After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Teşekkürler EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Teşekkürler EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Teşekkürler EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Teşekkürler EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Teşekkürler EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Teşekkürler EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Teşekkürler EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Teşekkürler EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Teşekkürler EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 60 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 60 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Teşekkürler Vote_lcapTeşekkürler Voting_barTeşekkürler Vote_rcap 
boronzox
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Teşekkürler

4 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Teşekkürler Empty Teşekkürler

Mesaj  sefer_50 Cuma 05 Ara. 2008, 02:58

Bir soru vardı fakat daha sonrada çözüldüğü için soruyu iptal ettim ...Ama bir kerede başlık açmış olduk nasıl sileceğimide bilmediğim için bu şekilde editleme yoluna gittim ... daha doğrusu saygıdeğer BORONZOX arkadaşın derslerini takip edince After effects ile ilgili sorunların çözülmemesinin imkanı yok ki...Tekrardan teşekkrüler BORONZOX...
sefer_50
sefer_50
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : Öğretmen

Teşekkürler Empty Geri: Teşekkürler

Mesaj  haziran Cuma 05 Ara. 2008, 03:28

Kendisi yarın okuyacaktır diye tahmin ediyorum :D Ama soru soracak dahi olsan Türkçe Dersler kısmına açmışsın sorular AE Genel Sorunlar Kısmına açılıyorlarda, neyse ben konu dışına taşıdım :D

Bir kaç şeyde ben samimi düşüncelerimden bahsedeyim, boronzox arkadaşımızın "bak artık üyemiz demiyorum arkadaşımız diyorum" :D yeni öğrenen arkadaşlarımıza çok faydası olmuştur, eminim birçok kişininde duasını almıştır, "acaba oda bize dua ediyormu" :D ehehe neyse dağıtmayalım konuyu demem oki burada herkes çok değerlidir, Engin gibi bir çok üyemize yardımcı olan ve öğreten bir çok arkadaşımız var bende bu fırsattan istifade hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum hepsi mükemmel insanlar o bakımdan burada olmaktan büyük bir haz duyuyorum Smile

Bu arada aramıza hoşgeldin, her zaman söylediğim bir sözüm vardır burada öğrenmek isteyen herkese kimse bilgilerini paylaşırken cimrilik yapmaz, umarım kalıcı olursun ;)

En son haziran tarafından Salı 09 Ara. 2008, 04:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  Hale Cuma 05 Ara. 2008, 17:15

sefer_50 demiş ki:Bir soru vardı fakat daha sonrada çözüldüğü için soruyu iptal ettim ...Ama bir kerede başlık açmış olduk nasıl sileceğimide bilmediğim için bu şekilde editleme yoluna gittim ... daha doğrusu saygıdeğer BORONZOX arkadaşın derslerini takip edince After effects ile ilgili sorunların çözülmemesinin imkanı yok ki...Tekrardan teşekkrüler BORONZOX...

Sefer_50 öncelikle aramıza hoş geldin umarım kalıcı olursun Smile ;)

Birde bilgin olsun diye söylüyorum gönderdiğin mesajı Sayın Admin'ler ve yöneticiler hariç kimse silemez ama senin yapmış olduğun gibi kendi mesajını editleme yoluyla cözüm bula bilirsin Smile ;)

Sana forum sayfamızda güzel günler geçirmeni ve güzel paylaşımlar suna bilmeni diliyorum başarılar Smile ;)
Haziran'cım güzel düşüncelerin için gerçekten çok teşekkür ederim sana sağol ve hep var ol benim :friends-: teşekkürün içinde ayrıca rica ederim ne demek Smile ;)

Not: Gerçekten forum sayfamızdaki arkadaşlarımız mükemmel insanlar burada yani forum sayfamızda olmaktan büyük bir mutluluk duyurum Smile ;)

Saygılar

Hale

En son Hale tarafından Cuma 05 Ara. 2008, 17:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Yok

Mesaj  boronzox Cuma 05 Ara. 2008, 18:57

Teşekkür ederim arkadaşlar.Ne demek amacım herkese yardımcı olmak.Çok sevindim bu sözlere Smile
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4

Mesaj  sefer_50 C.tesi 06 Ara. 2008, 00:41

saygıdeğer adminim (HAZİRAN)...bilmiyorum ben cevap yazma adına bu iletiyi yazıyorum umarım doğru yapıyorumdur...CEvap ver diye bir buton bulmadım ve İngilizce yazan İkinci butona tıklayarak yoluma devam ettim...Öncelikle kusura bakmayın soruyu yanlış yere açtığım için ...Form acemiliğime verin...Onun dışında aranızda bulunmaktan sizin bilgilerinizden istifade etmekten sevinç duyuyorum...Artı bundan sonra yapacağım çalışmalarda sizden aldığım destek ile kendime güvenim gelerek daha bir motive oluyorum...Tekrar tekrar teşekkürler böylesine güzel bir Platform oluşturduğunuz için..
sefer_50
sefer_50
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  boronzox C.tesi 06 Ara. 2008, 00:50

Böyle kararlı olmanız çok güzel.Bu şekilde devam ederseniz eminim çok iyi yerlere geleceksiniz Smile
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  Hale C.tesi 06 Ara. 2008, 00:55

Boronzox kardeşim çok güzel bir şekilde ifade ettiği için aynen kardeşime katıldığımı söylemekle sanırım mesajımdaki demek istediklerim net bi şekilde belli oluyor Smile ;)

Saygılar

Hale
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Teşekkürler Empty gerçekten çok güzel bir platform

Mesaj  sefer_50 C.tesi 06 Ara. 2008, 01:10

Gerçekten çok güzel bir Platform niye derseniz bakarsanız anlarsınız yazıyorsunuz anında cevap geliyor...Arkadaşlar ben after effects konusunda yeniyim dediğim gibi Boronzox kardeşimizin eğitim videoları ile bişeyler yapmaya başladık...Bu çalışmlarda ilk takıldığım yer...Bir yazıya Shine effecti uyguladık diyelim...Ve bu çalışmayıda Flash Videosu olarak yani FLV olarak REnder ettiğimiz zaman...Zira ben bunu SWF formatında RENDER etmek istiyourm ama bir türlü beceremedim buda ayrı bir sorun ya neyse asıl sorunu dile getireyim ben...Evet FLV formatında REnder ettik diyelim gösteri başlıyor ve süresi ne kadarsa 10 saniye ise 10 saniye sonunda gösteri bitiyor...Hali ile olması gerekende budur zaten...Fakat o kadar uğraşmama rağmen bir türlü gösterinin istediğimiz sayıda tekrarlanmasını veya sonsuza kadar tekrar etmesini bir türlü sağlayamadım...bilmiyorum belkide kolay bir yolu vardır bunun ama dediğim gibi bilmiyourm bilenlerinde bilgilerine havale ediyorum kouyu...Şimdiiden İlgi ve Alakanız için teşekkrüler arkadaşlar...
sefer_50
sefer_50
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  boronzox C.tesi 06 Ara. 2008, 01:29

Merhaba.
SWF olarak render edip videonun sürekli olarak oynaması için:
Resim 1
Resim 2
Resim 3

Buyrun resimli anlatım.
Saygılar Smile
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  sefer_50 C.tesi 06 Ara. 2008, 01:32

ya engin kardeşim gerçekten SAğoalsın yok daha denemedim gönderdiği çalışmayı yani becerebilecekmiyim bilmiyourm beceremezsem gene kapını çalarım...Ben ders için ayrıca teşekkür edeceğim zaten de İlk SAĞOL'um İlgi ve Alakan için gecenin bu vaktinde verdiğin emek için...Allah çalışmlarını daim etsin...
sefer_50
sefer_50
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  boronzox C.tesi 06 Ara. 2008, 01:35

Rica ederim ne demek biz hep buradayız ;)
(Bu arada yeni ders upload oluyor :cheesy-: )

:selam-m:
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  sefer_50 C.tesi 06 Ara. 2008, 01:37

müthişsin kardeşim gerçekten çok faydalı bir iş yapıyorsun şimdiden merak sardı beni...Ama ilk önce şu çalışmayı bir deneyeyim bakalım yapabilecekmiyim...
sefer_50
sefer_50
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  boronzox C.tesi 06 Ara. 2008, 01:45

Rica ederim.
Kolay gelsin Smile
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  sefer_50 C.tesi 06 Ara. 2008, 01:56

sevgili Engin kardeşim Resimlerdekilerin aynısını yaptım SWF olarak çıktısını aldık fakat vermiş olduğum animasyon oynamadı...İstersen ben çalışmanın bir Örneğini rapide attım onun linkini gönderebilirim veya en kısasından videolu bir çekim ile bu derside sunabilirmisin Embarassed

tamam çok şey istedim belki kusura bakma ama benim gibi becereksizlerin de varlığından seni haberdar etmek istedim sadece...Bİlmiyorum anlatımındaki her şeyi yaptım olmadı...Zira bundan öncesinde de ben aynı şekilde İmport kısmını kullnarak SWF şeklinde İmport edebilmiştim ve hareketsiz kalmıştı animsyonum...Bende kendimce bir akıl yürütüp RENDER etmedikten sonra demekki animasyon hareketlilik kazanmıyor demiştim...Fakat Quick REnder kısmında da SWF şeklinde bir render bulamayınca da ben SWF formatında render edemiyorum demiştim...

Edit:İstersen indir çalışmayı bir incele daha doğrusu beceriksizliğimi mi
desek bilmiyourm işte olmadi adlı bir projenin rapiddeki hali... Rolling Eyes
http://rapidshare.com/files/170654433/olmadi.rar.html

Edit boronzox:Lütfen ard arda mesaj(flood) yazmayalım Smile
sefer_50
sefer_50
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  boronzox C.tesi 06 Ara. 2008, 02:00

Tam olarak emin değilim ama sanırım şu şekilde çözüme gidiliyordu bu sorunda.
İlk
olarak normal bir render alınır.(CTRL+M)Daha sonra render ayarlarından
tga ya da png sequence seçilir(bunlar ard arda resimlerdir ve video
oluştururlar).
Daha sonra render alınır.
Daha sonra alınan bu render tekrar AE'ye import edilip yeni kompozisyonda açılıp bu sefer gösterdiğim gibi SWF alınır.
Olivon
isimli abimiz bunu biliyordu benim aklımda kalan bu sanırım doğru ama
emin değilim dediğim gibi.Yine de denemekte fayda var diyorum. Smile
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  sefer_50 C.tesi 06 Ara. 2008, 02:13

İşte bu kardeşim benim şimdi oldu İlk önce dediğin gibi CTR +M ile RENDER aldım daha sonra aldığım avi formatındaki dosyayı AE'nin içine İmport ettikten sonra dediğin şekilde Export aldım ve artık çalışıyor dediğimiz şekilde yani animasyon kendisini başa alarak çalışıyor cheers

Engin bir sorum daha olacak ama bilmiyorum sıkıldın mı artık bu seferki şöle animasyon bu şekilde oldu ...TAMAM...ama ben bunun arka tarafının TRANSPARAN olmasını nasıl sağlarım...hani bu mesajıda atmadan önce görsel olarak anlattığın dersi tekrardan inceledim ne bileyim belki export edilirken Transparan diye bir seçenek vardır diye ama göremedim ...O yüzden de gene senin ENGİN bilgilerine başvurmak istedim...
sefer_50
sefer_50
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  haziran C.tesi 06 Ara. 2008, 02:16

sefer_50 demiş ki:sevgili Engin kardeşim Resimlerdekilerin aynısını yaptım SWF olarak çıktısını aldık fakat vermiş olduğum animasyon oynamadı...İstersen ben çalışmanın bir Örneğini rapide attım onun linkini gönderebilirim veya en kısasından videolu bir çekim ile bu derside sunabilirmisin Embarassed

Enginde doğru göstermiş ama bunlara ek olarak daha kısa yol olan bir yol daha var, aşağıdaki resimdeki mausun oku ile gösterdiğim yerdeki Rasterize seçneğini seçip export edersen yine olması gerekiyor ;)

Teşekkürler 85343202ij7
haziran
haziran
Admin
Admin

Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  sefer_50 C.tesi 06 Ara. 2008, 02:21

teşekkürler saygıdeğer adminim o sorunu aştık ama çözüm yollarını çoğaltmanın kimseye zararı dokunmaz Aksine faydası olur bilgi Bilgidir fazlası göz çıkarmaz;) Şimdi üzerinde çalıştığımız konu ise Export ederken yani örnek olarak benim çalışmamda bir yazı var ve yazıya SHİNE efekti verdik..Export ederek elde ettiğimiz swf formatındaki bu dosyanın arka planını nasıl Transparan olarak ayarlayabiliriz..?Çünkü bu animasyonu flash'da başka bir animasyonun içerisine dahil edecek olduğumuzda arka plandaki renk her ne ise kenarlarda çıkıyor....ben bunu tarnsparan yaparsak hallocağını düşündüm ...Bilmiyourm belkide yanlış düşündüm...Söz siz değerli arkadaşlarda..
sefer_50
sefer_50
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  haziran C.tesi 06 Ara. 2008, 02:26

Flashta Mode ayarı vardır aynen AE de ve PS de oduğu gibi, orayı screen yada add yaparsan arka plandan kurtulmuş olursun.
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  sefer_50 C.tesi 06 Ara. 2008, 03:08

Çok teşekkür ederim arkadaşlar gerçekten aklımdaki yapmaya çalıştığım Projenin yapılmasında çok büyük katkılarınız oldu...Ben bu Platformu çok sevdim...Bırakın kalıcı olmayı Allah nasip ederse bu işi bir kıvırabilirsem yani After Effects programını hakkı ile bir Öğrenebilirsem bende Sitemizin ucundan tutarak öğrenmek isteyen herkese yardımcı omak isterim.....Çünkü imkanların kısıtlı olduğu bir yerde İnternetin önemini en iyi ben bilirim...
sefer_50
sefer_50
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  haziran C.tesi 06 Ara. 2008, 03:12

sefer_50 demiş ki:Çok teşekkür ederim arkadaşlar gerçekten aklımdaki yapmaya çalıştığım Projenin yapılmasında çok büyük katkılarınız oldu...Ben bu Platformu çok sevdim...Bırakın kalıcı olmayı Allah nasip ederse bu işi bir kıvırabilirsem yani After Effects programını hakkı ile bir Öğrenebilirsem bende Sitemizin ucundan tutarak öğrenmek isteyen herkese yardımcı omak isterim.....Çünkü imkanların kısıtlı olduğu bir yerde İnternetin önemini en iyi ben bilirim...

Ehhehe temem sefer anlaştık çabuk öğrende sende anlatmaya başla o zaman, bizde biraz rahatlıyalım yahu Laughing
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  boronzox C.tesi 06 Ara. 2008, 15:55

Sorununun çözüldüğüne sevindim. Smile
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  Hale C.tesi 06 Ara. 2008, 16:11

sefer_50 demiş ki:Gerçekten çok güzel bir Platform niye derseniz bakarsanız anlarsınız yazıyorsunuz anında cevap geliyor...Arkadaşlar ben after effects konusunda yeniyim dediğim gibi Boronzox kardeşimizin eğitim videoları ile bişeyler yapmaya başladık...Bu çalışmlarda ilk takıldığım yer...Bir yazıya Shine effecti uyguladık diyelim...Ve bu çalışmayıda Flash Videosu olarak yani FLV olarak REnder ettiğimiz zaman...Zira ben bunu SWF formatında RENDER etmek istiyourm ama bir türlü beceremedim buda ayrı bir sorun ya neyse asıl sorunu dile getireyim ben...Evet FLV formatında REnder ettik diyelim gösteri başlıyor ve süresi ne kadarsa 10 saniye ise 10 saniye sonunda gösteri bitiyor...Hali ile olması gerekende budur zaten...Fakat o kadar uğraşmama rağmen bir türlü gösterinin istediğimiz sayıda tekrarlanmasını veya sonsuza kadar tekrar etmesini bir türlü sağlayamadım...bilmiyorum belkide kolay bir yolu vardır bunun ama dediğim gibi bilmiyourm bilenlerinde bilgilerine havale ediyorum kouyu...Şimdiiden İlgi ve Alakanız için teşekkrüler arkadaşlar...

Ehehehe rica ederim böyle düşünmene ve mutlu olduğunu düşünerek mutlu olmana bende çok sevindim onun için teşekkür ederim mesajında çalışmalara başladığını yazmışsın ne güzel sana tüm çalışmalarında kolay gelsin başarılar dilerim forum sayfamızda bizlerle iyi vakit geçire bilmen dileğiyle Smile ;)

Saygılar

Hale
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  sefer_50 Paz 07 Ara. 2008, 17:12

ya bir de Bu Platformun en çok neyine hayran kaldım biliyormusunuz...Site ile ilgili olan bütün üst düzey yetkililer her mesajı değerlendirip kullnaıcıya geri dönüt veriyor ya...Gerçekten müthiş bir Eğitmenlik anlayışı...Asıl teşekkrü etmesi gereken biri varsa o benim...Ya aslında Teşekkürler havada uçuşur oldu...EEEE ne olursa olsun böyle bir Platforma ancak TEşekkür yakışır...Bu arada Şimdiden Bütün arkadaşların Bayramların Bayramlarını En içten dileklerim ile kutlar...Yüce Allah'tan nice böyle mübarek güzel Günlere Kavuşturmasını dilerim...
sefer_50
sefer_50
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  boronzox Paz 07 Ara. 2008, 17:25

Teşekkürler sefer_50 değerli görüşlerin için.Sanırım sen bu gidişle bu forumdan ayrılmazsın.
Biz burada hizmet ve kardeşlik için varız.Hizmet dediğim yardımdır hani.
Gerçekten buraya bir ders verince öyle bir mutlu oluyorum anlatamam. Smile

Herkesin bayramını ben de kutlarım ayrıca. :selam-m:
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki