After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Fahrenheit 99 - Ikinci Fragman EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Fahrenheit 99 - Ikinci Fragman EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Fahrenheit 99 - Ikinci Fragman EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Fahrenheit 99 - Ikinci Fragman EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Fahrenheit 99 - Ikinci Fragman EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Fahrenheit 99 - Ikinci Fragman EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Fahrenheit 99 - Ikinci Fragman EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Fahrenheit 99 - Ikinci Fragman EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Fahrenheit 99 - Ikinci Fragman EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 62 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 62 Misafir :: 2 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Fahrenheit 99 - Ikinci Fragman Vote_lcapFahrenheit 99 - Ikinci Fragman Voting_barFahrenheit 99 - Ikinci Fragman Vote_rcap 
boronzox
Fahrenheit 99 - Ikinci Fragman Vote_lcapFahrenheit 99 - Ikinci Fragman Voting_barFahrenheit 99 - Ikinci Fragman Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Fahrenheit 99 - Ikinci Fragman

+5
haziran
render
ArmedA
Shekerphare
Joker
9 posters

Begenilme Oranı

Fahrenheit 99 - Ikinci Fragman Vote_lcap33%Fahrenheit 99 - Ikinci Fragman Vote_rcap 33% 
[ 3 ]
Fahrenheit 99 - Ikinci Fragman Vote_lcap56%Fahrenheit 99 - Ikinci Fragman Vote_rcap 56% 
[ 5 ]
Fahrenheit 99 - Ikinci Fragman Vote_lcap0%Fahrenheit 99 - Ikinci Fragman Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Fahrenheit 99 - Ikinci Fragman Vote_lcap11%Fahrenheit 99 - Ikinci Fragman Vote_rcap 11% 
[ 1 ]

Toplam Oylar : 9
Back

Fahrenheit 99 - Ikinci Fragman Empty Fahrenheit 99 - Ikinci Fragman

Mesaj  Joker Ptsi 30 Haz. 2008, 11:15

...

En son bahades tarafından Ptsi 21 Tem. 2008, 02:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : MorpHAN Software and Web Design
Meslek : Web Designer
Kullandığınız Programlar : FL, DW, PS, .NET, AE, PR, Vegas, 3DSmax

Fahrenheit 99 - Ikinci Fragman Empty Geri: Fahrenheit 99 - Ikinci Fragman

Mesaj  Shekerphare Ptsi 30 Haz. 2008, 11:25

Yorum bulamadım Smile
Shekerphare
Shekerphare
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Meslek : Web-Grafik Tasarım
Kullandığınız Programlar : PS , Vegas , Flash , DW , AutoCAD , CD , AE , FW, Swish

Mesaj  ArmedA Ptsi 30 Haz. 2008, 11:44

Bu diğerin göre çok daha iyi olmuş Baha tebrikler güzel bir iş çıkacak gibi
ArmedA
ArmedA
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : Hayat

Mesaj  render Ptsi 30 Haz. 2008, 11:49

Daha hareketli olsan fena olmaz bence. Görüntüleri sese göre oturtsan.Daha fazla görüntü kullansan. Hoş elinde meteryal varmı başka bilmiyorum. İnsanları sıkmaya gelmez... Ve ekranın ortasında çıkan şu yazıları bence sağ alt köşede belirtirsen daha sevimli ve profesyonel olur kanımca. Renkler falan hoşuma gitti. Biraz daha brightness ayarlarıyla falan oynarsan biraz karanlık verirsen daha iyi olur gibi sanki. Tabi bunlar benim görüşlerim ve benim tarzım. Senin fikirlerine bişey diyemem.İyi çalışmalar.
render
render
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Her türlü gazoz, kola, bira, şarap, şampanya vs gibi şişeler açılır...
Kullandığınız Programlar : Hemesen, IE, windows media player

Mesaj  haziran Ptsi 30 Haz. 2008, 13:19

Tebrik ederim Baha bencede diğerine göre çok çok daha güzel olmuş ama renderin düşüncelerine genel olarak bazı durumlarda katılıyorum ama onunda dediği gibi elinde başka metaryaller olmayabilir o bakımdan cevabını beliyor olucam ;)
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  censir Ptsi 30 Haz. 2008, 14:13

tebrik ederim güzel çalışma. çok zorladım bi eleştiri yapayım diye illaki yap demişsin madem şu olabilir belki; fragman için sahneler çok uzun kalmış sanırım. biraz daha kısa olabilir yukarıdaki yorumlardada söylendiği gibi sıkılabilir izleyici fragman için hareket bekler bizim milletimiz..tşk.ler..(3 gün sonra görüşürüz millet Smile)
censir
censir
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : tekniker
Kullandığınız Programlar : spor programları, diyet programımda var ayriyeten bide varmısın yokmusun ..

Mesaj  beetirim Ptsi 30 Haz. 2008, 15:18

Ellerine sağlık baha abi bana göre güzel çalışma olmuş.
beetirim
beetirim
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : Öğrenci
Kullandığınız Programlar : movie maker :D

Mesaj  janan Ptsi 30 Haz. 2008, 16:48

öncekine göre çok daha iyi
janan
janan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : öğrenci
Kullandığınız Programlar : photoshop, after effetcs, particle illision, premiere

Mesaj  Joker Ptsi 30 Haz. 2008, 19:28

Degerli yorumlariniz icin cok tesekkurler arkadaslar. Ben de bircogunuz gibi bu isi amator olarak yapmaya calisan biriyim ve bu guzel yorum ve elestirileriniz kendimi gelistirmemde cok yararli oluyor. Bu intro olaylarini ilk kez deniyorum ve eksik yerler olmasi, bazi noktalarda yanlis kararlar vermis olmam tabiki de dogal. Ama gaza geldim bir kere kendimi gelistiriyorum bu konuda da. Bu fragman uzerinde tekrar calisirmiyim bilmiyorum ama film cekimleri basladiktan sonra belki kucuk ve daha gelismis bir fragman hazirlayabilirim. Guzel elestirilerinizde can alici yerler var. Hepsini not aldim. Yeni fragman calismasinda dikkatimde olurlar emin olun.

Evet goruntu materyalim fazla olmadigi icin cesitlilik katamiyorum fragmana. Ayrica evet haklisiniz goruntulerin yayin suresi biraz fazla uzun olmus. Ses efektleri arsivimi kaybettigim icin guzel ses efektleri ile susleyemedim. Ama yeni calismalarimda guzel efektler olacak buna emin olun.

Tekrardan zaman ayirip izlediginiz ve fikirlerinizi paylastiginiz icin tesekkurler.
Saygilar,
Baha
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  boronzox Ptsi 30 Haz. 2008, 19:33

Abi mükemmel olmuş.Özellikle de kalabalık yerleri flulaştırma olayı çok hoşuma gitti.Ellerine sağlık.
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4

Mesaj  render Ptsi 30 Haz. 2008, 19:43

Forumda nadir rasladığınız benim o uzun yazılarımdan birisi geliyor şimdi. Smile Genel bilgi ;)

Çağımızda birçok yönetmen şu yöntemle çalışır. Aklınızın biyerine not etmenizi tavsiye ederim çünkü bu sistemle çalışmayan yönetmenler tutunamıyor artık.En fazla 7-8 saniyede bir kare değişiyor. Nekadar o sahne dolu olursa olsun. Bomboş sadece konuşan adam olsa bile zoom giriyor,el ayak detay giriyor, karşıdan alıyor, genele geçiyor vs. ama bi şekilde ekranı kitleyip kalmıyor. İzleyicinin gözünü boyuyor. bu video için az meteryal ile iş yapabilme şekilleri şunlardır heartbreaker;
Seçenek 1: 1 tane sahneyi alabilirsin ordan. cropla. 3 ekrana böl. Farklı farklı yerlerinden gir.
yada 3 böl yine aynı sahneyi al. ama karenin birisi 00:38 diğeri 00:55 ötekisi 01:20 de girer.

Seçenek 2: zaten blur ve color atmışsın. Yani bu görüntünün bozulması pek öyle abartı şekilde olmaz. O yüzden yine aynı sahneyi zoom girebilirsin. Yani şöyle; sol üst köşe ilk kare. Değişti! sağ alt köşe. Değişti! ortadan. gibi. en son tekrar genele dönersin.

Seçenek 3: dediğim gibi bu görüntünün pek bozulacak bişeyi kalmamış. O yüzden keyframe verbilirsin. o otoban gibi biyer var mesela orda videonun size 800 yap sonundada 100 yap.İnsanlar ulen ne çıkacak acaba diye bakarlar.

Seçenek 4: Görüntüyü efectlerle göz yanıltabilirsin. Bas mirror u sahnenin birisine misal bi dene. Farklı biyeri çağrıştıracaktır.

Seçenek 5: Videonun colur ayarlarıyla sürekli oynarsın. Ne biliyim sarıdan yeşile dönersin. yavaş yavaş çaktırmadan.

gibi kurnazlıkla az meteryalli işleri kurtarabilirsin. ;)
render
render
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Her türlü gazoz, kola, bira, şarap, şampanya vs gibi şişeler açılır...
Kullandığınız Programlar : Hemesen, IE, windows media player

Mesaj  boronzox Ptsi 30 Haz. 2008, 20:05

Bu beni çok üzüyor aslında.Çünkü bna kalırsa bir sahneye ne kadar bağlı kalınırsa film o kadar büyüleyici oluyor.Derinlerdeki hayat anlayışlarını,duyguları,cisimlerdeki geçmişi görüyorsun.Ama saniye başı mekan değişince filmdeki babalık bozuluyor bana kalırsa.
Örneğin "bug" Yani böcek filmi geçtiğimiz dönemlerde gösterime girmişti ve film sadece tek bir mekanda geçiyordu bu da bir odaydı.Ama insanı paranoyaya sokmakta en iyilerden biri olarak gösteriliyordu.O yüzden bana kalırsa ne kadar az kareyle ne kadar çok şey anlatılabilirse o kadar iyi olur.
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4

Mesaj  Joker Ptsi 30 Haz. 2008, 20:23

render demiş ki:Forumda nadir rasladığınız benim o uzun yazılarımdan birisi geliyor şimdi. Smile Genel bilgi ;)

Çağımızda birçok yönetmen şu yöntemle çalışır. Aklınızın biyerine not etmenizi tavsiye ederim çünkü bu sistemle çalışmayan yönetmenler tutunamıyor artık.En fazla 7-8 saniyede bir kare değişiyor. Nekadar o sahne dolu olursa olsun. Bomboş sadece konuşan adam olsa bile zoom giriyor,el ayak detay giriyor, karşıdan alıyor, genele geçiyor vs. ama bi şekilde ekranı kitleyip kalmıyor. İzleyicinin gözünü boyuyor. bu video için az meteryal ile iş yapabilme şekilleri şunlardır heartbreaker;
Seçenek 1: 1 tane sahneyi alabilirsin ordan. cropla. 3 ekrana böl. Farklı farklı yerlerinden gir.
yada 3 böl yine aynı sahneyi al. ama karenin birisi 00:38 diğeri 00:55 ötekisi 01:20 de girer.

Seçenek 2: zaten blur ve color atmışsın. Yani bu görüntünün bozulması pek öyle abartı şekilde olmaz. O yüzden yine aynı sahneyi zoom girebilirsin. Yani şöyle; sol üst köşe ilk kare. Değişti! sağ alt köşe. Değişti! ortadan. gibi. en son tekrar genele dönersin.

Seçenek 3: dediğim gibi bu görüntünün pek bozulacak bişeyi kalmamış. O yüzden keyframe verbilirsin. o otoban gibi biyer var mesela orda videonun size 800 yap sonundada 100 yap.İnsanlar ulen ne çıkacak acaba diye bakarlar.

Seçenek 4: Görüntüyü efectlerle göz yanıltabilirsin. Bas mirror u sahnenin birisine misal bi dene. Farklı biyeri çağrıştıracaktır.

Seçenek 5: Videonun colur ayarlarıyla sürekli oynarsın. Ne biliyim sarıdan yeşile dönersin. yavaş yavaş çaktırmadan.

gibi kurnazlıkla az meteryalli işleri kurtarabilirsin. ;)

Birinci secenek ve ucuncu secenekler guzel oneriler ve zaten aldigim notlar arasinda var. Diger seceneklere pek katilmiyorum. Onlar da farkli yaklasimlar tabiki ama benim kafamdaki tarza uygun degil.

"Aklınızın biyerine not etmenizi tavsiye ederim çünkü bu sistemle çalışmayan yönetmenler tutunamıyor artık." Bu fikrine katilmiyorum. Evet gunumuzde bu tarz fragmanlar ve film cekimleri mevcut ve cogalmakta ama bu boyle bir genelleme yapilmasini gerektirmemeli. Herkesin farkli cekim tarzi var ve bu sekilde cekim yapmayan yonetmenler de cok basarili calismalar yapip oduller aliyor.

Guzel oneriler icin tesekkurler...
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  Joker Ptsi 30 Haz. 2008, 20:24

boronzox demiş ki:Abi mükemmel olmuş.Özellikle de kalabalık yerleri flulaştırma olayı çok hoşuma gitti.Ellerine sağlık.
Tesekkurler boronzox. Begenmene sevindim. Daha cok calismam lazim ve calisiyorum. Daha cok ve guzel calismalar gelir yakinda... Gaza geldim bir kere :P
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

- Similar topics