After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Herkese Son Uyarı! (Herkes Okumalıdır) EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Herkese Son Uyarı! (Herkes Okumalıdır) EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Herkese Son Uyarı! (Herkes Okumalıdır) EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Herkese Son Uyarı! (Herkes Okumalıdır) EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Herkese Son Uyarı! (Herkes Okumalıdır) EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Herkese Son Uyarı! (Herkes Okumalıdır) EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Herkese Son Uyarı! (Herkes Okumalıdır) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Herkese Son Uyarı! (Herkes Okumalıdır) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Herkese Son Uyarı! (Herkes Okumalıdır) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 17 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 17 Misafir :: 2 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Herkese Son Uyarı! (Herkes Okumalıdır) Vote_lcapHerkese Son Uyarı! (Herkes Okumalıdır) Voting_barHerkese Son Uyarı! (Herkes Okumalıdır) Vote_rcap 
boronzox
Herkese Son Uyarı! (Herkes Okumalıdır) Vote_lcapHerkese Son Uyarı! (Herkes Okumalıdır) Voting_barHerkese Son Uyarı! (Herkes Okumalıdır) Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Herkese Son Uyarı! (Herkes Okumalıdır)

+4
ypr
olivon
haziran
boronzox
8 posters

Herkese Son Uyarı! (Herkes Okumalıdır) Empty Herkese Son Uyarı! (Herkes Okumalıdır)

Mesaj  boronzox Ptsi 02 Şub. 2009, 13:12

Arkadaşlar yazdık yazdık olmadı.
Anlayamıyorum.
Bundan sonra mesajlarında "yapıorm" "ediorm" "yha" gibi abuk subuk kelimeler kullanan,forumun ciddiyetini bozan kişiler ânında uyarı alacaklardır.

Not:Bunlara yazım yanlışları vs dahil değildir.Yapıyorum yerine yapıyom,yapıyım da yazılabilri ancak yapıorm nedir anlayabilmiş değilim.İngilizce özentisi diyeceğim ama ingilizce de değil.Arada sıkışıp kalmış saçma sapan kelimeler.

En son boronzox tarafından Ptsi 02 Şub. 2009, 13:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4

Herkese Son Uyarı! (Herkes Okumalıdır) Empty Geri: Herkese Son Uyarı! (Herkes Okumalıdır)

Mesaj  haziran Ptsi 02 Şub. 2009, 13:27

İmzana eklemen güzel olmuş artık bilmiyorum bunuda görmezlerse en yakın gözlükçüye değilde psikoloğa gitmeleri lazım heralde :D

Bu arada kırmızı renk okunmuyor bunu bir bahane olabilirmi Suspect
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Herkese Son Uyarı! (Herkes Okumalıdır) Empty Geri: Herkese Son Uyarı! (Herkes Okumalıdır)

Mesaj  boronzox Ptsi 02 Şub. 2009, 13:31

Renk düzeltildi.
Vallahi adminim artık dikkat etmeyene önce bir ön uyarı,daha sonrasında da reel uyarıları yapalım diyorum ben.Burayı ciddiye alan Türkçe konuşsun.
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  olivon Ptsi 02 Şub. 2009, 13:37

Yawww abicim şu söylem tarzına bir çare bulamadık senin Engin!

Ben dikkat etmiyorum! Reel uyarı istiyorum. Suspect

Elinin
altında öyle bir makina var tek tuşla Çin'e gidip geliyorsun sana
sınırsız hizmet veriyor ve sen bu hizmeti kullanırken sonsuz dercede
özgür oluyorsun. Ve birileri çıkıyor imla klavuzu gibi "Şunu deme, bunu
deme" diyor. Olmazzzzzz!!!!! Belki de foruma girme nedeni budur zat'ın.
Yani konuşmasıyla ortamı renklendirmek ve bunu yaparkende espri
anlayışını ilginç kelimeler kullanarak yansıtmak. Zaten bizim işimizin
içinde -neredeyse- türkçe kelime aramak yanlış olur. Hadi öyleyse
"demonface" yazma türkçesini yaz. Engin kimse buraya hafız olmak için
girmiyor. Paylaşırken eğlenmek de gerekli. Bu da bir çeşit eğlence
anlayışı...Ben öyle düşünüyorum. Ha! adam tutar tamamen ingilizce
yazışır forumda duruma fransız kalır o ayrı. Ama açıkcası ben bu tutumu
sana yakıştırmıyorum. Hele hele bu orta okul öğrencisini fırçalama
tatsızlığında yazdığın mesajını anlamak zor. Sen buraya girip katılımda
bulunan kimseye bu tarz bir yaklaşımla -sabrın ne kadar tükenmiş olursa
olsun- yaklaşamazsın. Ben bunu anlamam bana anlatamazsında ki ben
Yabancı kelime kullanmayı sevmeyen biri olarak söylüyorsam bunu el
alışkanlığı ile yazan ne yapsın. Adminin seni tarz konusunda
uyaracağını umud ediyorum.

Not: Forumda gevezelik yapılmadır, bu bizleri çok eğlendiriyor demiyorum. Söylediğim şey 1-tarz 2-Bu yapının bir bilgi paylaşım platformu olduğu kadar eğlence paltformu olduğunuda unutmamalı.
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : xxx
Kullandığınız Programlar : xxx

Mesaj  boronzox Ptsi 02 Şub. 2009, 13:40

Abicim sen tamamen yanlış anlamışsın.
Ben ingilizce kelime kullanmayın demiyorum.DemonFace'in Türkçesini de istemiyorum.
Ben sadece "ediorm" "qanqa" gibi kelimeler yazılmasın istiyorum.
Ayrıca Türkçe'yi bozarak nasıl eğlenilir onu da anlamış değilim yani bu şekilde eğlenende de bir problem vardır.
Ben senin mesajlarında pek çok kez yawwww filan gördüm.Ancak benim bahsettiğim bu değil abi.Seninki olaya duygu katmak için.Buna benzer birkaç şey de olabilir.Benim istemediğim şey yukarıdakine benzer kelimeler.
Lütfen birbirimizi yanlış anlamayalım.
Saygılar abi hiçbir şekilde polemiğe girmek amaçlı yazmadımçYanlış anlaşılmasın saygım sonsuzdur :selam-m:
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  olivon Ptsi 02 Şub. 2009, 13:45

boronzox demiş ki:Abicim sen tamamen yanlış anlamışsın.
Ben ingilizce kelime kullanmayın demiyorum.DemonFace'in Türkçesini de istemiyorum.
Ben sadece "ediorm" "qanqa" gibi kelimeler yazılmasın istiyorum.

"Tarz" diyorum Engin! Okuduğumu nasıl yanlış anlayabilirim? İfadendeki katılığı çözmek için Nithce olamaya gerek yok!

Yawww bundan bize ne diyorum bende! Tasvip ediyorum demiyorum dikkat et. Bundan bana ne. Yani adam bunu diline eline pelesenk etmişse bunu düzeltmesi için neden bu kadar sert bir uyarıda bulunuyorsun. Sonuçta bu durum doğruluğu kabul edilir birşey değil ama buna TDK polisi gibi ket vuramazsın. Forumda sürekli bu tip yazışmalar zaten yok. Bir iki münferit olay var bunlar içinde gereksiz bir yetki sancısına girmeye gerek yok. Suspect
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  boronzox Ptsi 02 Şub. 2009, 13:55

Abi ben seni anlayamadım.
Yani benim buradaki amacım şu değil.
Ben moderatörüm,kralım ne dersem o olacak.Bu kurala uyacaksınız.Sertimdir.Yazım da serttir.Ya uy ya da uç.
Benim amacım bu değil abi.
Siz bozuk mesajları görmüyorsunuz çünkü düzeltiyoruz sürekli.
Ancak bu şekilde anlaşılıyorsam,böyle ne bileyim sanki dediğim dedik çaldığım düdük birisi gibi görünüyorsam
emin ol ki öyle birisi değilim.Benim amacım sadece yardımcı olup forumu daha iyi bir yer haline getirmek.Ayrıca moderatörlük havalarına da girmiyorum o bakımdan da yanlış anlamayın.
Bu kadar sert kurallar yazılmasının sebebi bunun kaç kere yazıldığı halde hiç takılmamasıdır.
Başka bir amaç da yok abi.Sana saygım sevgim var bilirsin ama sen beni yanlış anlıyorsun anlamadım abi.
Bir de Türkçe'ye sen karışma ben karışmayayım ne olacak bunun sonu abi?
Birşeyler yapmak lazım.Belki burası TDK değil ama hiç değilse tepkimizi göstermemiz gerekiyor diye düşünüyorum.
Benim kuzenim msn'de bu şekilde konuşuyordu eskiden ikaz ede ede düzelttim.

Kısacası bu mesajımda ne otorite arayışı ne de başka birşey var abi.

Saygılar
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  haziran Ptsi 02 Şub. 2009, 13:58

Olivonun uyarısı Enginin sert uyarı biçimi için yani biraz daha usturuklu olabilir diyor,

Forumda neşeli ve esprili yazışmalar çoğunlukla oluyor ve bununda foruma neşe veren bir yanı var soğuk ve buz gibi robotsal bir forum istemiyoruz tabi, benim yukarıdaki desteğim sadece örnek olarak yok demesi gereken birisin yoq demesi rahatsız ediyor q, w, ve x harflerini dilimize uydururmaya çalışanlar msn dilinde sohbet ediyorlar onların sohbetleri biraz ciddiyeti bozabiliyor, mesela bu işlerde profesyonel anlamda bir yerlere gelenler bu yazışmaları görünce ortalık çoluk çocuk kaynıyor diye düşünüp gidebiliyor bu mesajları çok aldım zamanında o bakımdan bende bu gibi durumlara karşı biraz daha dikkatli olunması taraftarıyım.

Onun haricinde işin içinde espri olan ve kendisini olivon gibi kanıtlamış birisinin yawww diye sohbetinin içine espri katması çok eğlenceli ve hoş oluyorki ben okurken büyük keyif alıyorum hatta gülme krizleri geliyor sırf bunun için bile olivonun yorumlarını okumak için sabırsızlanıyorum, hatta yeri geliyor bende bunu yapıyorum ama dediğim gibi ciddi bir yorum yapan arkadaşımızın msn dilinde konuşması bir çok deneyimli arkadaşımızı ciddiyet anlamında rahatsız ediyor ki bu rahatsız olan arkadaşlarımızda yeri ve zamanında usturutuklu biçimde kendileride yapıyor ve hoş oluyor bu hariç tabi.
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  ypr Ptsi 02 Şub. 2009, 14:08

Biraz önce bir arkadaşın yazdığı bi mesajta safi enginin örnek verdiği tarz kelimeler "bilmiorm" gibi kelimeler yazan biri vardı mesajı okumakta güçlük çektim doğrusu o yönden hak veriyorum engine ama sert uslup olmuyor be Engin ;)
Yanlış anlaşılmalara sebep olup ortamı germek istemem.Admin ve modlar gerekli uyarıları yapıyor zaten.

Not : Engin mesajlarına cevap veriyorum halen soruyon noldu die :D Msn çalındı die imzama ekledim bu yüzden msnden görüşemiyoruz.Posta kutunu kontrol et.

İyi Çalışmalar
ypr
ypr
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  hakankaraduman Ptsi 02 Şub. 2009, 14:19

Ben de bu konuda rahatsız olanlardanım. Bence de bu konuda gerekli hassasiyet gösterilmeli ve yeni olmama rağmen gördüğüm kadarıyla gösteriliyor da.
hakankaraduman
hakankaraduman
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : Öğrenci - 3d Modeler
Kullandığınız Programlar : 3d Studio Max - Photoshop

Mesaj  aloha34 Ptsi 02 Şub. 2009, 14:34

Bu konu daha cok uzar bu forumda.Sureklı pesımızde hafıye var gıbı hıssedıyoruz.
boronzox demiş ki:
Yani benim buradaki amacım şu değil.
Ben moderatörüm,kralım ne dersem o olacak.Bu kurala uyacaksınız.Sertimdir.Yazım da serttir.Ya uy ya da uç.
Uzgunum ama aynen oyle gozukuyosun ve bu en azından benı rahatsız edıyor.Haa oyle olmaya bılırsın ayrı,buna bende ınanmıyorum zaten,ama dedıgım gıbı oyle gozukuyorsun.Bır sey dıyecegım sana forumlarda neden buyuk harfle yazı yazmak yasaktır? cunku bagırma ve kızgınlık gıbı algılanır.Buradada aynen oyle konumuzu actıktan sonra kıpkırmızı harflerle bır uyarı yetmıyo mesajın ıcıne edıt alt tarafa cevaptan uyarı v.s. v.s. ınsanın sınırı bozuluyo,ki bu benım kılıt yıyen konumdada olmustu.oradakı polemık sırf bu yuzdendı tarz diyorsun ama bence oncelıkle sen tarzını degıstırmelısın.Yanlıs anlama bunu kotulugunden demıyorum bılıyorumkı ıyı bırısındır emınım buna ama bu ınternet denen illette mimiklerimizi gösteremediğimizden dolayı bırbırımızı cok yanlıs anlıyoruz.

Bırde tekrar soruyorum neden bu kadar turkce takıntısı var bunu bır turlu anlıyamadım gıttı.Detayları anlıyorum anlatmanıza gerek yok yukarıda yada kurallarda okudum ama farkında degılmısınz forumda sureklı aynı mevzu uzuyor gıdıyor.Hatta bu konuyu bıle acan gene sen oldun.
Zaten kısıtlı olan vaktımızde sızlerle bır seylerı paylasıp, ortak olmak ıstıyoruz , ama her actıgım konuda harflerı yanlıs yeremı koydum,turkce karakterler olmusmu anketı dogrumu actım gıbı seylerle ne kadar zaman kaybedıyoruz bılıyormusun.Mesela ben kackere konuma yazı yazdıktan sonra gerı gıdıp anket baslıklarına bakmak zorunda kaldım.Ne olur yanı adam kendı ıstegı gıbı anket yapsa.(sadece ornekti) bunlar hep zaman kaybı ve bıkkınlık verıyor.aynı bu konunun oldugu gıbı.

saygılar ve ıyı calısmalar hepınıze

Edit:
hakankaraduman demiş ki:Ben de bu konuda rahatsız olanlardanım. Bence de bu konuda gerekli hassasiyet gösterilmeli ve yeni olmama rağmen gördüğüm kadarıyla gösteriliyor da.

Evet bende buna katılıyorum bencede herkez elınden geldıgınce dıkkat edıyor.ama bu sureklı uyarırım muhabbetı sıktı artık.
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Grafiker
Kullandığınız Programlar : Önüne gelen her programı

Mesaj  alpino Ptsi 02 Şub. 2009, 14:50

Kısaltma kullansak? "Teşekkür" yerine "tşk" filan?
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : öğrenci
Kullandığınız Programlar : AE,3D,

Mesaj  Hale Çarş. 18 Şub. 2009, 21:45

Abla'cım sen bu konuda bir uyarı mesajı yazıp yollamışsın ama ablanı biliyorsun arada belkide hep mesajlarında az yada çok hatalar yapıyor yapabiliyor biliyorum ama senesini ve ayını tarihini vesayre hatırlamıyorum ama yine senin bu türkçe ingilizce karışık şekilde mesajları yazıp yollamalara ta nezamandır karşı çıktığını hayal meyal hatırlıyorum hatta bunun üzerine ben gönderdiğim mesajlarda artık tamam diye türkçe yazarak mesajlarımı yolluyorum aslında zaten türkçe yazmak varken ingilizcesini yazmak istemem zaten ingilizcemde yok ama ilk forum sayfamıza üye olduğum senelerde herkezin gönderdiği mesajları okuduğumda tamam yerine ok diye yazdıklarını görünce bende kısadan yazmaya başlamıştım ve bu böylede gidiyordu derken mesajımın başında yazdığım gibi ta nezamandır karşı çıktığını hayal meyal hatırladığım dönemden sonra yazış şeklimi düzelttim yani ok diye yazmayı bıraktım diyeceğim şuki bu mesajlarımdanda belli olur bu konuda diğer konuda bazı sebepten dolayı yapmam gerekeni yapamadığımı yaparak yapmam gertekeni yapıyorum en azından bir bundan paçayı yırtıyorum ama diğerine gelince inşallah bir yannınışım olmaz yoksa kardeşimden uyarı almak koyar e tabi bazı sebeplerden dolayıda yaşadıklarım için üzülürüm ama hadi hakkımda hayırlısı Neutral :D :( :D Smile ;)

Saygılar

Hale
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Yok

- Similar topics