After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Quicktime Render Sorunu EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Quicktime Render Sorunu EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Quicktime Render Sorunu EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Quicktime Render Sorunu EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Quicktime Render Sorunu EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Quicktime Render Sorunu EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Quicktime Render Sorunu EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Quicktime Render Sorunu EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Quicktime Render Sorunu EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 24 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 24 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Quicktime Render Sorunu Vote_lcapQuicktime Render Sorunu Voting_barQuicktime Render Sorunu Vote_rcap 
boronzox
Quicktime Render Sorunu Vote_lcapQuicktime Render Sorunu Voting_barQuicktime Render Sorunu Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Quicktime Render Sorunu

3 posters

Quicktime Render Sorunu Empty Quicktime Render Sorunu

Mesaj  fatiherbalci Perş. 16 Nis. 2009, 14:15

Arkadaşlar Merhaba

Sorunum quick time render alamama sorunu Render dediğimde şöyle bir hata veriyor.

After effects error: creating movie --bad parameter (-50)

bu sorunu bir türlü aşamadım internette bayağı araştırdım ancak çözüm yok

konuyla ilgili bilgisi olanların yardımını bekliyorum

teşekkürler
fatiherbalci
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : ticaret

Quicktime Render Sorunu Empty Geri: Quicktime Render Sorunu

Mesaj  haziran Perş. 16 Nis. 2009, 14:57

Konu hakkında tecrübe dereceni bilmiyorum ama öncelikle CS4 kullanıyorsan Quick Time 7.6 yüklümü daha eski versiyonu varsa yükseltmeni öneririm bu bir ikincisi ayarlarını değiştirerek deneyebilirsin mesela setting ayarlarından Animation yada h.264 gibi ve son olarak render ayarlarının resmini koyma şansın varsa bi bakalım belki gözünden bişey kaçıyordur.

Not: Birde proje dosyalarında hatalı olabilir deneme amaçlı başka bir compositon oluşturup içine bir solid atıp onu daha önce denediğin ayarlar ile export etmeyi deneyebilirmisin eğer burada sorun yoksa projende hata olabilir düşünceci netlik kazanacak aksi halde yukarıdaki seçenekeleri deneyebilirsin.

Bu arada aramıza hoşgeldin ;)
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  fatiherbalci Perş. 16 Nis. 2009, 16:19

Ae CS3 kullanıyorum ve quick time 7.5.5 yüklü h264 ve animation denedim sonuç aynı

projem ise özel bişey değil sadece bunu denemek için bir solid ve pen tool mask üzerinde stroke efeckti uyguladım basit bir proje detay yok. makinam ise Core 2 duo 2.0 Ghz 3.25 Gb ram bir dizüstü aynı şeyi core 2 duo 2.2 Ghz 2 Gb ram masaüstü bilgisyarımda deniyorum onda sorun yok çok ilginç. Ayarlarımın resminide koyuyorum bi bakarsan bi çözüm bulabilecekmiyiz bakalım

Quicktime Render Sorunu Compresssetting001

Edit: Bu arada hoşgeldin mesajını atlamışım Teşekkürler hoş karşılamanız için
fatiherbalci
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  haziran Perş. 16 Nis. 2009, 16:32

Bu gibi hataların işlemciler ile ilgisi olmadığı için burayı düşünmenize gerek yok başka şeyler düşünmelisiniz mesela bir öneri daha Türkçe karakter kullanmadan masa üstüne kayıt yapmayı deneyebilirisiniz bu yöntem ile bir çok sorun çözüldüğünü hem kendimden hemde diğer sorun yaşayan arkadaşlarımızdan tecrübe ile sabitlendi sizdede işe yarayabilir birde bunu deneyin.

Bu arada eklemek istediğiniz mesajı flood yerine önceki mesajınıza sağdaki edit butonunu kullanarak ekleyebilirsiniz.
haziran
haziran
Admin
Admin

Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  Joker Perş. 16 Nis. 2009, 17:09

fatiherbalci demiş ki:
After effects error: creating movie --bad parameter (-50)
bu sorunu bir türlü aşamadım internette bayağı araştırdım ancak çözüm yok
konuyla ilgili bilgisi olanların yardımını bekliyorum

teşekkürler

Haziran'in dedigi gibi Turkce karakter sorunu olabilir. Ona bir bak. Adobe ile calisirken kaydettigin dosyalarin klasor ve dosya isimlerinde Turkce karakter kullanmamaya ozen goster. Bunun haricinde eger stroke efektini bir ek plugin kullanarak yaptiysan plugin'deki kodlarda paramater'lerde sorun olabilir. Onu duzeltmeni onerirdim ama o kadar kod bilgisine sahip olmak gerek, kolay degil.
En uc ihtimallerden birisi de belki ekran kartindan kaynaklaniyor olabilir. Laptoplarin ekran kartlari grafik ve video tasarimlari desteklemek icin yapilmadigindan render ve cikti alirken sorunlar yasanabiliyor. Madem masa ustunde cikti alirken sorun yasamiyorsun ya ekran karti ya da Turkce karakter problemi olabilir diye dusunuyorum.
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : MorpHAN Software and Web Design
Meslek : Web Designer
Kullandığınız Programlar : FL, DW, PS, .NET, AE, PR, Vegas, 3DSmax

