After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Yeni Yılınız Kutlu Olsun :) ;) EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Yeni Yılınız Kutlu Olsun :) ;) EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Yeni Yılınız Kutlu Olsun :) ;) EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Yeni Yılınız Kutlu Olsun :) ;) EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Yeni Yılınız Kutlu Olsun :) ;) EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Yeni Yılınız Kutlu Olsun :) ;) EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Yeni Yılınız Kutlu Olsun :) ;) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Yeni Yılınız Kutlu Olsun :) ;) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Yeni Yılınız Kutlu Olsun :) ;) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 63 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 63 Misafir :: 2 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Yeni Yılınız Kutlu Olsun :) ;) Vote_lcapYeni Yılınız Kutlu Olsun :) ;) Voting_barYeni Yılınız Kutlu Olsun :) ;) Vote_rcap 
boronzox
Yeni Yılınız Kutlu Olsun :) ;) Vote_lcapYeni Yılınız Kutlu Olsun :) ;) Voting_barYeni Yılınız Kutlu Olsun :) ;) Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Yeni Yılınız Kutlu Olsun :) ;)

+10
emirkaan
creativeayhan
olivon
taytanicman
RunoDesign
alpino
ypr
haziran
verkan
Hale
14 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Yeni Yılınız Kutlu Olsun :) ;) Empty Yeni Yılınız Kutlu Olsun :) ;)

Mesaj  Hale Ptsi 29 Ara. 2008, 00:58

Yeni bir yıla girerken sevgi ve barış diliyorum. Savaşların, acıların ve felaketlerin, geçip giden koca bir yıl gibi geride kalması umuduyla.. Nice Yıllara!

Yeni yıla girerken ve girdikten sonra aranızda olamayacağım için herkezin yeni yılını şimdiden kutlamak istedim Smile ;)

Saygılar

Hale
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Yok

Yeni Yılınız Kutlu Olsun :) ;) Empty Geri: Yeni Yılınız Kutlu Olsun :) ;)

Mesaj  verkan Ptsi 29 Ara. 2008, 01:01

bende herkesin yeni yılını kutlarım ama benim için değişen bişey olmuyor sadece bir rakam artışı gerisi hep aynı hayat zor off offf
verkan
verkan
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : ------

Mesaj  Hale Ptsi 29 Ara. 2008, 01:07

verkan demiş ki:bende herkesin yeni yılını kutlarım ama benim için değişen bişey olmuyor sadece bir rakam artışı gerisi hep aynı hayat zor off offf

Offf offf :( :D
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  haziran Ptsi 29 Ara. 2008, 01:23

Siz erkencisiniz anlaşılan ne sabırsızsınız yahu :D
Şaka bi yana bende herkesin yeni yılını şimdiden kutlarım umarım bu yeni yılda tüm kötülükler biter israil ve pk* cezasını bulur.
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  Hale Ptsi 29 Ara. 2008, 01:28

haziran demiş ki:Siz erkencisiniz anlaşılan ne sabırsızsınız yahu :D
Şaka bi yana bende herkesin yeni yılını şimdiden kutlarım umarım bu yeni yılda tüm kötülükler biter israil ve pk* cezasını bulur.

Ben yıl başında burda olamayacağım için erken oldu biliyorum ama kutlamak istedim Smile ;) geç kutluyacağıma erkenden kutladım hem belki dileklerimde tutar dime :D Smile ;)
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  ypr Ptsi 29 Ara. 2008, 02:44

Yeni yılınızı kutlar; vatanımıza ve milletimize sağlık,huzur,mutluluk,birlik,dirlik,düzen içinde olmalarını;zulüm altında olan müslüman kardeşlerimizin refaha ulaşmasını,hayırlı ve bol kazançlar getirmesini Yüce Rabbim nasip eyklesin.

Herkese mutlu yıllar

Gereksiz Not : Gelen gideni aratır derler ama inşallah öyle olmaz :D
ypr
ypr
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : xxx
Kullandığınız Programlar : xxx

Mesaj  Hale Ptsi 29 Ara. 2008, 12:09

yapar demiş ki:Yeni yılınızı kutlar; vatanımıza ve milletimize sağlık,huzur,mutluluk,birlik,dirlik,düzen içinde olmalarını;zulüm altında olan müslüman kardeşlerimizin refaha ulaşmasını,hayırlı ve bol kazançlar getirmesini Yüce Rabbim nasip eyklesin.

Herkese mutlu yıllar

Gereksiz Not : Gelen gideni aratır derler ama inşallah öyle olmaz :D

AMİN :eusa_pray: inşallah güzel dileklerin gerçek olur teşekkür ederim güzel dileklerin için sağol Smile ;)
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  alpino Ptsi 29 Ara. 2008, 12:20

Burdan 08 son haftasında ankara valisine şiddetle kınıyorum.Gece söledi bi kere tatil olmucak die.Tüm heryer tatil eldi bi ankara edilmedi.Adam konuşma bile yapmadı.FOX filan hep bağırdı "Ankara Valisi nerdeeeee!!" diye!!!! Bizim ora biraz engebelli ve yokuş.Valla babam göndermedi okula.Saten dersde yokdu.Bu nebiçim olay heryer buz tutmuş durumda!!!

Nese benim için yeni yıl önemli bissürü oyun çıkcak :D
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : öğrenci
Kullandığınız Programlar : AE,3D,

Mesaj  RunoDesign Ptsi 29 Ara. 2008, 13:58

İnsanların umudu olmasa ne olurdu acaba gerçekleşmiyeceğini adımız gibi bildiğimiz herşeyi diliyoruz her önemli günde, sanırım elimizden dilemekten başka birşeyde gelmiyor, şahsen ben pek umutlu olmuyorum yeni girilen yıllara genelde tedirgin oluyorum.İnsanlıktan yıllar geçtikçe uzaklaşıyoruz, doğaya her yeni yıl birazdaha saldırıyoruz böyle bir durumda bende yeni yılda şunu dilemek istiyorum sadece yeni yıl için değil inşallah ömrümüzün kalan yıllarını huzur dolu ve gelecek kaygısı taşımadan geçiririz. Artık savaş değil barış olsun ve doğa bize ona davrandığımız gibi davranmaz diyerek hepinize yeni yılda başarı, sağlık ve huzur dolu günler diliyorum...
RunoDesign
RunoDesign
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : Web & Grafik Tasarım

Mesaj  taytanicman Ptsi 29 Ara. 2008, 14:04

herkesin yılbaşını kutluyorsunz ama Filistinde Din kardeşlerimizi hiç yoktan katleden İsrailli TERÖRÜNÜ hiç düsünüyormusunuz???? İsrail e yardım eden Amerikanın yılbaşı...

yılbaşı kutlamak derken insanlar neyi kutladıkları biliyormu
acaba??islam kültüründe böyle bişi varmı yokmu kimse araştırmaya gerek
duymuyo nedense..hrıstiyan alemi bizim bayramlarımızı umursuyormu acaba
ne dersiniz?
cahil cuhela işi bunlar..millet sadece elhamdulillah müslümanım der gerisini merak etmez..sonumuz hayrolsun valla
taytanicman
taytanicman
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : öğrenci

Mesaj  RunoDesign Ptsi 29 Ara. 2008, 14:10

taytanicman demiş ki:herkesin yılbaşını kutluyorsunz ama Filistinde Din kardeşlerimizi hiç yoktan katleden İsrailli TERÖRÜNÜ hiç düsünüyormusunuz???? İsrail e yardım eden Amerikanın yılbaşı...

yılbaşı kutlamak derken insanlar neyi kutladıkları biliyormu
acaba??islam kültüründe böyle bişi varmı yokmu kimse araştırmaya gerek
duymuyo nedense..hrıstiyan alemi bizim bayramlarımızı umursuyormu acaba
ne dersiniz?
cahil cuhela işi bunlar..millet sadece elhamdulillah müslümanım der gerisini merak etmez..sonumuz hayrolsun valla
Yeni bir işe başlarken nasıl iyi dileklerde bulunuyorsak aynı şekilde yeni yıldada o şekilde iyi dileklerde bulunuyoruz bunu "din bayramı" olarak değil sadece "yeni bir yıla" girildiği için kutlanıyor dinimiz açısından bunda bir sakıncada yoktur diye düşünüyorum.Dikkat edilirse ve ARAŞTIRILIRSA birçok kutlamanında iptal edildiği görülücektir Filistinli kardeşlerimiz için. Dediğim gibi "din bayramı" adı altında kutlanmıyor ülkemizde !Bu mantıkla gidersek doğum günlerimizi niye kutluyoruz, dinimizde böyle bir kutlama varmı varsa bilgilendirin lütfen beni.
RunoDesign
RunoDesign
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  ypr Ptsi 29 Ara. 2008, 14:32

Elinin ulaşmadığı , gözünün görmediği , gücünün yetmediği yerlerdeki müslüman kardeşlerimiz için Allah'a dua etmekten başka çaremiz yoktur.Böle kimin ne dediği ile pek uğraşmayın derim.Eğer varsa bir çözüm önerisi buyursun konuşsun eğer yoksa burda bilgiçlik taslamasın bazılarının bildiği kadar benim unutmuşum var.Herkes kendini iyi bilir.Kimin nerde ne yaşadığını az da olsa televizyonlardan izliyoruz.Dünya'da sadece orda olaylar olmuyor.Kendine duyarlı insan havası veripte burda böle konuşamazsın.Sen Irak'ta Afganistan'da Lübnan'da vs ortadoğu ülkelerinde neler olup bittiğini izliyormusun dinliyorumusun bilmiyorum ama ben bunlardan haberdar olabildiğim kadar biliyorum ve hergün namazda onlar için dua ediyorum.Sen hergün el açıp müslüman kardeşlerimiz için dua ediyormusun bay duyarlı insan alooo alooo alooo

Daha 17 yaşında birisisin ne gördün ne biliyorsun bugüne kadar.

Kendini bilmez
ypr
ypr
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  olivon Ptsi 29 Ara. 2008, 15:10

Bunları okudukça "Türkler cennette" isimli fıkra geliyor aklıma. Bu durumda bu yazı ile bende cennetteki yerimi almış oluyorum :D :D :D Hadi batıralım kafalarımızı b.k çukuruna...Arkadaşlar! Müslüman alemi ya da hristiyan alemi farketmez, masum insanlar hele hele bebekler katlediliyorsa bunun üzerine söylenecek tek kelime eğlenecek tek beden olamaz. Fakat şöyle bir durum var: Hayat adı verilen içinde buluduğumuz kavonoz, merhumu defnedip mezardan döner dönmez iş güç derdine düşürür bizi. Tatlı dünyanın yalan yüzüdür bu. Hayattır yani sözün özü. Bu hayatın içindeysen dua ettiğin kadar yaşamında içinde olduğunu unutmamalısın ve unutmamalısınki "Herşeye gücün yetemez". Hele hele tepende sürekli embesilletirildiğin bir anlayış varsa duyarlılığın bile kalmaz Filistin'e, Irak'a hepsinde önce Türkiye Cumhuriyetinin (Yani benim ülkemin) aslan gibi şehitlerine...Cinnet mevsiminde pişmeye başlamış beyinlerin durumuna, kendi çocuğunu kesen ablaya, kızına tecavüz eden babaya, başkentin göbeğinde donarak ölen gence(Önce bunları düzeltelim sonra gerekirse Çin'le bile savaşırız). O yüzden tutupta kimse burada birbirini kırmasın. Yeni yıl kutlamak isteyen kutlayabilir, yeni yıl gecesi dua etmek isteyen de dua edebilir. Cenab-ı Allahla onlar arasındaki meşgaledir bu. Hani derler ya iki kişi konuşurken üçüncü dinlerse iyi olur:)SmileSmile
Bu acı vesile ile bende tüm müslüman aleminin yeni yılının (Noelden bahsetmiyorum) hayırlara vesile olmasını diliyorum Cenab-ı Allah'tan.
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  ypr Ptsi 29 Ara. 2008, 15:30

Amin kardeşim sağolasın

Ama ya işte ilk önce kendini düzeltmesi gerekirken milletimin başkalarına bakıp onlarla uğraşıyorlar.Senin içinde ne olaylar oluyor.Kardeşini kesiyor çeyiz sandığında 1 ay saklıyor bu mu insanlık.Bu güzel üklemde olan olaylardan daha bi tanesi.Bizde çok şükür savaş yok ama baksana olan olaylara insanlık dışı resmen.

Neyse konuyu daha fazla uzatmayalım.Konu siyaset politika felan dağılıp gidecek :D

Herkese hayırlı bir yeni yıl diliyorum
ypr
ypr
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  haziran Ptsi 29 Ara. 2008, 15:50

Olivonun cümlelerini okuyunca bu başlığa nokta koyulmuştur dedim içimden, başkada söyleyecek birşey yok üzerine, artık ana konuya dönebiliriz heralde Smile

Mesela yılbaşında ne yapacaksınız bir planınız varmı gibi bi tarafa ağırlık vermeye çalışalımmı :D
Kendi adıma ben yine forumun başında olucam ve yine sizlerle uğraşmaya pardon yahu Laughing sohbet ederken öğrenmeye ve öğrendiklerimi öğretmeye devam edicem :D ne oluyor bana yahu son cümlemde bende hale gibi konuşmaya başlamışım bunu farkettim :shock: :laugh38-:
haziran
haziran
Admin
Admin

Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  creativeayhan Ptsi 29 Ara. 2008, 16:41

Bugün 1 Muharrem Hicri Yılbaşı. Muharrem, yılı 354 gün kabul eden Kamerî(ay'( takvimin olduğu kadar, 'haram ayları' olarak bilinen 4 ayın da ilki. (29 Aralık - Muharrem 1 ) Tüm Müslümanların hicri yeni yılını tebrik ediyorum
creativeayhan
creativeayhan
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  haziran Ptsi 29 Ara. 2008, 16:44

creativeayhan demiş ki:Bugün 1 Muharrem Hicri Yılbaşı. Muharrem, yılı 354 gün kabul eden Kamerî(ay'( takvimin olduğu kadar, 'haram ayları' olarak bilinen 4 ayın da ilki. (29 Aralık - Muharrem 1 ) Tüm Müslümanların hicri yeni yılını tebrik ediyorum

Ha evet nasıl unuttum ben bunu, sağol Ayhan bende tüm İslam aleminin Hicri yeni yılını kutluyorum Smile
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  emirkaan Ptsi 29 Ara. 2008, 17:10

2008'den ne bulduk ki 2009'dan umalım confused Ama iyi düşünmek ve hayır dilemek lazım bu yüzden 2009 hayırlı bir yıl olur inşallah...

Bu arada Olivon konuyu çok güzel özetlemiş Haziran da konuyu kapatalım demiş ama şu "kendini bilmez" lafı pek hoşuma gitmedi.
Kendini bilen birisinin sarfedeceği bir söz değil...

Yeni yılı kutlamanın elbette bir sakıncası yoktur (nasıl kutlandığı önmeli elbette) ama sadece aynı gün yıl boyunca dinime hakaret eden insanlarla birlikte eğleniyor olmak (amaç farklı da olsa) biraz can sıkıcı. Bu duruma içerleyen varsa ki var onları da anlayışla karşılamak lazım. Üstelik biz amaç farklı diyoruz ama bir bakın TV'lere gazetelere: Noel, Çam ağacı, Hindi, Noel Baba... Sanki bizi bir şeylere alıştırmaya çalışıyorlar gibi yoksa ben mi suizan ediyorum... "Bizim işimiz olmaz Nolel'le" desek de içten içe canımı sıkıyor bu hengame...
emirkaan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : uıouıouıo
Kullandığınız Programlar : ıouıouıo

Mesaj  haziran Ptsi 29 Ara. 2008, 17:36

emirkaan demiş ki:Yeni yılı kutlamanın elbette bir sakıncası yoktur (nasıl kutlandığı önmeli elbette) ama sadece aynı gün yıl boyunca dinime hakaret eden insanlarla birlikte eğleniyor olmak (amaç farklı da olsa) biraz can sıkıcı. Bu duruma içerleyen varsa ki var onları da anlayışla karşılamak lazım. Üstelik biz amaç farklı diyoruz ama bir bakın TV'lere gazetelere: Noel, Çam ağacı, Hindi, Noel Baba... Sanki bizi bir şeylere alıştırmaya çalışıyorlar gibi yoksa ben mi suizan ediyorum... "Bizim işimiz olmaz Nolel'le" desek de içten içe canımı sıkıyor bu hengame...

Bu konuda bende hassasım sayılır çünkü değerlerinin kıymetini bilen birisiyim, değerlerini bilmeyen bir toplum her zaman ezilmeye mahkum olur, ayrıca birilerinin değerleri ile yaşamak durumunda kalırki içler acısı bir durum bu,

Ypr ın orada kendini bilmez sözünü bende doğru karşılamadım kötü niyetle söylememiş olabileceğini düşünerek üstünde durmak istemedim ama bir cümlen doğruydu kendini bilen birisinin sarfetmemesi gereken bir söz ve yaklaşım tarzı bu,

Rahatsız olduğu bir konuda şikayetlerini dile getiren kişi 17 yaşında olan birisi ve bu noktaları güzel görebilmiş ve kendince düşüncesini belirtmek istemiş bunda sakınca görmedim umarım artık birbirini yanlış anlayan bir toplum olmaktan çıkar kurtuluruz,

Sonuçta aynı topraklarda aynı dinde ve aynı Bayrak altında yaşıyoruz başkalarının bize burunlarını sokmalarına ve bizi sömürmelerine izin vermemek lazım, satır arası cümelelere iyi dikkat etmek lazım, çünkü herşey o satır aralarından çıkıyor ve büyüyor.

Birde dikkatimi çekiyor diğer toplumlarda hiç kendilerini eleştiren bir kesim yok bizde ne hikmetse kendimizi yerden yere vuruyoruz dışardan karışanlarda bir tekmede onlar atmak için fırsat kolluyorlar sanıyorum artık kendimizi yeteri kadar eleştirdik yani hala soru sorma ve hakkını alma zamanı gelmedimi, bizde kendimizin iyi taraflarımızı görmeye ve göstermeye yönelik düşünce tarzlarına girelim bu psikolojiyi kazanalım artık!

O kadar yaralıyızki bir yılbaşı kutlaması bile buralara kadar gelebiliyor demekki çok yol katetmemiz gerekiyor nereden nereye gidiyoruz iyi bakmak ve yön vermek lazım yani kör bakmak değil baktığını gören olmalıyız toplumca!
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  RunoDesign Ptsi 29 Ara. 2008, 17:48

Kişiler kendini geliştirip olaya tek bir yönden deyim yerindeyse at gözlüğü ile bakmaktan vazgeçmediği sürece ilerleme kaydedemiyeceğiz arkadaşa YENİ YIL (noel değil) kutlamaları ne şekilde anlatıldı bilmiyorum fakat geleceğimi öngörebiliyorum ve uzun uzun düşünüyorum...(insanların sadece yeni yıla güzel girmeleridir yılbaşı kutlamak!)
RunoDesign
RunoDesign
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  emirkaan Ptsi 29 Ara. 2008, 17:55

Aslında bizi kendi halimize bıraksalar belki de böyle olmayacak. Yeni bir yıla girerken insanların birbirlerine "yeni yılın kutlu olsun, hayırlı olsun" demesi kadar doğal ve güzel bir şey yok aslında. Dileyen o gece geçen senenin maddi manevi muhasebesini yapar, isteyen gelen yeni yılla ilgili planlar... İş güç vs. derken görüşmek hal hatır sormak gibi güzel değerleri ihmal etmiş olanlar bir fırsat bilip bu günü değerlendirir. (Mesela ben) Ama böyle olmuyor bana bırakmıyorlar ve bundan hoşlanmıyorum. Daha on gün önceden başlıyor haberler. ...Yılbaşını şurada geçirebilirsiniz... ...Bilmem kaç taksitle onu bunu şunu alabilirsiniz... Sağda solda "Noel Baba"lar... Hindiler çam ağaçları kırmızı donlar Smile ... Ne oluyor ya??? Ne noel'i ne çamı bırakın yakamızı biz sadece eylenmeye belki ziyarete bahane olsun diye bu geceye özel bakıyoruz başka derdimiz yok. Ama öyle olmuyor. Meslela Dini bayram öncesi haber bültenlerinde "bayramda hava felaket olacak" gibisinden her sene yaygara koparanlar "Noel" öncesi tam bir "bayram havasında" Kurban bayramına "hayvanlar katlediliyor" diyenler, kesilen hindileri ve ağaçları görmüyor nedense. Sonra tüm bunlara ve daha sayamadığım onca şeye bakarak sırf bunlara inat "kutlamıyorum ulen yeni yılı" diyorum. Yoksa ne güzel olurdu dayatmasız eğlence sohbet muhabbet kutlama vs....
emirkaan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  haziran Ptsi 29 Ara. 2008, 18:00

emirkaan demiş ki:Aslında bizi kendi halimize bıraksalar belki de böyle olmayacak. Yeni bir yıla girerken insanların birbirlerine "yeni yılın kutlu olsun, hayırlı olsun" demesi kadar doğal ve güzel bir şey yok aslında. Dileyen o gece geçen senenin maddi manevi muhasebesini yapar, isteyen gelen yeni yılla ilgili planlar... İş güç vs. derken görüşmek hal hatır sormak gibi güzel değerleri ihmal etmiş olanlar bir fırsat bilip bu günü değerlendirir. (Mesela ben) Ama böyle olmuyor bana bırakmıyorlar ve bundan hoşlanmıyorum. Daha on gün önceden başlıyor haberler. ...Yılbaşını şurada geçirebilirsiniz... ...Bilmem kaç taksitle onu bunu şunu alabilirsiniz... Sağda solda "Noel Baba"lar... Hindiler çam ağaçları kırmızı donlar Smile ... Ne oluyor ya??? Ne noel'i ne çamı bırakın yakamızı biz sadece eylenmeye belki ziyarete bahane olsun diye bu geceye özel bakıyoruz başka derdimiz yok. Ama öyle olmuyor. Meslela Dini bayram öncesi haber bültenlerinde "bayramda hava felaket olacak" gibisinden her sene yaygara koparanlar "Noel" öncesi tam bir "bayram havasında" Kurban bayramına "hayvanlar katlediliyor" diyenler, kesilen hindileri ve ağaçları görmüyor nedense. Sonra tüm bunlara ve daha sayamadığım onca şeye bakarak sırf bunlara inat "kutlamıyorum ulen yeni yılı" diyorum. Yoksa ne güzel olurdu dayatmasız eğlence sohbet muhabbet kutlama vs....

Şunu farkettim ayrıntıları iyi görüyorsun tebrik ediyorum özellikle son cümlelerin mükemmel bir ayrıntı o ayrıntıları ben teşir etmiyorum herkes daha çok anlamaya çalışarak okusun diye!
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  gokanuysal Ptsi 29 Ara. 2008, 18:07

Hepimizin Yeni Yılı Kutlu Olsun Yeni Yıl İnşallah Hepimize Hayırlı Olur..
gokanuysal
gokanuysal
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : elektrik

Mesaj  emirkaan Ptsi 29 Ara. 2008, 18:11

haziran demiş ki: Şunu farkettim ayrıntıları iyi görüyorsun tebrik ediyorum özellikle son cümlelerin mükemmel bir ayrıntı o ayrıntıları ben teşir etmiyorum herkes daha çok anlamaya çalışarak okusun diye!

Eyvallah haziran genelde fikirleri beğenilen birisi değilimdir ama sende bir gariplik var :D Şaka bir yana aslnda hemen hepimz aşağı yukarı aynı derdi paylaşıyoruz belki bazen ifade etme noktasında farklılıklar oluyor ama o da ayrı bir zenginlik...

Bu arada Hicri yılımız da mübarek olsun...
Miladiden umudumu kestim yıllardır bir şey verdiği yok bu sefer Hicriye göre plan yapacağım :D :D :D
emirkaan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  haziran Ptsi 29 Ara. 2008, 19:21

Bende bi gariplik yok yahu seni anlamayanlarda var bence :D
Evet sen bu sefer Hicri ye göre plan yapıver tutarsa bizede haber verde bizde planlarda ufak değişiklikler yaparız belki Laughing
haziran
haziran
Admin
Admin

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

- Similar topics