After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Firewire Sorunu - Sayfa 2 EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Firewire Sorunu - Sayfa 2 EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Firewire Sorunu - Sayfa 2 EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Firewire Sorunu - Sayfa 2 EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Firewire Sorunu - Sayfa 2 EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Firewire Sorunu - Sayfa 2 EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Firewire Sorunu - Sayfa 2 EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Firewire Sorunu - Sayfa 2 EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Firewire Sorunu - Sayfa 2 EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 6 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 6 Misafir :: 2 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Firewire Sorunu - Sayfa 2 Vote_lcapFirewire Sorunu - Sayfa 2 Voting_barFirewire Sorunu - Sayfa 2 Vote_rcap 
boronzox
Firewire Sorunu - Sayfa 2 Vote_lcapFirewire Sorunu - Sayfa 2 Voting_barFirewire Sorunu - Sayfa 2 Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Firewire Sorunu

4 posters

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

Firewire Sorunu - Sayfa 2 Empty Firewire Sorunu

Mesaj  kontrgerilla Cuma 25 Ocak 2008, 01:36

Konunun ilk mesajı :

evet arkadaşlar hepinize selamlar,forumunuza bu gün katıldım ve çok yararlı bilgiler edindim,yanlız benim bir sorunum var,bu sorunum firewire olayı ile ilgili,yeni aldığım laptop ım la hobi amaçlı kurgular,görsel çalışmalar yapmak istiyorum ama,bu kabloyu takınca (firewire) kameram bu bağlantının oldugunu gösteriyor lakin laptop um hiç bir tepki vermiyor,vista kurulu ama ben belki vista dan sorun kaynaklanıyor diye xp yi de kurdum çift işletim sistemi kullanıyorum xp de bir tepki vermiyor bu bağlantı olayına,şimdi arkadaşlar benim bu sorunumu halledebilecek orta ölçekli usb ile bağlanan bir capturcart mı almam lazım,tavsiyelerinizi ve bu konu ilgili bilgilerinizi bekliyorum,
hepinize şimdiden teşekkürler
kontrgerilla
kontrgerilla
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : öğrenci

Firewire Sorunu - Sayfa 2 Empty Geri: Firewire Sorunu

Mesaj  kontrgerilla C.tesi 26 Ocak 2008, 19:35

evet arkadaşlar,sorunumu hallettim,başka başka yöntemler deneyip en sonunda en basit şekli ile hallettim,bana destek olduğunuz için teşekkürler :teyy-: özellikle hala arkadaşımızın yardımları sayasinde hallettim en sonunda :cheesy-:
kontrgerilla
kontrgerilla
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  slybee C.tesi 26 Ocak 2008, 19:39

Gözün aydın dostum cheers nasıl hallettin yaw merak ettim ????
slybee
slybee
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : R-TV-C
Kullandığınız Programlar : Premiere, After Effects, Photoshop

Mesaj  Hale C.tesi 26 Ocak 2008, 22:08

Valla ben neymişimde haberim yokmuş arkadaşlar sağolun varolun inanın şuanda nediyeceğimi bilemediğim için bu sözlerle yetinceksiniz valla :P :D ;)
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Yok

Mesaj  kontrgerilla Paz 27 Ocak 2008, 01:37

valla efenim şimdi şöle oldu,pc için normal bir 30 ytl lik 1394 girişi (6 pin) yani kısacası genelde herkezin kullandığı kart dan aldım hallettim,hee diyeceksiniz ki kardeşim normali bu sen ne diye bu kadar triplere girdin,şimdi efenim ben kktc de öğrenci olarak bulunmaktayım,bu sebeplede laptop kullanıcısıyım,yenı bır laptop aldım bundakı firewire girişi kameramı tanımıyordu,dedilerki vista dan dır,ok dedik bide üstüne xp yükledik (çift işletim sistemi) yaptık,baktık xp de de tık yok,hay anasını satayım dedım,kabloda bir yamukluk var dedık,gittik orjin sony kablo aldık 50 ytl ye,baktık yıne yok,kardesım bu laptoplarda yan taraflarında harıcı bir giriş vardır burdan sağlayalım dedik firewire imkanını,gittik kadıköy e aldık bir kart taktık laptopa aaaaaaa affraid bu yenı laptoplarda o kart gırısı yerıne daha yenı bır sıstem takmıslar,o kart olmadı,eskı laptop uma taktım oda tanıdı ama ıse yaramadı,dedim ki kardeşim millet nasıl yapıyor,pc kasasına takıyorlar 30 ytl lık capture kart ı yapıyorlar,vınnn gittim aldığım yere al kardeşim bu olmadı,ver kardeşim bu olucak dedim aldım geldim,tık yok pc de confused ulan dedim metin battı balık yan gider kur dedım yenı bır windows oda olmazsa bırak bu işleri balık tutmayı hobi edin kendine,neyse windows u kurdum pat tanıdı çat açıldı kamera gümm aktardım görüntüyü,
efenim şimdi diyeceksiniz e be kardeşim sen kktc nasıl yapıcan peki bu işi,pc yi mi götürücen komple,elbette hayır ev arkadaşım yapmış öle bir enayilik getirmiş :cheesy-: ,ben onun bilgisayardan faydalanıp görüntüleri aktarıcam,sonra benim laptopa ordanda,gelsin çalışmalar...

saygılar
kontrgerilla
kontrgerilla
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  haziran Paz 27 Ocak 2008, 01:42

kontrgerilla demiş ki:valla efenim şimdi şöle oldu,pc için normal bir 30 ytl lik 1394 girişi (6 pin) yani kısacası genelde herkezin kullandığı kart dan aldım hallettim,hee diyeceksiniz ki kardeşim normali bu sen ne diye bu kadar triplere girdin,şimdi efenim ben kktc de öğrenci olarak bulunmaktayım,bu sebeplede laptop kullanıcısıyım,yenı bır laptop aldım bundakı firewire girişi kameramı tanımıyordu,dedilerki vista dan dır,ok dedik bide üstüne xp yükledik (çift işletim sistemi) yaptık,baktık xp de de tık yok,hay anasını satayım dedım,kabloda bir yamukluk var dedık,gittik orjin sony kablo aldık 50 ytl ye,baktık yıne yok,kardesım bu laptoplarda yan taraflarında harıcı bir giriş vardır burdan sağlayalım dedik firewire imkanını,gittik kadıköy e aldık bir kart taktık laptopa aaaaaaa affraid bu yenı laptoplarda o kart gırısı yerıne daha yenı bır sıstem takmıslar,o kart olmadı,eskı laptop uma taktım oda tanıdı ama ıse yaramadı,dedim ki kardeşim millet nasıl yapıyor,pc kasasına takıyorlar 30 ytl lık capture kart ı yapıyorlar,vınnn gittim aldığım yere al kardeşim bu olmadı,ver kardeşim bu olucak dedim aldım geldim,tık yok pc de confused ulan dedim metin battı balık yan gider kur dedım yenı bır windows oda olmazsa bırak bu işleri balık tutmayı hobi edin kendine,neyse windows u kurdum pat tanıdı çat açıldı kamera gümm aktardım görüntüyü,
efenim şimdi diyeceksiniz e be kardeşim sen kktc nasıl yapıcan peki bu işi,pc yi mi götürücen komple,elbette hayır ev arkadaşım yapmış öle bir enayilik getirmiş :cheesy-: ,ben onun bilgisayardan faydalanıp görüntüleri aktarıcam,sonra benim laptopa ordanda,gelsin çalışmalar...

saygılar

Sen balık tut balık ne işin var digital dünyada senin bir firewire için bu kadar uğraşılırmı yaf :IMG_HAHA-:
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  kontrgerilla Paz 27 Ocak 2008, 01:58

sence ben bu talihsizlikle balık tutmaya kalkışırmıyım,balık tutabilirmiyim ? bence hayırrrrrrr

tecrube ne demek,ruh halimde kalıcı etkiler bile bıraktı.... :BjQ35793: bakınız
kontrgerilla
kontrgerilla
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  slybee Paz 27 Ocak 2008, 01:59

Bende Kıbrısdayım :D Lefkede ;) hatta şu anda Lefkedeyim. Senin hangi üni???
slybee
slybee
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  kontrgerilla Paz 27 Ocak 2008, 02:08

ben gaü deyim,tatil değilmi kardeşim ne yapıyorsun o köy gibi ada da (bide kktc liysen eğer büyük gaf yapmış olurum)
kontrgerilla
kontrgerilla
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  slybee Paz 27 Ocak 2008, 02:32

Yok ev İzmirde :D Büte kalma durumu war onu bekliyodum Smile 3 gün sonra İzmirdeyim. Girne pahalı ama güzel mekanlarla dolu :D Laptada manolya otelde çalışmıştım 2 yıl kadar.Şimdi yurda yerleştim rahatım :D
slybee
slybee
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  kontrgerilla Paz 27 Ocak 2008, 02:38

size birşey söyliyecem ama gülerseniz darılırım!!!

benim şimdide kamera bazuldu,kayıt ettim bağladım pc ye windv ile 20 saniye kayıt yaptım,sonra kapattım,şimdi dolu kaseti takıyorum ve play edit den görüntüyü izleyemiyorum,kaset e boş muamelesi yapıyor (5 dolu kaset denedim)

isyanımmm varrrr ulannnnnnn
kontrgerilla
kontrgerilla
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  haziran Paz 27 Ocak 2008, 02:40

kontrgerilla demiş ki:size birşey söyliyecem ama gülerseniz darılırım!!!

benim şimdide kamera bazuldu,kayıt ettim bağladım pc ye windv ile 20 saniye kayıt yaptım,sonra kapattım,şimdi dolu kaseti takıyorum ve play edit den görüntüyü izleyemiyorum,kaset e boş muamelesi yapıyor (5 dolu kaset denedim)

isyanımmm varrrr ulannnnnnn

Şu balık tutma olayını birkere daha düşün derim ben :cheesy-:
haziran
haziran
Admin
Admin

Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  kontrgerilla Paz 27 Ocak 2008, 02:41

onu sorucaktım bende,olta nerden alabilirim ?
kontrgerilla
kontrgerilla
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  haziran Paz 27 Ocak 2008, 02:43

kontrgerilla demiş ki:onu sorucaktım bende,olta nerden alabilirim ?

Eminönündede var kadıköydede şimdilik ucuz yollu bişey al onuda beceremezsen olta pahalıya gelmiş olmasın :laugh38-:
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  slybee Paz 27 Ocak 2008, 02:45

:rendeer: yaw çok fena bir espiri yapıcaktım ama Haziran adminimizi kızdırmıyım şimdi :D :cheesy-: Kamera görüntüyü çizgili gösterseydi kafa kirlenmiş diycektim ama beliki bu başka bi bişi :scratch:
slybee
slybee
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  kontrgerilla Paz 27 Ocak 2008, 02:55

vurun kardeşim vurun,yeniyiz ya bahtsızız ya vurun helal olsun,

son gelişmeyi aktarıyorum,kafa temizleme kaseti taktım ve 10 numara oldu görüntü,makina kendine geldi,

ama sıkmayın canınızı,yeni bir sorun çıkar :ehuhaheuh: sizde eğlenirsiniz benim üzerimden,kolay gelsin,ne diyim
kontrgerilla
kontrgerilla
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  Hale Paz 27 Ocak 2008, 02:56

Smile
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  slybee Paz 27 Ocak 2008, 03:00