Mesaj  fatiherbalci Cuma 17 Nis. 2009, 10:19

Evet arkadaşlar türkçe karakterde sorunu çözmedi.
Stroke efektinide kaldırdım basit bir text scale animasyon yaptım.Aynı şekilde sorun devam ediyor. Ayrıca export seçeneğini kullanarak çıktı aldım. Sorun yok . Ama render queue de bir türlü render yapmıyor. Araştırmaya devam edeceğim. Çözemezsem rahat edemem çünkü. Bu arada aklınıza başka şeyler gelirse lütfen yazın. Her ikinizede teşekkürler

Not: tabii bu arada ekran Kartı ihtimalinide değerlendirip sorun ordamı bakıcam

Edit: Haziran ve Joker arkadaşım
Sorun çözüldü

Sorun temelde dediğiniz gibi türkçe karakter sorunu. Render output yeri olan desktop
TÜRKÇE karakter içeriyor aşağıda görüldüğü gibi kullanıcı adında geçen Türkçe karakter
hata mesajına sebep oluyor.(FATİH teki " i " harfi)

C:\Documents and Settings\FATİH\Desktop\

yardımlarınız için teşekkürler
fatiherbalci
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  haziran Cuma 17 Nis. 2009, 12:58

fatiherbalci demiş ki:Haziran ve Joker arkadaşım
Sorun çözüldü

Sorun temelde dediğiniz gibi türkçe karakter sorunu. Render output yeri olan desktop
TÜRKÇE karakter içeriyor aşağıda görüldüğü gibi kullanıcı adında geçen Türkçe karakter
hata mesajına sebep oluyor.(FATİH teki " i " harfi)

C:\Documents and Settings\FATİH\Desktop\

yardımlarınız için teşekkürler

Çalışman bitincede bizimle paylaşırsan seviniriz, iyi çalışmalar Smile
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  fatiherbalci Cuma 17 Nis. 2009, 16:24

Elbette sizlerle seve seve paylaşacağım. Ancak şu anda Ae öğrenme aşamasındayım. Daha çok yapılanları izlemeye ,dersleri , pluginleri , presetleri edinmeye bu işle ilgili ne varsa temel bir arşiv oluşturmaya çalışıyorum şu an. Bu araştırmalarda Andrew Kramer dikkatimi çekti zannedersem bu konuda bayağı otoriter. Onu izlemeye çalışıyorum. Birde Emre Şan a rastladım . Ve daha bir çok isim var tabii derslerinden izlediğim.
Aslında bu benim mesleğim değil , hobi olarak ilgileniyorum asıl işim çok farklı bu sektörle alakası yok. Ancak bu konular benim gerçekten çok ilgimi çekiyor ve mesleğim kadar önem veriyorum. Kendime bir deneme projesi oluşturup ilk çalışmamı sizlerle paylaşmak isterim

Sağolun
başarılar
fatiherbalci
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  haziran Cuma 17 Nis. 2009, 16:29

fatiherbalci demiş ki:Elbette sizlerle seve seve paylaşacağım. Ancak şu anda Ae öğrenme aşamasındayım. Daha çok yapılanları izlemeye ,dersleri , pluginleri , presetleri edinmeye bu işle ilgili ne varsa temel bir arşiv oluşturmaya çalışıyorum şu an. Bu araştırmalarda Andrew Kramer dikkatimi çekti zannedersem bu konuda bayağı otoriter. Onu izlemeye çalışıyorum. Birde Emre Şan a rastladım . Ve daha bir çok isim var tabii derslerinden izlediğim.
Aslında bu benim mesleğim değil , hobi olarak ilgileniyorum asıl işim çok farklı bu sektörle alakası yok. Ancak bu konular benim gerçekten çok ilgimi çekiyor ve mesleğim kadar önem veriyorum. Kendime bir deneme projesi oluşturup ilk çalışmamı sizlerle paylaşmak isterim

Sağolun
başarılar

Yabancılardan Andrew bu işi götürüyor ama bizdede Emre Şan var dediğin gibi ama pek ders hazırlamıyor kendisi işlerinin yoğunluğundan olsa gerek ama bizimde olivonumuz var onuda takip edebilirsin gerek 3D gerekse AE konusunda ;)

Bu arada yeni başlayanlar için çalışma ekleme kategorimiz var çalışmanı veya çalışmalarını orada paylaşırsan eksiklerini ve önerilerini belirtebilecek tecrübeli üyelerimiz var ve sende o doğrultuda kendini yönlendirme aşamasında doğru bir yol belirlemiş olursun.
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  fatiherbalci Cuma 17 Nis. 2009, 17:15

Evet Forumunuzda gerçekten çok güzel dersler hazırlayan arkadaşlar var
mutlaka takip edeceğim

ilk çalışmalarımında tecrübeli arkadaşlar tarafından yorumlanmasıda bana yol gösterecektir ,, katılıyorum
fatiherbalci
Daha Yeni
Daha Yeni

- Similar topics