak işler.
Bu arada download hızım en yüksek 100-105 kb lerde.
poyraz15
poyraz15
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  haziran Ptsi 29 Haz. 2009, 22:13

poyraz15 demiş ki:Hiçbiri sağlıklı bilgi vermiyor.(mbps yi garanti edemiyoruz,hızınız 1mbps ise normaldir diyorlar.İyi de kardeşim hep aynı hiç yükselme olmadı ki,yoksa ben niye 8mbps ye geçtim.YTani saçma salak işler.
Bu arada download hızım en yüksek 100-105 kb lerde.

O zaman sende benim gibi zamanı geldiğinde eski tarifene geçebilirsin, çünkü eski tarifeden pek bir farkı yok santral desteklemediği için bu hizmetten biz faydalanamıyoruz, üstelik şu anda daha kötü çünkü 15 gb den sonra 512 kb ye düştüğünde zaten aklımız başımıza gelecek o bakımdan bu saçma paketten bize hayır yok.
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  Saki Ptsi 29 Haz. 2009, 22:21

Poyraz15 hızın su an 1mbit
faturalarını kontrol et eger 8 Mbit ucreti veriyorsan telekoma gerekli basvurunu yap derim bosuna fazla ucret odeme, geri almak de mumkun olmuyor bilgine
bence 2 veya 4 mbitten yuksege cıkmak mantıklı degil
haziranın dedigi gibi 15 gb download limitinden sonra 512k bir bir baglantıyı kullanarak ayı bitirmek cok zor olur.
Saki
Saki
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : Tekniker
Kullandığınız Programlar : DW, FW, PS

- Similar topics