After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
2012 Kıyamet yılı mı? EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
2012 Kıyamet yılı mı? EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
2012 Kıyamet yılı mı? EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
2012 Kıyamet yılı mı? EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
2012 Kıyamet yılı mı? EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
2012 Kıyamet yılı mı? EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
2012 Kıyamet yılı mı? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
2012 Kıyamet yılı mı? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
2012 Kıyamet yılı mı? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 107 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 107 Misafir :: 2 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
2012 Kıyamet yılı mı? Vote_lcap2012 Kıyamet yılı mı? Voting_bar2012 Kıyamet yılı mı? Vote_rcap 
boronzox
2012 Kıyamet yılı mı? Vote_lcap2012 Kıyamet yılı mı? Voting_bar2012 Kıyamet yılı mı? Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

2012 Kıyamet yılı mı?

+5
emirkaan
Hale
olivon
boronzox
haziran
9 posters

1 sayfadaki 3 sayfası 1, 2, 3  Sonraki

2012 Kıyamet yılı mı? Empty 2012 Kıyamet yılı mı?

Mesaj  haziran Perş. 04 Eyl. 2008, 00:18

Dünyanın geleceğini etkileyecek deney için geri sayım başladı.

İsviçre CERN laboratuvarındaki ATLAS Projesi’nin startına 7 gün kaldı. Fizikçiler ‘yüzyılın deneyi’nin evrenin sırlarını çözeceğini söylüyor.

Evrenin oluşumunun sırlarını aydınlatmayı amaçlayan, dünyada bugüne kadar yapılacak en büyük deney için artık geri sayım başladı. Avrupa Nükleer Araştırmalar Merkezi (CERN) bünyesinde, AB ve diğer ülkelerden gelen onlarca bilimadamı, 9 milyar dolara malolan Büyük Hadron Çarpıştırıcısı (Large Hadron Collider, LHG) deneyi 10 Eylül’de gerçekleşecek. Fransa-İsviçre sınırındaki bir bölgede yerin 150 metre altındaki 27 kilometrelik bir tünelde gerçekleştirilecek bu deneyde, her maddenin yapı taşı olan atomun çekirdeğinde bulunan proton parçacıkları, LHG adlı bir makinede ışık hızına yakın bir hızla birbirlerine çarptırılacak. Bu parçacıklar saniyede 11 bin kez birbirlerine çarpacak.

Büyük enerji çıkacak
Ortaya büyük bir enerjinin açığa çıkması bekleniyor. Örnek vermek gerekirse, deney sırasında bir toz parçacığının 1 milyarda biri boyutlarında bir alanda, güneşin 100 bin katı sıcaklığında ısı oluşacak.

Bilim adamları çarpışmalar sonunda şimdiye kadar keşfedilmemiş yeni parçacıkların açığa çıkmasını bekliyor. Böylece, evrenin oluşumuna neden olduğu iddia Büyük Patlama’nın (Big Bang) ilk saniyelerine benzer bir ortam yaratılacak. Böylece evrenin kökeni ilgili daha çok bilgi sahibi olacaklar.

Ziyaretçiler gelebilir

Tüm buraya kadar her şey “ileri fiziğin” alanı gibi gözüküyor. Ancak bir çok bilimadamı da bu deneyin çok büyük bir tehlike taşıdığını ve aslında tüm insanlığı ilgilendirdiğini söylüyor. Viyana Üniversitesi’nden Markus Goritschnig, deney sonucu dünyayı yutabilecek mini kara delikler ortaya çıkabileceğini söyleyerek, bunun sonucunda dünyanın dört yıl içinde yok olabileceğini öne sürdü.

Mini kara deliklerin, bilinen en tehlikeli nesneler olabileceğini söyleyen Goritschnig, deneyin ’ateşle oynamak’ olduğunu savundu. Moskova’daki Steklov Matematik Enstitüsü’nden iki matematikçi Irinia Arefava ve Igor Volovich’e göre ise bu deney sırasında ortaya çıkan yüksek enerji, zamanda bir kırılma yaratacak. Buna göre açılacak zaman koridorunda geçmişe yolculuk yapılabilecek.

AİHM’E BAŞVURDU
CERN’DEKİ deneye karşı olan bilim adamlarının başında Almanya’daki Eberhard Karls Üniversitesi Kimya Profesörü Otto Rössler geliyor. Rössler’e göre, deney sırasında açığa çıkan enerji, kara deliklerin açılmasına neden olacak. Ve tüm insanlık tehlikeye atılacak. Einstein’ın ünlü E=mc2 denklemine göre açığa çıkan büyük enerji uzayda ve zamanda kırılma yaratabiliyor. Rössler deneyi durdurmak için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvurdu.

Kaynak:Teknoloji ve Bilim Haberleri Haber | CERN'deki kritik deney için son 10 gün

En son haziran tarafından Perş. 04 Eyl. 2008, 00:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

2012 Kıyamet yılı mı? Empty Geri: 2012 Kıyamet yılı mı?

Mesaj  boronzox Perş. 04 Eyl. 2008, 00:19

Hayır kıyamet kopamaz daha çok gencim :shock: :shock: :shock:
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4

Mesaj  olivon Perş. 04 Eyl. 2008, 00:27

Valla forum "Uzay yolu 1999'a" döndü :D ...Eflatunla başladık (şimdi gene gülecem topa tutacak!) piramitlerle devam ettik, soluğu kehanetlerde aldık. Neyse konu dallanır budaklanırsa ben olayı ruh çağırma kıvamına getiririm cheers...Benim adana'da emekli bir amcam var. Her gittiğimde mutlaka beni çağırır (annem geçenlerde seni sorup duruyor dedi gene) neyse o amcamın bir kütüphanesi var akıllara zarar. Birgün o kütüphanede oturduk ve bana ilginç bir kitaptan bahsetti. Vasiyetiymiş öldükten sonra bana verecekler. Siyah ciltli, kalın bir kitap ben gördüm kendisini...Ama içini açmama izin vermedi. İşin ilginç yanı neydi biliyor musunuz? O kitapda bir sayfa varmış (onun dediğine göre) akşam bir varil suyu bahçeye koyuyormuşsun ve sabah kalktığında o varildeki su zeytin yağı oluyormuş. Ciddiyim yani amcam ciddi :D... Ya kafayı yedi ya da teorisi doğru. Son konuşmamızda benzin oluyormu diye sordum kovdu beni eheeeeehuuuu!

He unutmadan söylimm kendisi nostradmus fanatiğidir. ispatlanmış kehenetlerinden bir kaç tane söylemiştide aklımda değil. şimdi yalan atmakta olmaz.
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : xxx
Kullandığınız Programlar : xxx

Mesaj  Hale Perş. 04 Eyl. 2008, 00:33

Bak başlıkta turuncu renk var diye baktımki benim bu konudan bassedildiğinde içime birşeyler olduğu konu olduğunu gördüm ve onun için sadece yorumları okudum yaaa ben daha gencim ve yaşamam geren birçok şeyler var neyse ben bu konuda daha fazla konuşmiyim en azından şimdilik :(

Saygılar

Hale

En son Hale tarafından Perş. 04 Eyl. 2008, 00:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Yok

Mesaj  olivon Perş. 04 Eyl. 2008, 00:36

Yaaa yok korkma hale :D...Türklerde çalışıyor o deneyde. tehlikeli bişey olsaydı bizimkiler orada bulunmazdı. Korkulacak bişey yok. En azından hint okyanusuna her yıl en az 3 tane, kıtasal hareketlere sonucundada depremlere neden olan, nükleer bomba atılıyor. eminim ondan daha tehlikeli değildir. Ama bir kara delik oluşursa yandık...
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  emirkaan Perş. 04 Eyl. 2008, 00:40

Olivon ben de tam su altın olacak falan yazacaksın sandım zeytin yağı çıktı :D Neyse o da değerli...

En güzeli olaylara Hale gibi bakmak Smile

Bu arada haziranın topik güme gitmesin bu gün daha yeni gördük yüzünü kaçar gider sonra Smile Okumuştum bunu ama biraz da gündem yaratmak olabilir.
Ama ya değilse Neutral
emirkaan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : uıouıouıo
Kullandığınız Programlar : ıouıouıo

Mesaj  olivon Perş. 04 Eyl. 2008, 00:42

Evet Haziran konusuna tammmmmamen katılıyorum. Zaten bu tip başlıklara özellikle bişey eklemek istemiyorum. Bu tip konular beni pek açmıyor. Sadece Haziran'ı görünce gitmesini engellemek için yazdım. Ama gene gitti galiba kaçırdık :D
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  haziran Perş. 04 Eyl. 2008, 00:44

olivon demiş ki:Valla forum "Uzay yolu 1999'a" döndü :D ...Eflatunla başladık (şimdi gene gülecem topa tutacak!) piramitlerle devam ettik, soluğu kehanetlerde aldık. Neyse konu dallanır budaklanırsa ben olayı ruh çağırma kıvamına getiririm cheers...Benim adana'da emekli bir amcam var. Her gittiğimde mutlaka beni çağırır (annem geçenlerde seni sorup duruyor dedi gene) neyse o amcamın bir kütüphanesi var akıllara zarar. Birgün o kütüphanede oturduk ve bana ilginç bir kitaptan bahsetti. Vasiyetiymiş öldükten sonra bana verecekler. Siyah ciltli, kalın bir kitap ben gördüm kendisini...Ama içini açmama izin vermedi. İşin ilginç yanı neydi biliyor musunuz? O kitapda bir sayfa varmış (onun dediğine göre) akşam bir varil suyu bahçeye koyuyormuşsun ve sabah kalktığında o varildeki su zeytin yağı oluyormuş. Ciddiyim yani amcam ciddi :D... Ya kafayı yedi ya da teorisi doğru. Son konuşmamızda benzin oluyormu diye sordum kovdu beni eheeeeehuuuu!

He unutmadan söylimm kendisi nostradmus fanatiğidir. ispatlanmış kehenetlerinden bir kaç tane söylemiştide aklımda değil. şimdi yalan atmakta olmaz.

Senin konu bana daha ilginç geldi :shock: Ama tabi amcana Allah uzun ömürler versin.

Zeytinyağı diyor benzini napıcan yahu :laugh38-:

Emirkaan umarım dediğin gibi gündem oluşturmak içindir, tehlikeli bir oyun çünkü okuyunca içim ürperdi.
haziran
haziran
Admin
Admin

Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  Hale Perş. 04 Eyl. 2008, 00:47

Korkuyorum işte ne olursa olsun korkuyorum ALLAHIM ben ölmek istemiyorum :(

Not:Size bu sözlerim çok çocukça gelebilir ama ne yapiyim elimde değil belki bir zaman sonra birşey yada birşeyler sebep olurda bu korkumu vesayre yenerim dimi :( :D Smile ;)

Saygılar

Hale
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  olivon Perş. 04 Eyl. 2008, 00:49

Valla bana zeytinyağından çok benzin gerek Haziran. Bu bayramdada adanaya gidecem yana yana düşünüyorum: gidiş 150 geliş 150 :D :D :D ...Amma seviyesiz biriyim ben ya! Güzelim konuyu nereye getirdim. Çok pardon.
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  emirkaan Perş. 04 Eyl. 2008, 00:49

Hale demiş ki:Korkuyorum işte ne olursa olsun korkuyorum ALLAHIM ben ölmek istemiyorum :(

Not:Size bu sözlerim çok çocukça gelebilir ama ne yapiyim elimde değil belki bir zaman sonra birşey yada birşeyler sebep olurda bu korkumu vesayre yenerim dimi :( :D Smile ;)

Saygılar

Hale

Ama öleceksin ha ha haaaa :D :D :D
yani bir gün hepimiz öleceğiz. Toprağın altına gireceğiz. Sonra böcekler gelecek sonra :D :D :D
emirkaan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  haziran Perş. 04 Eyl. 2008, 00:52

olivon demiş ki:

Valla bana zeytinyağından çok benzin gerek Haziran. Bu bayramdada adanaya gidecem yana yana düşünüyorum: gidiş 150 geliş 150 :D :D :D ...Amma seviyesiz biriyim ben ya! Güzelim konuyu nereye getirdim. Çok pardon.

Muahhahahah olivon hayat artık çok kısa 4 yıl sonrasını düşün kafanda hiç bir sıkıntın kalmaz 4 yıl sonra unutma 2012 :cheesy-:

Emirkaan son mesajından sonra Hale eceliyle değilde kalpten ölebilir Allah göstermesin :D Şimdi Hale'nin yüzünün aldığı şekli düşünüyorumda şaka halecim bunlar şaka :laugh38-:

En son haziran tarafından Perş. 04 Eyl. 2008, 01:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  olivon Perş. 04 Eyl. 2008, 00:54

Valla ha!.......Haleeeeeeee....2012...... :D :D :D Benzini ne yapacam doğru. Hemen sığınak bulmalıyım. Hale bence sende bir sığınak bulmalısın. 3+1.
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  emirkaan Perş. 04 Eyl. 2008, 00:56

Ölüm her aklına geldiğinde ah edip vah edip inleme
Bu halinle Yaradan'ı incitmiş olacaksın
Ecel kapını çaldığında evi telaşa verme
Çünkü o geldiği zaman sen gitmiş olacaksın
emirkaan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  boronzox Perş. 04 Eyl. 2008, 00:58