Mesela hava alanında x-ray den geçerken bilgisayarının pili patlayabilir :D X-ray'in parasınıda sana ödeditirler. Hatta bomba sokmaya çalışıyosun diye teror şubede tam pansiyon konaklama imkanınada kavuşabilirsin :cheesy-: :laugh38-:
slybee
slybee
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  kontrgerilla Paz 27 Ocak 2008, 03:02

yaaa arkadaşlar birşey söyliyicem,benim bu kameranın sanırsam söylediğiniz gibi kafa kirlenme olayı olmuş heralde,çünkü bazı yerlerde böle çizgiler kare kare şeritler falan,ne iştir,ne yapılmalıdır ?

Edit: slybee,biliyorsun di mi,bu söylediklerin gerçekleşirse hiç şaşırmam,

çiçek abbasdan bir vecize

" çilemse çekerim,kaderimse gülerim"
kontrgerilla
kontrgerilla
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  kontrgerilla Paz 27 Ocak 2008, 03:10

aslında bu kameranın bu mevzusu daha öncede vardı,şimdi yine başladı,herneyse bu konu ile ilgili benim tek yapabileceğim kafa ayarı kaseti takmak dimi,başka elimden gelen birşey olur mu,bide kaset (kafa ayarı) panasonic benim kamera sony,bir farkı olur mu
kontrgerilla
kontrgerilla
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  slybee Paz 27 Ocak 2008, 03:12

kontrgerilla demiş ki:yaaa arkadaşlar birşey söyliyicem,benim bu kameranın sanırsam söylediğiniz gibi kafa kirlenme olayı olmuş heralde,çünkü bazı yerlerde böle çizgiler kare kare şeritler falan,ne iştir,ne yapılmalıdır ?

Edit: slybee,biliyorsun di mi,bu söylediklerin gerçekleşirse hiç şaşırmam,

çiçek abbasdan bir vecize

" çilemse çekerim,kaderimse gülerim"

Sıfır kaset kullanmaya özen göster. Kamera daha uzun ömürlü olur. Daha önce çakim yaptığın yani boş bir yeri kalmamış kaset kullanıldığında kafa problem çıkarıyor böyle. Birde temizleme kasetini playback modunda ve 10 sn den fazla kullanma. Arka arkayada fazla kullanma. Bir kere 8 - 10 sn arası kullanman yeterli fazlası kafaya zarar verir ;)
slybee
slybee
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  slybee Paz 27 Ocak 2008, 03:16

kontrgerilla demiş ki:aslında bu kameranın bu mevzusu daha öncede vardı,şimdi yine başladı,herneyse bu konu ile ilgili benim tek yapabileceğim kafa ayarı kaseti takmak dimi,başka elimden gelen birşey olur mu,bide kaset (kafa ayarı) panasonic benim kamera sony,bir farkı olur mu
Yok o fark etmez. Bir de kafayı elinleme temizliyim deme sakın' kamera hurdaya çıkar sonra ;)
slybee
slybee
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  kontrgerilla Paz 27 Ocak 2008, 03:25

bu bilgi yararlı oldu,alet kutusuna gittim yıldızı aldım geldim,dur bi msj varmı dıye bır bakayım dedim,son yazdıgını gördüm :Hohohuho:

neyse bir üstteki bilgi yararlı oldu ama,ben kaseti takıyorum 6 dakika boyunca play yapıyorum kafa ayarı kasetini,iki defa üst üst e yaptım (yazıyı okumadan önce) ama düzeldi şimdilik bir sorun yok.
şimdilik :ehuhaheuh:
kontrgerilla
kontrgerilla
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  Hale Paz 09 Mart 2008, 01:41

Eee sonuc ne şimcik yani kameran ne durumda düzeldimi yoksa yenilemek zorundamı kaldın hıımm hangisi :D Smile ;)
Hale
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

- Similar topics