After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
The Sims 3'ün karakterlerine Türk eli değdi! EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
The Sims 3'ün karakterlerine Türk eli değdi! EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
The Sims 3'ün karakterlerine Türk eli değdi! EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
The Sims 3'ün karakterlerine Türk eli değdi! EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
The Sims 3'ün karakterlerine Türk eli değdi! EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
The Sims 3'ün karakterlerine Türk eli değdi! EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
The Sims 3'ün karakterlerine Türk eli değdi! EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
The Sims 3'ün karakterlerine Türk eli değdi! EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
The Sims 3'ün karakterlerine Türk eli değdi! EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 19 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 19 Misafir :: 2 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
The Sims 3'ün karakterlerine Türk eli değdi! Vote_lcapThe Sims 3'ün karakterlerine Türk eli değdi! Voting_barThe Sims 3'ün karakterlerine Türk eli değdi! Vote_rcap 
boronzox
The Sims 3'ün karakterlerine Türk eli değdi! Vote_lcapThe Sims 3'ün karakterlerine Türk eli değdi! Voting_barThe Sims 3'ün karakterlerine Türk eli değdi! Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

The Sims 3'ün karakterlerine Türk eli değdi!

2 posters

The Sims 3'ün karakterlerine Türk eli değdi! Empty The Sims 3'ün karakterlerine Türk eli değdi!

Mesaj  Misafir Çarş. 29 Ekim 2008, 20:28

The Sims 3'ün karakterlerine Türk eli değdi! Roportaj4fg4

Cemre Özkurt ile Karate Kamil ve The Sims 3 üzerine

Çoğu kişi onu Karate Kamil’den tanıyordur. Sihirli ellerinin ortaya çıkardığı ürünler sonucu EA’i büyüleyen Cemre Özkurt, şimdi The Sims 3 ekibindeki en önemli isimlerden biri.

Merlin’in Kazanı (MK): Cemre Özkurt kimdir? Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Cemre Özkurt: Cemre Özkurt’a karakter tasarımcısı, animatör, dijital sanatçı ya da Fistik.com’u hazırlayan kişi de diyebiliriz. İstanbul’da doğdum, büyüdüm. Küçük yaşlarda çizim yapmaya ve bilgisayar kullanmaya başladım. 8-13 yaşları arasında Çarşaf isimli karikatür dergisinin hafta sonları oluşturduğu karikatür okuluna gittim. Burası bana hem çizim hem de yaşam tarzı açısından gelişmemde çok faydası oldu. Daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi Grafik Bölümü’ne girdim. Okulda 3D animasyonla ilgili bir şey olmasa da, orada 3D animasyona ilgim arttı. Karakter tasarımı ve animasyon yapmaya başladım, Artnet animasyon stüdyosunda 2 sene okulla beraber çalıştıktan sonra çalışmalarımı toparlayıp, Amerika’da yasayan ağabeyimin yanına geldim ve FDG film stüdyosunda çalışmaya başladım. Daha sonra Checksix, 3dme ve Blur stüdyosunda çalıştım. Şu anda da Electronic Arts’ta karakter tasarımcısı olarak çalışıyorum.

MK: Karakter tasarımları üzerine yaptığınız çalışmalar etkileyici. Özellikle kendi sitenizde de yer verdiğiniz örnekler gerçekten çok iyi. Bu yeteneğinizden biraz daha bahseder misiniz?

Cemre Özkurt: Karakter tasarımlarına ilgim, karikatür ile başladı. Geçenlerde, küçük yaşlarda çizdiğim çizimleri incelerken gördüm ki, sadece hareket halindeki insanları çizmişim, neredeyse hiç obje ya da mekan yok. Sanırım bu yeteneğim, karakterlere olan ilgimden dolayı oluşmuş. Şuan bile genellikle çevremdeki insanları incelemeyi severim.

MK: Şuana kadar film ya da oyun sektöründe gördüğünüz "En sıra dışı" karakter olarak nitelendirebileceğiniz bir tasarım var mı?

Cemre Özkurt: Şuana kadar teknik açıdan en beğendiğim karakter, Pirates of Caribbean’daki ahtapot korsan karakteri, ama içerik olarak en sevdiğim karakter Gromit.

MK: Karate Kamil isimli bir Flash animasyon seriniz var. Beşinci bölüm yapım aşamasında galiba, ne zaman tamamlanacağı belirli mi? Ayrıca en çok "2.5" isimli bölümü beğendiğimi söylemeliyim. Oradaki tavuğun kısa macerası, bana Buz devri 2 DVD'sindeki ekstra olarak hazırlanan kısa filmi hatırlattı.

Cemre Özkurt: Teşekkürler. Karate Kamil 5’e başladım, ama durmak zorunda kaldım. EA’deki işler yavaşlayınca umarım geri döneceğim. Onun dışında Fistik.com için yeni bir film ve kukla projem var. Umarım vakit bulurum ve yapabilirim. Sitenin ilgi görmesi güzel, ama sponsorlara ihtiyacım var.Fistik.com, dergi gibi satın alınmıyor, bilet de kesemeyeceğimden harcadığım zamanın karşılığını alamıyorum.

MK: Facebook'ta Karate Kamil'in animasyon film olarak hazırlanması için açılan bir grup var. Haberiniz var mıydı ve böyle bir proje düşünür müsünüz?

Cemre Özkurt: Şimdi baktım ve gördüm. Evet çok enteresan. Dediğim gibi, sponsor olabilirse neden olmasın.

MK: EA ile nasıl tanıştınız?

Cemre Özkurt: Blur stüdyosundayken bana EA den teklif geldi. Web sitemdeki çalışmaları görüp, benimle irtibata geçtiler.

MK: "In the Rough" isimli kısa animasyon filminizi izledim. Şimdi ise, oyun sektöründesiniz. Bu alandaki ilk deneyiminiz The Sims 3 mü olacak, yoksa farklı projelerde de yer almış mıydınız?

Cemre Özkurt: Evet. The Sims 3, bitmek üzere. Son 2 yıldır oyunda karakter modelliyorum. Bundan 5 yıl önce Check Six stüdyosunda oyun konusunda tecrübem olmuştu. Spyro’da çalışmıştım.

MK: Şuan ki çalışmalarınız The Sims 3'ün karakter tasarımları üzerine ve siz de "Tecrübeli tasarımcı" sınıfındasınız. Sims ismi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Cemre Özkurt: Sims, enteresan bir şekilde tüm dünyada en çok satan oyunlardan ve rekorlar elinde. The Sims 3 de şimdiden alıcısı olan bir oyun. Grafik açısından çok limitleri var, normal oyunlara göre çok fazla komplike. Yapımdaki mekanlar, objeler, evler,karakterler ve kıyafetleri, kişiye özel değişebiliyor. İşin zor ve etkileyici olan kısmı da o.The Sims, benim oynayacağım tipte bir oyun olmasa da, bu projede çalıştığım için çok memnunum, başka hiçbir yerde öğrenemeyeceğim şeyleri burada öğrendim.

MK: Genellikle haftalık ve aylık olarak İngiltere ve Amerika'da hazırlanan satış listelerini yayımlıyoruz ve görülüyor ki, listelerde Sims serisine ait oldukça fazla oyun yer alıyor. Bunu neye bağlıyorsunuz?

Cemre Özkurt: Sims, kendi karakterinizi, mekanlarınızı ve yaşam tarzınızı oluşturmanızı sağlıyor. Bir yaşam simülasyonu ve oyun içerisinde çok fazla strese sokacak bir rekabet yok. O yüzden de uzun süre rahat bir kafa ile oynayabiliyorsunuz. Sanırım bu özelliği seviliyor.

MK: The Sims 3 için neler söyleyebilirsiniz?

Cemre Özkurt: Şu ana kadar gördüğüm en komplike oyun. Aşırı komplike oluşundan dolayı ve önceden belirlenmiş çizim tarzından dolayı grafiksel kalitesi diğer bir çok oyun kadar müthiş değil, ama yine de Sims 2’ye göre çok çok daha iyi. Dediğim gibi, oyundan çok bir yaşam simülasyonu. Kesinlikle incelemeye değer bir proje.

MK: Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Çalışmalarınızda başarılar.

En son ömer tatlısöz tarafından Çarş. 29 Ekim 2008, 23:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Anonymous
Misafir
Misafir

The Sims 3'ün karakterlerine Türk eli değdi! Empty Geri: The Sims 3'ün karakterlerine Türk eli değdi!

Mesaj  boronzox Çarş. 29 Ekim 2008, 22:55

Saolasın abi el atmadığımız şey kalmadı valla :D
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4

The Sims 3'ün karakterlerine Türk eli değdi! Empty Geri: The Sims 3'ün karakterlerine Türk eli değdi!

Mesaj  Hale Çarş. 29 Ekim 2008, 23:02

Heheee onu doğru dedin işte ablacım Smile ;)

Paylaşımın için teşekkür ederim Ömer tatlı söz Smile ;)

Valla ne insanlar var ben böyle boş boş oturdukca kendime üzülüyor ve bir okadarda kızıyorum :hımm-m: Rolling Eyes :( alooo :D Smile

Saygılar

Hale
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Yok

- Similar topics