After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Mac Os X (Leopard) EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Mac Os X (Leopard) EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Mac Os X (Leopard) EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Mac Os X (Leopard) EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Mac Os X (Leopard) EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Mac Os X (Leopard) EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Mac Os X (Leopard) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Mac Os X (Leopard) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Mac Os X (Leopard) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 69 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 69 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Mac Os X (Leopard) Vote_lcapMac Os X (Leopard) Voting_barMac Os X (Leopard) Vote_rcap 
boronzox
Mac Os X (Leopard) Vote_lcapMac Os X (Leopard) Voting_barMac Os X (Leopard) Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Mac Os X (Leopard)

+8
cRChasch
omerang
lastturk
creativeayhan
TRX
RunoDesign
render
haziran
12 posters

1 sayfadaki 3 sayfası 1, 2, 3  Sonraki

Hangi İşletim Sitemini Kullanıyorsunuz

Mac Os X (Leopard) Vote_lcap33%Mac Os X (Leopard) Vote_rcap 33% 
[ 8 ]
Mac Os X (Leopard) Vote_lcap58%Mac Os X (Leopard) Vote_rcap 58% 
[ 14 ]
Mac Os X (Leopard) Vote_lcap0%Mac Os X (Leopard) Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Mac Os X (Leopard) Vote_lcap8%Mac Os X (Leopard) Vote_rcap 8% 
[ 2 ]

Toplam Oylar : 24
Back

Mac Os X (Leopard) Empty Mac Os X (Leopard)

Mesaj  haziran Cuma 19 Ara. 2008, 15:27

Arkadaşlar pc me mac os x kurmaya karar verdim fakat intel pc lere kurulan sürümler hakkında detaylı bilgisi olanlarında fikrini almak istedim, ben biraz araştırdım biraz bilgim var ama aramızda kullanan varmı merak ettim onlarında fikrini almak istiyorum mesela sorun yaşıyorlarmı yaşıyorlarsa ne gibi sorunlar?

En son haziran tarafından Cuma 10 Nis. 2009, 19:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mac Os X (Leopard) Empty Geri: Mac Os X (Leopard)

Mesaj  render Cuma 19 Ara. 2008, 16:02

ikspi kullanıyorum Neutral
render
render
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Her türlü gazoz, kola, bira, şarap, şampanya vs gibi şişeler açılır...
Kullandığınız Programlar : Hemesen, IE, windows media player

Mesaj  RunoDesign Cuma 19 Ara. 2008, 16:47

Ben bir ara mac notebook kullanıyordum ama kullandığım pcye kurmayı hiç denemedim.Şimdi sordum soruşturdum çevremdeki kişiler driver bulmada çok zorluk çekersin hiç macera arama kendine dediler...
RunoDesign
RunoDesign
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : Web & Grafik Tasarım

Mesaj  haziran Cuma 19 Ara. 2008, 17:16

Evet driverler konusunda sıkıntı olabilir biraz ama sıkıntı çok fazla olmaz bir defa araştırma yapılıp bulduklarımızı yedeklersek sorun olacağını sanmıyorumn üstelik gittikçe ev kullanıcılarıda artıyor buna ek olarak desteğide çoğalıyor bakıyorum araştırıyorum memnun olanların sayısı çok fazla.
haziran
haziran
Admin
Admin

Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  TRX Cuma 19 Ara. 2008, 17:38

Merhaba,PC'm de daha önceden 3 işletim sistemi de vardı. :D XP, MAC Tiger ve Pardus..Macte driver sorunu yaşadım ekran kartımı ve ethernet kartımı tanıtamadım ve mecburen kaldırdım çünkü ekran kartımı ve etherneti tanımayan bi makina benim için hiçtir. 
Şimdi ise Vista ve MAC Leopard yüklü. Açılma sorunum var yalnız. PCyi Leo ile açarken appla amblemindne sonra stop gibi bir işaret çıkıyor onu bir türlü aşamadım. Onu yapabilirsem zaten MS ye bye bye diyeceğim. 

Öyle bi yazayım dedim Leo ile ilgili sorunumun çözümünü bilen var ise bana geri dönüş yaparsa çok memnun olurum. 

Hayırlı Akşamlar!
TRX
TRX
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : öğrenci

Mac Os X (Leopard) Empty Sağol haziran

Mesaj  creativeayhan Cuma 19 Ara. 2008, 17:56

sağol.Takılırsam soru soru sorabilirim.
creativeayhan
creativeayhan
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Meslek : xxx
Kullandığınız Programlar : xxx

Mesaj  RunoDesign Cuma 19 Ara. 2008, 18:11

Eğer mac işletim sistemini sadece görüntüsü hoşuna gittiği için isteyen arkadaşlar varsa elimde mac teması var macte bulunan birçok efekt te mevcut isteyen olursa upload edip paylaşabilirim...
RunoDesign
RunoDesign
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  lastturk Cuma 19 Ara. 2008, 20:07

Ben AMD kullanıyorum malesef Mac ile ayrı kulvardayız....
Zamanında Eski PC ye Mac OS X 10,4 Kurdum ama ??????? Çözemediğm için tekrardan dünüş yaptım...
Pardus 2008 de denedim ne imiş diyee oda berbatt bişii çıktı Sanki Pc de 5 Vista çalısır gibi çokk ağırr.
Yanii Oturmamış işletim sistemleri hallen gelişmektee olan birşeyy
lastturk
lastturk
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : :(
Kullandığınız Programlar : 3ds/max + a/e=50

Mesaj  omerang Cuma 19 Ara. 2008, 20:56

lastturk demiş ki:Ben AMD kullanıyorum malesef Mac ile ayrı kulvardayız....
Zamanında Eski PC ye Mac OS X 10,4 Kurdum ama ??????? Çözemediğm için tekrardan dünüş yaptım...
Pardus 2008 de denedim ne imiş diyee oda berbatt bişii çıktı Sanki Pc de 5 Vista çalısır gibi çokk ağırr.
Yanii Oturmamış işletim sistemleri hallen gelişmektee olan birşeyy
:hmmmm2: Dostum Pardus' a yavaş mı diyorsun.Pardusun kurulum süresini XP veya Vista ile bir karşılaştırdın mı hiç? 5 dakikaya format dahil sistem kullanıma hazır hale geliyor.Ayrıca donanim konusunda da XP'den çok daha iyi aygıtları tanıma konusunda.Pardus çok hızlı ;)
omerang
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : ogrenci

Mesaj  lastturk Cuma 19 Ara. 2008, 21:42

Kurduktan sonrası problem yüklemesi hızlı olsa ne olurki süper ram yiyor...
Ben zeten XP Kullanıcısı değilim Simdilik Vista kullanıyorum benim sistemimin en rahat çalışacağı işletim sistemii...
Artık Win7 ye geçeriz 2009 da. ama Microsoft 2010 Pencereyi kapatınca neye geçeriz bilinmez... win devri kalkıyor bunuda haber vereyim bimeyenler olabilir...
lastturk
lastturk
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : :(
Kullandığınız Programlar : 3ds/max + a/e=50

Mesaj  haziran C.tesi 20 Ara. 2008, 10:59

Bende dvd si var ben artık kendimi kurban edip bir deneyeceğim umarım bu hard diskimide kaybetmem :D sonucu yazarım artık size Leopard'ımdan :D

Bu arada ankette XP önde gidiyor fay be :shock:
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  RunoDesign C.tesi 20 Ara. 2008, 12:52

Mac işletim sistemi biraz karışık umarım fazla zorluk çekmessin...
RunoDesign
RunoDesign
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  haziran C.tesi 20 Ara. 2008, 14:49

RunoDesign demiş ki:Mac işletim sistemi biraz karışık umarım fazla zorluk çekmessin...

Şimdi şöyle yapıcam,
Ben C: sürücüsüne Vista D: sürücüsüne Mac kurucam, böylelikle ikisi arasında dönüşüm yapabileceğim, nasıl fikir ama :D

Bu arada ankette XP ciler açık ara ile öne geçti :shock:

En son haziran tarafından C.tesi 20 Ara. 2008, 15:10 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  RunoDesign C.tesi 20 Ara. 2008, 15:09

haziran demiş ki:
RunoDesign demiş ki:Mac işletim sistemi biraz karışık umarım fazla zorluk çekmessin...

Şimdi şöyle yapıcam,
Ben C: sürücüsüne Vista D: sürücüsüne Mac kurucam, böylelikle ikisi arasında dönüşüm yapabileceğim, nasıl fikir ama :D

Bu arada ankette XP ciler açık ara ile öne geçti :shock:
Akıllıca...Bende oyumu xp den yana kullandım çünkü en istikrarlı sorunsuz ve stabilize çalışabilen tek işletim sistemi şuanda xp ve windowsun birkez daha bu kalitede işletim sistemi çıkaramıyacağı kanısındayım çünkü vista ile bunu hissettirdiler şimdi merakla windows seven ı bekliyorum...
RunoDesign
RunoDesign
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  cRChasch C.tesi 20 Ara. 2008, 18:50

Bende de şu sıralar Mac Os merakı var. Araştırdıgım kadarıyla Mac OS windows'tan çok önde ve çok daha işlevsel. Fakat elimizde Mac makina olmadıgı için nederece verim alabiliriz bilemiyorum(uzmanlar iş görür düyor ama).

Tavsiye edilen sürümler arasında İdeneb mac os x 10.5.x ve kalyway 10.5.x (ikiside leopard) başı çekiyor. Ayrıntılara girildiğinde ikisinin birbirinden farklı ek özelliklere ve driver seçeneklerine sahip oldugunu görülüyor.

Dün bir Mac OS torrent buldum ve indirmeye başladım şuanda %55'ler civarında fakat benimki " Mac OS X Leopard (full release) " nedir ne değildir bilmiyorum ama 7GB'lık bir .iso dosyası Smile başlamış bulunduk artık, umarım yükleyebilirim.

Haziran sanada kolay gelsin umarım driver sorunlarını aşarsın ve tatmin edici bir verim alırsın. Buarada Mac'e geçiş sebeplerinin arasında, isminin Mac OS X "Leopar" olması da varmı Smile

Edit : Yanlış bilgilendirmiş olmayalım! Başı çeken Mac osx86 sürümlerinden birini yazmayı unutmuşum Embarassed Yeni sıralama : ideneb - iatkos - kalyway :kahve-:
Bir de efi-x var;

efi-x, usb portuna takılarak pc'nizi mac'e çevirmeye yarayan bir aparat. Daha önce de; ideneb, iatkos, kalyway
gibi modifiye edilmiş Mac OS X sürümleri ile gerçekletirilebilen bu
işlem, efi-x ile yasal leopard cd'sini kullanarak kurulum yapmanıza
imkan veriyor. Fakat tabii bazı donanım kısıtları var. Efi-x'i kullanmak üzere donanımınızın uygun olup olmadığını aşağıdaki linkten kontrol edebilirsiniz.
http://www.efi-x.com/index.php?option=com_content&view=article&id=26&language=english

Kaynak : bildirgec.org

En son cRChasch tarafından C.tesi 20 Ara. 2008, 19:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
cRChasch
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Meslek : Ger.İşl.Müd.

Mesaj  haziran C.tesi 20 Ara. 2008, 18:55

cRChasch demiş ki:Haziran sanada kolay gelsin umarım driver sorunlarını aşarsın ve tatmin edici bir verim alırsın. Buarada Mac'e geçiş sebeplerinin arasında, isminin Mac OS X "Leopar" olması da varmı Smile

Ahahahahhaha yok hiç alakası yok hemde Laughing

Mac işletim sisteminin işlevselliğini araştırmalarım sonucunda çok iyi biliyorum birde motion graphich ve editing konusunda pc den daha verimli sonuçlar elde ediliyor uzamnların tercihininde bu yönde olması bunu doğruluyor bu bakımdan istiyorum ayrıca arayüzüde hoşuma gidiyor ben orjinal vista kullanmama rağmen mac arayüzü kullanıyorum o derece yani,

Ama ben her ikisinide kullanıcam yani C: sürücüsünde Vista olacak D: sürücüsünde Mac, şu an dvd ye yazdırıyorum akşam bakıcam yükleme şansım ne kadar heyecan dorukta :P
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  cRChasch Paz 21 Ara. 2008, 02:05

haziran demiş ki: şu an dvd ye yazdırıyorum akşam bakıcam yükleme şansım ne kadar heyecan dorukta :P

Son durum nedir Haziran kurabildin mi?
cRChasch
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Meslek : Ger.İşl.Müd.

Mesaj  haziran Paz 21 Ara. 2008, 12:49

cRChasch demiş ki:
haziran demiş ki: şu an dvd ye yazdırıyorum akşam bakıcam yükleme şansım ne kadar heyecan dorukta :P

Son durum nedir Haziran kurabildin mi?

Şu anda harddiskimdeki tüm verileri kaybettim nedeni ntfs sistemine mac kurulamıyormuş bende fat32 yapmak için fırmatladım olmadı daha sonra fdisk atmak zorunda kaldım bu seferde tüm harddiskim silindi şu anda c sürücüsünü oluşturdum ve diğer kalan bölümleri parçalayıp isim vericem sonra d sürücüsünü fat32 yapıp ancak kuruluma başlayabileceğim,

Aslında herşey normnaldi ben mac kurmaya başladım bir yere kadar geldim orada format kısmı geliyorm ecburen formatlıyorsun ben yanlışlıkla tüm harddiski formatlamışım yani o bakımdan yukarıdaki işlemleri tekrarlamak zorunda kaldım ama eğer başarılı olursam zoruma gitmeyecek başarılı olamazsam boğaz köprüsüne gidiyorum haberiniz olsun Suspect
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  alpino Paz 21 Ara. 2008, 12:55

Admnim bence siz hiç uğraşmayın.Hem bazı programlar mac'e yok :D Mario Mac'de çalışıyor mu mesela?
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : öğrenci
Kullandığınız Programlar : AE,3D,

Mesaj  haziran Paz 21 Ara. 2008, 18:08

Evetttt mac kurdum :D ama amaaa beğenmedim yahu, yani biraz karışık ekran çözünürlüğümü 1024x768 olarak ayarladı ve değişiklik yapamadım başka seçenek vermedi çünkü :shock: sonra ses olayını ayarlayamadım ama nete bağlanabildim ses ve ekran çözünürlüğünü ayarlayamadığım için sinir oldum ve bu yüzden beğenmedim çünkü kocaman iconlarla hiçte hoş görünmüyor Suspect belki iyi bir ayar çekilince güzel olur ama şunu söylemeliyimki Windows çok daha kullanışlı ve kolay Smile şu an yine kaybettiğim bilgilerime acıyorum Neutral
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  Shekerphare Paz 21 Ara. 2008, 18:26

Geçmiş olsun Smile
Shekerphare
Shekerphare
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Meslek : Web-Grafik Tasarım
Kullandığınız Programlar : PS , Vegas , Flash , DW , AutoCAD , CD , AE , FW, Swish

Mesaj  haziran Paz 21 Ara. 2008, 18:40

Shekerphare demiş ki:Geçmiş olsun Smile

Neyse içimde uhde olmuştu kurtuldum :laugh38-:
Ama mac hala kurulu silmedim ayarlarına bakıcam son ayarları yapınca hoşuma giderse devam ederim de kaybettiğim bilgilerimi yine toparlamam zaman alacak :shock: off yaa Neutral
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  RunoDesign Paz 21 Ara. 2008, 20:38

Biraz karışık olduğunu sölemiştim, geçmiş olsun umarım kısa sürede toparlarsın bilgilerini...
RunoDesign
RunoDesign
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  haziran Ptsi 22 Ara. 2008, 14:42

RunoDesign demiş ki:Biraz karışık olduğunu sölemiştim, geçmiş olsun umarım kısa sürede toparlarsın bilgilerini...

Bilgileri toparlamam geçen sefer bayağa zaman almıştı şimdide öyle olacak ama napalım kendim ettim kendim buldum Suspect ama mac kurdum başarılı oldum ya zoruma gitmedi o kadar Laughing napalım yeni bir arşiv yapıp harici bir harddisk alıp ona yedeklemek şart oldu artık :D

Edit: Bu arada şu anda mac ten yazıyorum :D
Tek sıkıntım ses ve ekran kartım onboard olduğu için çözünürlüğünü ayarlayamıyor oluşum nette de araştırmadığım yer kalmadı benimkine ait olanını bulamadım anakartım: Asus P5L MX ekran bağdaştırıcısı intel 82945G bunun mac uyumlu driverini bulmam lazım Suspect ses içinde sound max, mac uyumlu sürücüsü lazım i945G elinde fazla olan varmı Laughing

Birde bana bu mac kısayolları lazım mesela " tırnak işareti ile @ işaretinin kısayolu acil lazım yahu bulamadım :shock: bunlarıda googlede copy paste yaptım :cheesy-:
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  RunoDesign Ptsi 22 Ara. 2008, 14:49

haziran demiş ki:Bilgileri toparlamam geçen sefer bayağa zaman almıştı şimdide öyle olacak ama napalım kendim ettim kendim buldum Suspect ama mac kurdum başarılı oldum ya zoruma gitmedi o kadar Laughing napalım yeni bir arşiv yapıp harici bir harddisk alıp ona yedeklemek şart oldu artık :D

Edit: Bu arada şu anda mac ten yazıyorum :D
Tek sıkıntım ses ve ekran kartım onboard olduğu için çözünürlüğünü ayarlayamıyor oluşum nette de araştırmadığım yer kalmadı benimkine ait olanını bulamadım anakartım: Asus P5L MX ekran bağdaştırıcısı intel 82945G bunun mac uyumlu driverini bulmam lazım Suspect ses içinde sound max, mac uyumlu sürücüsü lazım i945G elinde fazla olan varmı Laughing

Birde bana bu mac kısayolları lazım mesela " tırnak işareti ile @ işaretinin kısayolu acil lazım yahu bulamadım :shock: bunlarıda googlede copy paste yaptım :cheesy-:
Ben buldum sanırım Şuradaki listenin en altında MAC için olanları var bilginize...
RunoDesign
RunoDesign
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

1 sayfadaki 3 sayfası 1, 2, 3  Sonraki

- Similar topics