After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
2 farklı ".max" projesini tek proje içine atma ? EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
2 farklı ".max" projesini tek proje içine atma ? EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
2 farklı ".max" projesini tek proje içine atma ? EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
2 farklı ".max" projesini tek proje içine atma ? EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
2 farklı ".max" projesini tek proje içine atma ? EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
2 farklı ".max" projesini tek proje içine atma ? EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
2 farklı ".max" projesini tek proje içine atma ? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
2 farklı ".max" projesini tek proje içine atma ? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
2 farklı ".max" projesini tek proje içine atma ? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 57 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 57 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
2 farklı ".max" projesini tek proje içine atma ? Vote_lcap2 farklı ".max" projesini tek proje içine atma ? Voting_bar2 farklı ".max" projesini tek proje içine atma ? Vote_rcap 
boronzox
2 farklı ".max" projesini tek proje içine atma ? Vote_lcap2 farklı ".max" projesini tek proje içine atma ? Voting_bar2 farklı ".max" projesini tek proje içine atma ? Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

2 farklı ".max" projesini tek proje içine atma ?

3 posters

2 farklı ".max" projesini tek proje içine atma ? Empty 2 farklı ".max" projesini tek proje içine atma ?

Mesaj  beetirim Perş. 31 Tem. 2008, 16:11

".max" uzantılı 2 farklı çalışmayı nasıl birleştiririz.
yani aynı projenin içine nasıl atabiliriz.
yardımlarınızı bekliyorum
beetirim
beetirim
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : Öğrenci
Kullandığınız Programlar : movie maker :D

2 farklı ".max" projesini tek proje içine atma ? Empty Geri: 2 farklı ".max" projesini tek proje içine atma ?

Mesaj  ArmedA Perş. 31 Tem. 2008, 16:12

File -merge seçeneği ile max dosyasını seçip açılan kutucuktanda istediğin objeleri seçip projene ekleyebilirsin diye biliyorum
ArmedA
ArmedA
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : Hayat

2 farklı ".max" projesini tek proje içine atma ? Empty Geri: 2 farklı ".max" projesini tek proje içine atma ?

Mesaj  olivon Perş. 31 Tem. 2008, 16:33

ArmedA demiş ki:File -merge seçeneği ile max dosyasını seçip açılan kutucuktanda istediğin objeleri seçip projene ekleyebilirsin diye biliyorum

Armedanın dediklerine katılmakla beraber bir de eklenti yapmak gerekir diye düşünüyorum. Tek dosyaya "merge" edeceğin diğer dosyaların kaplamalarınıda bir tek dosyada bulundurman gerekir. Aksi takdirde orjinal dosyaya merge ettiğin diğer dosyalar kaplamasız gelir. Yani orjinal max dosyan+orjinal kaplamaların+merge max dosyan+merge kaplamaların aynı yerde olmalı.
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : xxx
Kullandığınız Programlar : xxx

Mesaj  ArmedA Perş. 31 Tem. 2008, 16:43

olivon demiş ki:
ArmedA demiş ki:File -merge seçeneği ile max dosyasını seçip açılan kutucuktanda istediğin objeleri seçip projene ekleyebilirsin diye biliyorum

Armedanın dediklerine katılmakla beraber bir de eklenti yapmak gerekir diye düşünüyorum. Tek dosyaya "merge" edeceğin diğer dosyaların kaplamalarınıda bir tek dosyada bulundurman gerekir. Aksi takdirde orjinal dosyaya merge ettiğin diğer dosyalar kaplamasız gelir. Yani orjinal max dosyan+orjinal kaplamaların+merge max dosyan+merge kaplamaların aynı yerde olmalı.

İyi oldu bunu öğrendiğim :Çakk--:
ArmedA
ArmedA
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : Hayat

Mesaj  beetirim Perş. 31 Tem. 2008, 18:34

kalabalık olmasın diye ayrı ayrı yapmıştım bunu becemedim yardımlarınız için teşekkürler
beetirim
beetirim
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  olivon Perş. 31 Tem. 2008, 18:54

beetirim demiş ki:kalabalık olmasın diye ayrı ayrı yapmıştım bunu becemedim yardımlarınız için teşekkürler

Önemli değil. Hazır konu max'ten açılmışken şunu da belirteyim: Kaplama konusunda ""slot"" yetişmiyor diye düşünebilirsininiz. Oysa bir slot'a 10 ya 15 objenizin açılmış halini yerleştirip ps'de bunları yanyana getirerek slot tasarrufu yapmış olursunuz. Örneğin bir ev tasarladınız. Bahçesi, çitleri, kulübesi olan...Bunların herbirini ayrı ayrı slotlarla kaplamaya kalkarsanız 24 slot bir anda tükenir. Ama örneğin önce kulübenin parçalarını bir unwrap'a yerleştirip kalan boşluklarada dğer objeleri koyarsanız bunu da ps'de üstüste getirirseniz slot sıkıntısı yaşamazsınız. Böylece sahnedeki diğer kalabalık objelere slotunuz kalmış olur. Aşağıda buna benze hazırladığım bir resim var. maxta birbirnden bağımsız 4 box'un aynı sahnede kaplamasının yapılışını görebilirsiniz. Bu sayıyı ben 4 olarak belirledim siz ihtiyaca göre artırabilirsiniz.
2 farklı ".max" projesini tek proje içine atma ? Slotor10
olivon
olivon
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : xxx
Kullandığınız Programlar : xxx

Mesaj  beetirim Perş. 31 Tem. 2008, 20:39

harikasın abicim ya walla çok iyi oldu bunlar
beetirim
beetirim
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

- Similar topics