Amaaan dünya yansa aya giderim. ehuhehehs
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  Hale Perş. 04 Eyl. 2008, 01:04

olivon olivon

Hazirancım şuan iyiyim ve belkie şimdilik iyiyim bunu saatler ilerledikçe görücem hıımm beni rahatlatmaya çalıştığın için teşekkür ederimde o şaka halecim bunlar şaka kısmı hiçte şaka değil canımcım bunu hepimizde biliyoruz seninde dediğin gibi ALLAH hepimize uzun ömürler versin AMİN Smile

Not:Yüzümün aldığı şekli bende göremedim :D Smile ;)

Saygılar

Hale
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  boronzox Perş. 04 Eyl. 2008, 02:22

Valla benim de tüylerim diken diken oluyor böyle şeyler duyunca/okuyunca.

Çünkü ileride çok iyi bir baba olmak istiyorum şimdiden çocuğum/çocuklarım için çizgi dilm dvd arşivi yapmaya başladım :laugh38-:
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  Hale Perş. 04 Eyl. 2008, 02:31

Ayyy ablacım benim senin bu mesajın benim çok hoşuma gitti herkezin bir istekleri arzuları var ama ALLAH kimine yaştıyor kimine yaşatmıyor onun için inşallah birgün vakti zamanı gelince senin ve diğer insanların için hayırlıysa ALLAH yaşatsın tabi bende dahil olmak üzere herkeze inşallah :( Smile ;)

En son Hale tarafından Perş. 04 Eyl. 2008, 02:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  boronzox Perş. 04 Eyl. 2008, 02:37

Haklısın abla.Valla Allah'tan en büyük isteğim bu.Bir çocuk istiyorum sıfırdan.Herşeyi ben öğreteceğim filan.Mükemmel birşey olsa gerek Smile
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  Hale Perş. 04 Eyl. 2008, 02:47

Düşüncen çok güzel sen bu düşüncede olduğun sürece ALLAH sana yaşatır inşallah bak az kaldı ben duygulanıcam niye dersen ben çok duygusal çok hassasım kısacası sana bana ve tüm insanlara ALLAH hayırlı bir yaşam versin inşallah AMİN Smile ;)
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  boronzox Perş. 04 Eyl. 2008, 02:48

cheers Saolasın abla böylece 2012 Kıyamet yılı mı? konusunu da çürüttük :cheesy-:
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  Misafir Perş. 04 Eyl. 2008, 10:28

Allah istemesse Ne kıyamet kopar nede 2012 :cheesy-:
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj  Hale Perş. 04 Eyl. 2008, 14:19

Evet ablacım böylece 2012 Kıyamet yılı mı? konusunu da çürüttük diyecektima bu Hancher arkadaşın yokmu devam ettirmeye devam ediyor gibi geliyor bana hıımm ne dersin doğrumu :cheesy-: bu arada Hancher ALLAH isterse herşey olur ALLAH istemesse hiç birşey olmaz ama birgünkıyamet kopacağını hepimiz biliyoruz öyle değilmi Smile
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  boronzox Perş. 04 Eyl. 2008, 14:22

Tamam arkadaşlar geyik bölümünde geyik diğer bölümlerde diğer şeyler...
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  mert1650 Perş. 04 Eyl. 2008, 15:15

Hale demiş ki:olivon olivon

Hazirancım şuan iyiyim ve belkie şimdilik iyiyim bunu saatler ilerledikçe görücem hıımm beni rahatlatmaya çalıştığın için teşekkür ederimde o şaka halecim bunlar şaka kısmı hiçte şaka değil canımcım bunu hepimizde biliyoruz seninde dediğin gibi ALLAH hepimize uzun ömürler versin AMİN Smile

Not:Yüzümün aldığı şekli bende göremedim :D Smile ;)

Saygılar

Hale

Hale Abla şimdilik iyisin...Ama 2012 de neler olur bilemeyiz What a Face Bence bu Cern'deki olayda hiçbişi olmayacak yani ne "dünyanın nasıl oluştuğunu bulabilicekler-ne de tehlikeli bir şey olacak"...Ama tabi bilemeyiz...2012 affraid
mert1650
mert1650
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : Öğrenci
Kullandığınız Programlar : Adobe Photoshop CS3

1 sayfadaki 3 sayfası 1, 2, 3  Sonraki

- Similar topics