After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Hala soruna bir çözüm bulanamadı animasyonda süreklilik?? EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Hala soruna bir çözüm bulanamadı animasyonda süreklilik?? EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Hala soruna bir çözüm bulanamadı animasyonda süreklilik?? EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Hala soruna bir çözüm bulanamadı animasyonda süreklilik?? EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Hala soruna bir çözüm bulanamadı animasyonda süreklilik?? EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Hala soruna bir çözüm bulanamadı animasyonda süreklilik?? EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Hala soruna bir çözüm bulanamadı animasyonda süreklilik?? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Hala soruna bir çözüm bulanamadı animasyonda süreklilik?? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Hala soruna bir çözüm bulanamadı animasyonda süreklilik?? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 22 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 22 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Hala soruna bir çözüm bulanamadı animasyonda süreklilik?? Vote_lcapHala soruna bir çözüm bulanamadı animasyonda süreklilik?? Voting_barHala soruna bir çözüm bulanamadı animasyonda süreklilik?? Vote_rcap 
boronzox
Hala soruna bir çözüm bulanamadı animasyonda süreklilik?? Vote_lcapHala soruna bir çözüm bulanamadı animasyonda süreklilik?? Voting_barHala soruna bir çözüm bulanamadı animasyonda süreklilik?? Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Hala soruna bir çözüm bulanamadı animasyonda süreklilik??

3 posters

Hala soruna bir çözüm bulanamadı animasyonda süreklilik?? Empty Hala soruna bir çözüm bulanamadı animasyonda süreklilik??

Mesaj  sefer_50 Paz 22 Şub. 2009, 01:40

Bu konu hakkında bilgisi olan lütfen yardım etsin artık bir türlü içinden çıkmadım...After effects de hangi effecti uygularsam uygulayayım hep kesik kesik tekrarlama yapıyor...yani diyelim ki bir resmin altında Ateş effecti verdim Pluginle olur bu veya Particule illision ile yaptığım bir ateş effectide olabilir...İşte hazırladığım bu effecti 4 saniyelik bir compozisyonun içine koyduğum zaman bir türlü süreklilik sağlayamıyorum..Yani 4 saniye boyunca ateş effecti yanıyor ama 4 saniyenin sonunda yani kompozisyonun sonuna geldiğimiz zaman tekrardan başa alıyor bu da görüntüde kesilmeye neden oluyor ve istenmeyen bir durum oluşturuyor..Elbetteki aminasyon süresi dolduğu zaman başa saracak ama bu başa dönem ve oynama esnasında estetiklik bozuluyor...Hani Flash'da ki gibi gotoAndPlay tarzında bir komut olsada son Key frame bu komutu yazsak ve aniamsyon en başa döneceğinie son Frame'den önceki Frame'den başlasa...Bu anlattıklarımı daha da somutlaştırma adına yapmış olduğum bir iki adet çalışma örneğini Rapide attım buyrun linki indirip inceleyebilir ve ne demek istediğimi daha net anlayabilirsiniz...Çalışma Örneklerinden biri indirip incelerseniz bir resmin altında yanan alev effecti var onu Plugin ile yaptım diğerini ise Particule İllision ile yapmış olduğum alev effectini after effects ile resme monte ettim...Yok bunu uzun uzadıya açıklma gereği hissettim çünkü Plugin ile yapılan bir düzeltme önerisinde bulunursanız diğer taraftan essentials ile yapılan bir effectte de aynı sorunu yaşarsak ona da bir çözüm önermenizdir..

http://rapidshare.com/files/200452454/aniamsyondaki_igrenclik.rar.html

bu arada essentials ile yapılan çalışmanın After effects dosyasınıda vereyim belki lazım olur

http://rapidshare.com/files/198148889/kesik_kesik.aep.html
sefer_50
sefer_50
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : Öğretmen

Hala soruna bir çözüm bulanamadı animasyonda süreklilik?? Empty Geri: Hala soruna bir çözüm bulanamadı animasyonda süreklilik??

Mesaj  haziran Paz 22 Şub. 2009, 01:57

Aslında bu sorun AE de normaldir yani swf animasyonlarda loop verilse dahi sonun başlangıçla aynı yerden başlaması olamayacağı için normal görünüyor bu sebeple bu tür çalışmalar flashta daha iyi sonuç verirler yani sürekli kendini tekrar eden loop lu animasyonlarda, o bakımdan AE yi bu şekilde kullanmak bence doğru olmuyor daha çok efekt için kullanılmalı yukarıdaki örnekler sadece flashta verimli sonuçlar verir bence sorun flash'ın işini AE de yapmaya çalışmanız olarak değerlendirilebilir Smile
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Hala soruna bir çözüm bulanamadı animasyonda süreklilik?? Empty Geri: Hala soruna bir çözüm bulanamadı animasyonda süreklilik??

Mesaj  sefer_50 Paz 22 Şub. 2009, 02:27

Öncelikle ilgi ve alaknız için teşekkür ederim Haziran...Fakat Flashda da böylesine güzel bir aniamsyon hazırlamak çok zor yada en azından şimdilik benim için bayağa bir zor..After effects de iş kolay bir Plugin veya Particule illision da hazırlanmış olan bir essentials bile oalyı çözüyor..Bunları Flash da yapmamızın imkanı yok ne bileyim ben yanan bir mum alevi efekti için bile Flash da epeyce bir Uğraşmış ortaya hiçte öyle etkileyici bir sonuç çıkaramamıştım..After effects'in aslında bir yerde avantajı bunlar aslında kendi bünyesinde gelen hazır effecktler ve Plugin'ler...Ben bilemiyourm ama benim göndermiş olduğum Yanan resim aimasyonunu mesela Flash içine sadece SWF olarak aktarabiliriz Time Line'na erişebileceğimizi en azından ben zannetmiyorum..bu konuda bilgilerinize başvurmak isterim...
sefer_50
sefer_50
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  haziran Paz 22 Şub. 2009, 02:33

Şimdi AE de yapılan ve video haline swf olarak dönüştürülen bir çalışmayı Flashta .fla dosyası gibi işlemeniz mümkün değil fakat çalışmanızı harici bir programla .fl yapabilirsiniz ama bu aynı sonucu verirmi bilemiyorum bana kalırsa komple flashta yapmak doğru ama AE de bir yolu olabilirmi diye düşünüyorum yani animasyonun bittiği yerden başa dönerken takıntısız dönebilmesi için aklıma şu an birşey gelmiyor ama programı müsait bir anımda kurcalayacağım belki bir yolu vardırda şu an benim aklıma gelmiyordur bu arada varsa bende tazelemiş olurum Smile
haziran
haziran
Admin
Admin

Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  sefer_50 Paz 22 Şub. 2009, 02:57

Teşekkrüler haziran gecenin bu saati seni de uğraştırıyorum..SWF dosyalarını sözde Fla'ya çeviren bir Program var aslında ama pek işe yaramıyor..Adı Sothink SWF decompiler....Ama dediğim gibi bir işe yaramıyor..Yani Dosya üzerindeki hakimiayetin çok düşük...Neyse sen bir Uğraş bende Uğraşmaya devam edeyim eğer bir yolunu bulursam veya bulursak burada paylaşırız...Tabi bilen bir arkadaş da varsa oda bizimle paylaşırsa seviniriz..İyi geceler...
sefer_50
sefer_50
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  haziran Paz 22 Şub. 2009, 03:27

Anlaştık :Çakk--:
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  volkinefendi Salı 24 Şub. 2009, 18:01

Sorunu doğru anladıysam videonun bittiği yerden geriye doğru oynamasını istiyorsun.Bunu yapmak için 4 saniyelik bir animasyonu en az 8 saniye olarak renderlamalısın.Layerına sağ tıklayıp time sekmesinden remapi seçmelisin.Layerine biri başta biri sonda 2 keyframe atacaktır.ilk keyframeyle ikincisi arasındaki süre kadar daha ikinci keyframden ileri git(4 saniyelik animasyonda 8. saniye) ve ilk keyframeyi buraya kopyala. Animasyonun loop yapmaya başladı ama render sonrası swf dışında herhangi bir format looplu oynatmayı desteklemez. swf dışında bir format istiyorsan bu mantıkla daha uzun bir comp oluşturmalısın.Swf işini görüyorsa export file-export-swf'yi seç kaydet dediğin zaman açılan menüden loop continuously seçeneği işaretli olursa sorunun çözülür. Ancak ateş videosu gibi animasyonlarda ateş geriye doğru gideceği için devamlılık bozulmuş olacak.Bu durumu engellemenin tek yolu(her zaman cok başarılı olamasada) aynı layeri duplicate edip birbirlerine 3-5 kare mixlemektir.Ama eğer after içinde motion animasyonu yaptığın bir layerın tekrarlanmasını istersen anime ettiğin parametreye expression yazmak gerekiyor.
volkinefendi
volkinefendi
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : animatör
Kullandığınız Programlar : after efects,photoshop,3ds max,premiere,final cut

Mesaj  haziran Salı 24 Şub. 2009, 20:47

volkinefendi öncelikle aramıza hoşgeldin bilgili birisi olduğunu diğerler mesajlarındanda anlaşılıyor fakat bu soruda hani demişsin ya yanlış anlamadıysam diye iş o noktada yanlış anlamışsın yani animasyonun bittiğinde tekrar geri sarması değilde istediği tam olarak şu,

Örnek olarak 8 saniyelik bir animasyon var ve bu animasyon 8 saniye sonra bitiyor loop verdiği içinde animasyon tekrar baştan başladığında bitiş ile başlangıç arasında atlama oluyor bu atlamayı gidermek istiyor umarım buna bir çözüm önerin vardır :D

En son haziran tarafından Paz 01 Mart 2009, 01:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  sefer_50 Paz 01 Mart 2009, 01:34

Evet sorun aynen haziran'ın dediği benim anlatmaya çalıştığım gibi..isterseniz örnek çalışmları ve uygulama dosyasını indirip inceleyebilirsiniz..Ama kısaca değinmek gerekirse animasyonun başı ile sonu arasındaki geçişlerde meydana gelen görüntü kesikliğidir...Tekrardan ilgi ve alakanız için teşekkürlerimi sunarım
sefer_50
sefer_50
Daha Yeni
Daha Yeni

- Similar topics