After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 121 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 121 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) Vote_lcap3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) Voting_bar3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) Vote_rcap 
boronzox
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) Vote_lcap3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) Voting_bar3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran)

5 posters

Beğenilme Oranı

3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) Vote_lcap80%3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) Vote_rcap 80% 
[ 8 ]
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) Vote_lcap20%3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) Vote_rcap 20% 
[ 2 ]
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) Vote_lcap0%3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) Vote_lcap0%3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) Vote_rcap 0% 
[ 0 ]

Toplam Oylar : 10
Back

3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) Empty 3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran)

Mesaj  haziran Salı 07 Ekim 2008, 21:19

Önizleme - Büyük halini görmek için resmin üstüne tıklayın,
Dersin PSD dosyasınıda indirmek isterseniz sayfanın altındadır

3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) Finallv2

Hazırsanız başlayalım
Adım1: İlk önce 1280x720 px 300 Resulotion özelliklerinde arka planı beyaz yeni bir belge açalım, daha sonra açılan backgroud layerimizin kilidini açalım ve klavyemizden "G" tuşuna basarak "Gradient Tool" aracını seçelim aşağıdaki ayarları verelim,

1- Gradien-Editor
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 1gradieneditorbgok1

2- Background
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 2bgul1

Adım2: Devam edelim ve yeni bir layer oluşturalım "Shift Ctrl N" ve hemen yeniden "Gradient Editor'ü açalım aşağıdaki ayarları uygulayalım ve layerler
menüsünde "Belending Mod" ayarınıda "Color", "Fill" değerinide "25" yapalım,

3- GradientEditor-Layer2
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 3gradienteditorlayer2oj3

4- Blending Mode
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 4belendingmodelv6

5- Görünüm Layer2
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 5layer2gorunumta7

Adım 3: Yeni bir layer daha oluşturup bunada gradient ayrları verelim ve belendig mode ayarını "Soft Light" olark değiştirelim, değerler şağıdaki gibidir,

6- Gradient Ayar
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 6gradientayarlayer3bx3

7- Gradient Editor
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 7gradienteditorlayer3xn1

8- Layer3 Görünüm
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 8layer3gorunumaz9

Adım 4: Ve hemen siyah renkte yazımızı yazalım, burada biraz uğraşacağız, ilk harfimizi yazdıktan sonra "Ctrl J" tuş kombinasyonu ile kopyalayıp her birine ayrı işlem yapacağız, ben "15" kere çoğalttım, örnek bir harfimizi yazdık, o harfimizi kopyaladıktan sonra "Ctrl T" tuş kombinasyonunu uygulayalım ve değerleri hassas ayarlarla yukarı, sağa ve sola değiştirerek aşağıdaki görüntüyü elde etmeye çalışalım, buradaki en önemli nokta ise ışıklandırmadır, bunu ikinci layerimize verdiğimiz rainbow "Gökkuşağı" efekti verdiğimiz layer sayesinde her çoğalttığımız harfimiz renklenecek ve ışık vermeye başlayacaktır.

9- Harflerin Değerleri
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 9harflerindegerlerizq9

Yukarıdaki harfleri istediğimiz yazıyı yazıncaya kadar tekrar ettikten sonra layer menüsünde çok yer kaplamaması için her harfimizin bitiminde örnek 15 adet "A" harfini yazdık ise o layerlerin hepsini seçip "Ctrl G" ile guruplayalım, ben aşağıdaki yazıları yazdım ve her harfi gurupladım, daha sonra bütün gurupları yine seçi onlarıda tek bir gurup yapalımki ilerde gölgelendirme yapacağımız zaman gerekli olacak,

10- Harfelerin Görünümü
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 10harfeleringorunumukc0

Adım 5: Yeni bir layer daha oluşturalım, "Belending Mode" ayarınıda "Screen" yapalım ve klavyemizden "M" tuşuna basarak "Eliptical Marquee Tool" aracını
seçelim ve "Feather değerini" "20" yapalım, sonrada aşağıdaki gibi bir seçim yapalım içinide aşağıdaki renkle dolduralım, "#fd6675", ve aşağıdaki "Motion Blur" ile "Curves" efektlerinide verelim,

11- Alt Işık Seçimi
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 11altisiksecimigm5

12- Motion Blur
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 12motionbluruq3

13- Curves
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 13curvesrh5

14- Alt Işık Sonuç
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 14isiksonucxb9

Adım 6: Daha sonra buradan verdiğim grid png resmini ekleyelim ekrana sığdıralım ve yazının alt kısmına değecek kadar aşağı çekelim, sonrasında klavyemizden "Ctrl T" tuşuna basalım ve grid resmimizin üstüne sağ tıklayarak "Perspective" seçelim ve klavyemizden "Alt" tuşuna basılı tutarak grid resmimizin sağ ve sol alt köşelerinden dışarı doğru çekelim, 16 resimdeki görünüşü elde ettikten sonra "Enter" ile onaylayalım ve "Blending Mode" ayarınıda "Color Burn" olarak değiştirelim,

15- Grid
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 15gridgy7

16- Grid Son Hali
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 16gridsonnu4

Adım 7: Sıra geldi gölgelendirme efektimize, bunun için yukarıda bahsettiğim gibi yazılarımızın bulunduğu gurubu seçip üstüne sağ tıklayarak "Dublicate Group" seçelim ve gölge ismini verelim, daha sonra "Edit\Transform\Flip Vertical" ile yazımızı ters çevirelim, daha sonra bu ters çevrilmiş olan gurubu aşağı doğru çekelim üstteki yazımızın tam altına getirelim,

17- Gölge
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 17tersyaziat4

Bu işlemden sonra gurubumuz seçili iken aşağıdaki resimde görülen yerden "Add Layer Mask" diyelim,

18- Layer Mask
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 18layermaskxf7

Ve maskımızın seçili olduğundan emin olduktan sonra "M" tuşuna basarak "Rectanqular Marquee Tool" aracını seçelim, Feather değerinide "100" yapalım ve aşağıdaki gibi seçim yapalım, daha sonra seçili kısmı silmek için "Delete" tuşuna basalım ve "Opacity" değerinide "25" yapalım, aşağıdaki gibi bir sonuç çıkmalıdır, eğer opacity değerinden memun olmadınızsa bir kere daha delete tuşuna basarak bir tur daha silebilirsiniz,

19- Opacity
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 19maskdeletebn1

Normalde işlemimiz bu kadar ama "H" harfinide yapmak isterseniz bunun için siyah renkte kendi isteğinize göre bir harf yazın bunu dublicate edin gerekli boyutlarını verin, daha sonra yazımızın bulunduğu layer sağ tıklayıp "Rasterize Layer" diyelim ve arkasından "CtrL T" tuşuna basalım sonra yazımızın üstüne sağ tıklayıp önce "Alt" tuşuna basılı tutarak "Perspective" ile yazının alt ucundan birisini tutarak sağ doğru çekelim ve yazıyı yatıralım, daha sonra yine sağ tıklayarak "Distort" ile de bastıralım aşağıdaki gibi yatık bir görüntü elde edelim ve 30 kere kopyalayarak çoğaltalım ve en üstteki yazımız hariç diğer
hepsini seçip "Ctrl E" ile birleşirelim, aşağıdaki sonucu elde etmeniz gerekiyor, aşağıda sözü geçen "Pattern"i buradan indirebilirsiniz.

20- H
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 20h1po5

Ve alt layerimizi seçerek aşağıdaki ayarları sırasıyla uygulayalım,

21- Gradient-Ayar
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 21gradientayarup5

22- Gradient Editor
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 22gradienteditormr7

23- Bevel
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 23bevelep8

24- Texture
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 24textureyp1

25- inner Glow
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 25innerglowsk0

26- Outer Glow
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 26outerglowds3

27- Drop Shadow
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 27dropshadowsv9

Şimdide üstteki yazımızı seçelim ve aşağıdaki ayarları uygulamaya devam edelim,

28- inner Shadow
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 28innershadowlt0

29- Outer Glow
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 29outerglowgz2

30-Bevel
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 30bevelju7

31- Gradient Overlay
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 31gradientoverlayjb5

32- Gradient Editör
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 32gradienteditorzn5

Yukarıdaki ayarlar bittikten sonra "Filter\Blur\Gaussian Blur" uygulayıp "Radius" değerini "3,0" yapalım, aşağıdaki sonucuelde etmiş olmalıyız,

33- Yazı Birinci Aşama
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 33yazisonuc1nl2

Birinci aşama bitti şimdi bu iki layerimizi seçip kopyalayalım ve klaveyemizden "Shift" tuşuna basarak düzgünce alttaki harfin üstüne çıkaralım, aynı işlemi iki kere yapalım ve aşağıdaki seçenekleri kaldıralım,

34- Efekt Unselect
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) 34efektkaldirmadi0

Final - Büyük halini görmek için resmin üstüne tıklayın.
3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) Finallv2

Tutoriali buradan indirebilirsiniz - PSD.

En son haziran tarafından Cuma 10 Ekim 2008, 23:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 9 kere değiştirildi
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) Empty Geri: 3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran)

Mesaj  alpino Salı 07 Ekim 2008, 21:30

Dehşet bir ders olmuş adminim. Bu arada benim dersede mesajları bekliyoruz :Hohohuho:
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : öğrenci
Kullandığınız Programlar : AE,3D,

3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran) Empty Geri: 3D Mekan 3D Işıklı Yazı Yapımı (haziran)

Mesaj  emirkaan Salı 07 Ekim 2008, 21:46

Gerçekten çok güzel bir ders eline sağlık. Bu arada bu yazılara verilecek basit pozisyon hareketleriyle ortaya çok güzel şeyler çıkarılabilir. Tekrar eline sağlık.
emirkaan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : uıouıouıo
Kullandığınız Programlar : ıouıouıo

Mesaj  haziran Salı 07 Ekim 2008, 21:49

emirkaan demiş ki:Gerçekten çok güzel bir ders eline sağlık. Bu arada bu yazılara verilecek basit pozisyon hareketleriyle ortaya çok güzel şeyler çıkarılabilir. Tekrar eline sağlık.

Teşekkürler Emirkaan bende öyle düşünmüştüm ve yapmıştım ama uzun bir des olduğu için anlatımı daha fazla uzatmamak için yalın haliyle bıraktım :D

Alpinocum ben yorumumu sana yapmıştım asıl yorumu diğer üyelerin yapması lazım Rolling Eyes
haziran
haziran
Admin
Admin

Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  alpino Salı 07 Ekim 2008, 22:14

Adminim kimse bakmıyorki :(
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : öğrenci
Kullandığınız Programlar : AE,3D,

Mesaj  olivon Salı 07 Ekim 2008, 22:29

Eline sağlık Haziran. Çok şık görünüyor:)
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : xxx
Kullandığınız Programlar : xxx

Mesaj  haziran Salı 07 Ekim 2008, 22:35

olivon demiş ki:Eline sağlık Haziran. Çok şık görünüyor:)

Ehehe sağol Olivon ben daha önce almıştım yorumunu :D
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  olivon Salı 07 Ekim 2008, 22:35

haziran demiş ki:
olivon demiş ki:Eline sağlık Haziran. Çok şık görünüyor:)

Ehehe sağol Olivon ben daha önce almıştım yorumunu :D

:D
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : xxx
Kullandığınız Programlar : xxx

Mesaj  boronzox Çarş. 08 Ekim 2008, 12:31

Kaliteli adminimizden kaliteli bir ders...
Teşekkür ederim adminim PS'ye başlarsam ilk işim bunları denemek olacak Smile
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4

Mesaj  haziran Çarş. 08 Ekim 2008, 23:32

boronzox demiş ki:Kaliteli adminimizden kaliteli bir ders...
Teşekkür ederim adminim PS'ye başlarsam ilk işim bunları denemek olacak Smile

Eehhe sağol Engincim güzel sözlerin için ama PS de çok önemli ;)
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  boronzox Perş. 09 Ekim 2008, 15:53

Biliyorum ancak önce AE'de profesyonel olmak istiyorum.
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4