After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Ben inanmıyorum! EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Ben inanmıyorum! EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Ben inanmıyorum! EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Ben inanmıyorum! EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Ben inanmıyorum! EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Ben inanmıyorum! EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Ben inanmıyorum! EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Ben inanmıyorum! EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Ben inanmıyorum! EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 71 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 71 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Ben inanmıyorum! Vote_lcapBen inanmıyorum! Voting_barBen inanmıyorum! Vote_rcap 
boronzox
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Ben inanmıyorum!

3 posters

Ufolar ufo mudur?

Ben inanmıyorum! Vote_lcap0%Ben inanmıyorum! Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Ben inanmıyorum! Vote_lcap20%Ben inanmıyorum! Vote_rcap 20% 
[ 1 ]
Ben inanmıyorum! Vote_lcap40%Ben inanmıyorum! Vote_rcap 40% 
[ 2 ]
[ 0 ]
[ 0 ]
[ 1 ]
[ 1 ]

Toplam Oylar : 5
Back

Ben inanmıyorum! Empty Ben inanmıyorum!

Mesaj  olivon Çarş. 22 Ekim 2008, 17:28

Arkadaşlar, işyerindeki arkadaşlarla sigara molasında tartıştık durduk. ""Ufo var mıdır yok mudur"" diye. İnanın bugün değildi bu tartışma. Bugün ise gazetlerde (netteki yayınlarda) ağustos ayında çekilmiş ufo görüntüleri karşımıza çıktı. 2.5 saatlik bir video filmi... Ben inanmıyorum Ufolara. Ama sanırım inanan sayısıda gün geçtikçe artıyor. :hımm-m:
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : xxx
Kullandığınız Programlar : xxx

Ben inanmıyorum! Empty Geri: Ben inanmıyorum!

Mesaj  haziran Çarş. 22 Ekim 2008, 17:46

Aslında ben şu an itibari ile dünya krizin eşiğindeyken gündemi değiştirmek adına ortaya sürülmüş olduğunu düşünüyorum ama bu varmıdır yokmudurun cevabı değil tabi,

Ama görüntüler o kadar çokki vede okadar gerçekçilerki inanmak geliyor insanın içinden, şu düşüncede bunu destekleyince tam oluyor yani evrende yalnız olduğumuzu kimse iddia edemez kanıt yok en azından kanıtlar bizim bulunduğumuz samanyolunda herhangi bir canlı izine rastlanmaması insanları hayır yoktur gibi düşüncelere itiyor ama bizim samanyolundan başka okadar çok benzeri sistemler varki oralarda o şartlarda canlıların olabileceği düşüncesi bende ağır basıyor,

Ama bu canlılar bizden çokmu ileridedirler yada ilkel yaratıklarmıdır bilemeyiz görmedik şahsen ama mutlaka olmalı bizler seçilmişmiyiz yoksa tesadüfenmi hayat kazandık yada dinsel olarak bakıldığında dinde yada Kur'an da başka dünaylardaki canlılardan bahsedilmiyor, ama mantık olarakta evrende yalnız olabileceğimiz kanısına kesin bir şekilde inanmamak lazım ama kanıt olmadığı için buna inanıyoruz ama bilmiyoruz.

Yalnız bu bilgilerin zayıfta olsa dünya liderlerinin ellerinde olduğunu düşünüyorum dünya tersine dönmesin adınada gösterilmiyor olabilir, birde yıllarca uzaya gidiliyor hiç bir hayat belirtisi olmamasına rağmen neden bu kadar ısrarlı bir şekilde defalarca kere milyon hatta milyar dolarlar harcayarak oralara gidiyorlar ne ümid ediorlarki gidiyorlar yoksa ellerinde kanıtlarmı var nereden olduklarınımı bulmaya çalışıyorlar yada zevk içinmi gidiliyor kimse bir kaç kere gidilmiş hayat izi bulunamamış yere defalarca gitmez örnek aya artık gidilmiyor sebebi orası kesinleşti artık orada hayat yok ancak orayı uzay istasyonu olarak kulanabilmek için hedefler oluşturuluyor, sonuç itibari ile bana göre evrende biizm galaksimizde olmasa bile başka galaksilerde o atmosfere uygun canlılar elbette olabileceği şeklindedir umarım iyilerdir :D

Ama oyumu şu an itibari ile amerikanın işi olarak kullandım :D
Bu arada dünkü nohutu merak eden kim :laugh38-:

En son haziran tarafından Çarş. 22 Ekim 2008, 18:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  emirkaan Çarş. 22 Ekim 2008, 17:47

Ufa varmıdır bilem ama bizim dışımızda varlıkların olduğuna inanıyorum. Hiç görmüşlüğüm yok ama inanıyorum :D "Koskocaman" deyiminin bile tarif etmede yetersiz kaldığı sonzuz uzayda yanlız olduğumuzu düşünmek garip geliyor bana...

Tanımlanamayan uzay cisimleri sanıyorum "UFO"nun açılımı yada bunun gibi birşeydi. Bu açıdan bakıldığında UFO vardır diyebiliriz. Bir haber seyretmiştim TUBİTAK onaylı bir görüntü vardı. TUBITAK görüntünün orijianl olduğu konusunda yani üzerinde oynama yapılmadığı konusunda onay vermişti ve o görüntülerde "tanımlanamayan" ve uçan bir cisim vardı.

Sonuç olarak bize faydaları dokunacaksa göstersinler yüzlerini yoksa zaten bin türlü derdimiz var bir de onlarla uğraşmayalım :D

haziran demiş ki: .... dinsel oalrak bakıldığında dinde yada Kur'an da başka dünayalrdaki canlılardan bahsedilmiyor, ....

Fatiha Suresi'ndeki ".... Alemlerin Rabbi ..." ifadesi bu konularla ilgili açık bir kapı gibi gözüküyor. Sanırım yine bu surenin tevsirinde 70 bin alemden bahseder ilahiyatçılar. İnsanlar, hayvanlar, cinler, bitkiler bir alemse geriye kaldı 69996 :D
emirkaan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : uıouıouıo
Kullandığınız Programlar : ıouıouıo

Mesaj  olivon Çarş. 22 Ekim 2008, 18:16

İnanmıyorum dememin ana nedenleri elbette var. Ama bu inanıyorum diyenlerin fikirlerini yoracak yoğunlukta değil bunun farkındayım. Çünki henüz bir uzaylı görmemiş olmak kadar görmüşlükte yok. İnanmamın nedenlerini sayacak olursam (ki bunlar vasat düşüncelerdir. Yoğunluğu ufo fikrinin aykırılığı oluşturamıyor):

1- Soğuk savaş sonrası gelinen nokta. Ki bu nokta da eski SSCB ve bugünkü Abd'nin birbirlerine karşı verdiği ekonomik mücadeleyi sosyal düzeyde kullanması. Örneğin Abd'de E.T'nin en çok satanların hala başta olması, o yıllardan sonra oyuncak sektörü, giyim ve dizi film, sinema sektörü, kitap, oyun (bilgisayar oyunu) sektörü olmak üzere büyük bir pazar açılması...

2- Yapay gündemlerle (bu gün olduğu gibi -kriz var dikkat edin) sosyal ve ekonomik olgulara yön vermek istemi...

3 -Özellikle ve özellikle en baskın (sözde ufo görüntülerinin) Avrupanın zengin, Güney Amerikanın fakir bölgelerinde görülmesi. Meksika , Şili gibi...(istisnalar hariç)

4- Bununla ilgili hala cam gibi bir görüntü elde olmamasına rağmen uzaylılar tarafından kaçırıldığını söyleyenlerin ortalarda dolaşıyor olması. Ve üstüne üstlük bu insanların çoğunun (inandırıcılığı güçlendirmesi açısından) üst düzey insanlar olması.

5- Bugün kü geldiğimiz teknolojik nokta (After effect, max, foto yanıltıcılar vs.) gibi proğramlarla bu tip görüntülerin çok rahat hazırlanabilmesi.

6 - Birde bunlara bugünün insanının sinekten yağ çıkarma gayretini eklersek, benim elimde 6 adet seçenek inanıyorum diyenin elinde sanırım sadece samanyolu ve galaksiler kalıyor.

Ehemm nohutu merak edeni soruyordun değil mi Haziran :D
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  haziran Çarş. 22 Ekim 2008, 18:55

Ben görülen ufolara inanmıyorum tabi ama olabilirmi diyede düşünüyorum en azından hiç birşeye kesin karar verememekle (verememek) birlikte mantık arıyorum, sanıyorum nohut çekti canım benim :D
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  olivon Çarş. 22 Ekim 2008, 18:59

haziran demiş ki:sanıyorum nohut çekti canım benim :D

cheers Ben nohutu hiç sevmem. Valla o yüzden sorumda dünkü nohut kaldımı yazdım. İnşallah bitmiştir diye geçiriyordum içimden. Veeee ufo tartışmasında bu noktayada geldik ya valla bravo bize :D
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta