After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
UcNokta EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
UcNokta EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
UcNokta EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
UcNokta EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
UcNokta EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
UcNokta EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
UcNokta EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
UcNokta EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
UcNokta EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 17 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 17 Misafir :: 2 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
UcNokta Vote_lcapUcNokta Voting_barUcNokta Vote_rcap 
boronzox
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

UcNokta

4 posters

Beğenilme Oranı

UcNokta Vote_lcap100%UcNokta Vote_rcap 100% 
[ 3 ]
UcNokta Vote_lcap0%UcNokta Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
[ 0 ]
[ 0 ]

Toplam Oylar : 3
Back

UcNokta Empty UcNokta

Mesaj  mobidik Cuma 25 Eyl. 2009, 17:40

"UcNokta"

-yazan/yöneten:erdem levent
-oyuncu:canver seyhan
-süre:3'12
-kamera: panasonic nvgs180

Bayramda çekmeyi düşündüğümüz ancak yağmur nedeniyle kısaltılan bir deneme.. İyi seyirler...

http://www.vimeo.com/6740036

(küçük not: olivon hocam bu filmi herkesten birazcık daha fazla beğenebilir)

Edit: Kimse izlemedi mi yahu? UcNokta Confused

En son mobidik tarafından Ptsi 28 Eyl. 2009, 20:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : kelseM

UcNokta Empty Geri: UcNokta

Mesaj  haziran Ptsi 28 Eyl. 2009, 19:03

mobidik demiş ki:Kimse izlemedi mi yahu? UcNokta Confused

Ya ben ilk gün izledim hatta bir kaç kere izledim ama filmin ismi ile konu arasındaki bağı bir türlü kuramadım ondan yazmadım, gerçi hala konuyu anlamış değilim ilk defa senin filmlerinden bir konuda anlam sıkıntısı yaıyorum belkide çok bariz ortadadır konu ama ben anlamadım yaw :hımm-m:

Olivonda filmi görmediği gibi küçük notuda görmemiş :D
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  legendofr4m0n Ptsi 28 Eyl. 2009, 19:35

Kullanılan kamera marka ve model ne acaba ...
Güzel çalışma .
legendofr4m0n
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : serbest
Kullandığınız Programlar : ae ps

Mesaj  mobidik Ptsi 28 Eyl. 2009, 20:06

Teşekkürler "haziran" ve "legendofr4m0n"...
Öncelikle belirteyim kameranın (hatta linkin oraya not düşeyim) modelini: Panasonic NvGs180
Harici herhangi bir şey kullanılmadı.. Kameramanlığını da ben yaptım filmin..
Haziran, filmde küçük dokundurmalar var.. Kullanılan eşyaları dikkatli seçmeye çalıştık..(Converse,jean,demir kazık(sikke),kitap,sandalye vs.)
Filmi anlatmak değil de şöyle bir şey yazarsam sanırım daha anlaşılır olur..
Yıllardır söylediğimiz/söyleninlen bir şey var.. Bizim(ülke olarak) elimizi kolumuzu bağladılar,susturdular bizi.. Bizim bundan tek çıkar yolumuz "okumak"tır.. İşte temelinde bu var.. Fakat başka birkaç olaya da gönderme var yine, barizdir zaten.. İpin oyuncunun boynuna bağlanması vs.
Filme şöyle de bakılırsa daha çok sevinirim.. Açılar,kamera hareketleri vs. nasıl? Mesela tekrar alamadığımız için ekranda (ilk planlarda) küçük bir su damlası lekesi var .. UcNokta Icon_biggrin
Neyse, filmi izlediğiniz ve bir şeyler yazdığınız için teşekkür ederim..
Küçük bir de not: Film çekecekken hava durumunu kontrol edin ve yedek bir pilini her zaman olsun... UcNokta Icon_biggrin
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  haziran Ptsi 28 Eyl. 2009, 20:38

mobidik demiş ki:Filme şöyle de bakılırsa daha çok sevinirim.. Açılar,kamera hareketleri vs. nasıl? Mesela tekrar alamadığımız için ekranda (ilk planlarda) küçük bir su damlası lekesi var .. UcNokta Icon_biggrin

Ben kamera açılarını çok başarılı buldum diyebilirim, özellikle ayaktan çekimler bu anlatıma daha fazla çekicilik katmış, lakin bu güzel açıların arasına hatalı efektler zarar veriyor mesela 01:10 daki yaklaşırken kademeli hızlandırma hareketi biraz daha usluplu olması daha iyi olurdu, çok atlamış o an frameler. Birazda blur ile beslenebilirdi tabi naçizane fikrim.
02:00 deki oturma sahnesinde kamera sabit tutulmaya çalışılmış ama çok sallanmış eğer bilinçli yapıldıysa no problem ama göze batıyor en azından benim gözüme çok battı:D

Yalnız gün geçtikçe daha doğrusu her çekiminde çok daha başarılı çekim ve renk kalitesine ulaştığını görmemek için kör olmak gerekli eline ve emeğine sağlık senin filmlerini büyük keyifle izliyorum, yalnız bu filmde anllam sıkıntısı yaşamıştım açıklamandan sonra onuda aştım ve oyumu kullanmamam için neden kalmadı :P

En son haziran tarafından Ptsi 28 Eyl. 2009, 22:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  mobidik Ptsi 28 Eyl. 2009, 21:54

Teşekkür ederim haziran.. Çok güzel yazmışsın.. Kademeli yaklaşma konusunda inanç bilinçli bir şekilde yaptık.. Hatta kabul edebilirim ki filme hiçbir artısı olmamıştır.. Sadece müzik uyumlu bir görüntü ve de belki videoart havası katmaktan başka bir şeyi olmamıştır..
Bu denemeyi başka bir müzik ile tekrar kurgulamayı istiyorum ve o hali ile uygun olursa bazı yarışma ve festivallere yollamak istiyorum.. Eğer ki zaman olursa tekrar çekmek isterim ama kışa daha başka bir projem var inşallah..
Şu sallantılı sahnelerde tripod vardı kamerada.. Fakat nedense onunla değilde elle çekmeyi istedim o an.. Kendimi fazla mı kaptırıyorum bilmem ama kamera filmde seyircinin gözüdür.. Bir seyirci gibidir ve insanlar bir noktaya çok sabit bir şekilde bakamazlar.. Nefes alıp verirlen bile sallanırlar (azıcık).. O noktolarda bir insan gözü gibi hissetmek istiyorum kamerayı ve öyle izlettirmek istiyorum görüntüleri.. Belki yanlıştır ama tercih budur Smile
Savunma amaçlı bir cevap değildir bu yanlış anlaşılmasın.. Eleştirilere açığım.. Bilinçli bir şekilde yıkıcı olmadıktan sonra.. Tekrar teşekkür ederim haziran...
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  Joker Salı 29 Eyl. 2009, 07:30

Oncelikle tekrar bir kisa film izlettirdiginiz icin tesekkurler Smile Kisa filmler daima mutlu etmistir beni. Her ne kadar iyi veya kotu olurlarsa olsunlar.
Color Correction gayet guzel olmus. Sicak bir yaz havasi vermis. Fakat uzun kollu kiyafetler olmamis. Keske soguk kis havasi verseydiniz. Vermek istediginiz mesaja da uygun olabilirdi.
Kamera acilari guzel fakat daha farkli daha canli ve daha yakin planlar olabilirdi. Ayaklari gostermek guzel ama belki yuzu, yanaklari veya ne bilim belki klise olacak ama gozleri gosterse daha seyirciyle butunlesebilirdi. Bosuna dememisler dost basa dusman ayaga bakarmis diye ;)
Kameradaki su damlacigini hic mi farketmediniz onu merak ettim. Insan silmezmi bir mercek kismini cekim yapmadan once Smile Hayir ozellikle oradaysa yine ilk basta dedigim gibi sicak yaz havasini verdigin color correction ile uymuyor.
Verilmek istenen mesaj cok kullanilan bir konu ama guzel farkli bir sekilde yorumlanmasi guzel.
Gayet guzel bir calisma ellerine saglik. Ben de bir deneme cekimi icine girdiydim fakat sonra web isleri acilinca iyice ara vermek zorunda kaldim. Umarim kisa zamanda tekrar rahatlarim da deneme filmlerini bitirebilirim.
Paylasim icin tesekkurler bu arada... Smile
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : MorpHAN Software and Web Design
Meslek : Web Designer
Kullandığınız Programlar : FL, DW, PS, .NET, AE, PR, Vegas, 3DSmax

Mesaj  mobidik Salı 29 Eyl. 2009, 13:09

Teşekkürler Baha abi yorum için..
Abi güzel bir yaz günüydü fakat hava hiç yaz şartlarında değildi.. O günün akşamı ağzımızdan resmen duman/buhar çıkıyordu ki benimde üzerimde de kazak vardı..
Aslında birkaç açı, plan daha çekecektik fakat şu izlediğiniz görüntülerin ardından (ki öncesinde de yağmıştı) öyle bir yağmur yağdı ki 3 gün sürdü, bayram boyunca.. Su damlacığı lekesi affedilmez bir hata, fakat o sahnenin tekranını çekecek olsaydık sanırım filmden en az bir plan eksik olacaktı.. Bunu düşünerek iyi ki de farketmedim diyorum.. Zaten sonraki açılarda o leke yok.. Sildik.. Smile
Detay çekme konusunda oyuncunun yüzünü gösteremezdim çünkü ağzındaki bant filmin sonunda görünmeliydi.. Ona göre ayarlanmıştı.. Ve bir de ben detay çekmek için daha iyi bir kameram olmasını bekliyorum.. En azından alan derinliğini daha iyi yakalayacağım bir kamera.. Bu kamera ile 3 metreden zoom yapıp manulle focus yapmak ki yürüyen birisini??? Ama dediğin gibi olsa daha güzel olurdu eminim..
Senin de çalışmaları bekliyoruz.. İnşallah en kısa zamanda işlerini halleder bizlerle paylaşırsın.. Kolay gelsin tekrar teşekkürler..

Not: Filmin linkinde bir arkadaşımız(Erçin) güzel bir yorum bırakmış.. Filmi anlamak adına okumak adına.. İsteyen oradan bir bakıp daha iyi anlam çıkartabilir..
Tüm izleyenlere teşekkürler..
İnşallah daha güzel çalışmalarla yeniden buluşuruz.. Smile
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta