After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
3D'lu bir cisim Video ya nasıl aktarılır? EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
3D'lu bir cisim Video ya nasıl aktarılır? EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
3D'lu bir cisim Video ya nasıl aktarılır? EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
3D'lu bir cisim Video ya nasıl aktarılır? EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
3D'lu bir cisim Video ya nasıl aktarılır? EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
3D'lu bir cisim Video ya nasıl aktarılır? EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
3D'lu bir cisim Video ya nasıl aktarılır? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
3D'lu bir cisim Video ya nasıl aktarılır? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
3D'lu bir cisim Video ya nasıl aktarılır? EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 133 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 133 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
3D'lu bir cisim Video ya nasıl aktarılır? Vote_lcap3D'lu bir cisim Video ya nasıl aktarılır? Voting_bar3D'lu bir cisim Video ya nasıl aktarılır? Vote_rcap 
boronzox
3D'lu bir cisim Video ya nasıl aktarılır? Vote_lcap3D'lu bir cisim Video ya nasıl aktarılır? Voting_bar3D'lu bir cisim Video ya nasıl aktarılır? Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

3D'lu bir cisim Video ya nasıl aktarılır?

3 posters

3D'lu bir cisim Video ya nasıl aktarılır? Empty 3D'lu bir cisim Video ya nasıl aktarılır?

Mesaj  alpino Paz 24 Ocak 2010, 23:41

Arkadaşlar Aloha34 de bunu video olarak anlatmışdı.Ben nasıl aktarıldığını göstermenizi değilde bunu aşamalarını mesela atıyorum hdri ile ilgiliyse hdri nedir?Anlamında çünkü biliyor anlatmaya kalksak çok uzun sürer.Yani genel olarak ney nasıl olur.Güzel bir şekilde nasıl port edilir biçiminde yardımlarınızı bekliyorum
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : öğrenci
Kullandığınız Programlar : AE,3D,

3D'lu bir cisim Video ya nasıl aktarılır? Empty Geri: 3D'lu bir cisim Video ya nasıl aktarılır?

Mesaj  aloha34 Paz 24 Ocak 2010, 23:57

Ben hıc bır sey anlamadım alpino :D bır daha alabılırmıyım soruyu
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : Grafiker
Kullandığınız Programlar : Önüne gelen her programı

3D'lu bir cisim Video ya nasıl aktarılır? Empty Geri: 3D'lu bir cisim Video ya nasıl aktarılır?

Mesaj  alpino Ptsi 25 Ocak 2010, 00:43

Yani mesala ben 3dsmax de bir uçak filan bir şey modelledim.Bunu 3dsMax de[Bunu söylememin sebebi cismi gif şeklinde AE de hareket ettirmek olmadığını belirtmek] videoya port etmek istiyorum.Ama uyumlu olacak video ile.Yani gerek renk tonu gerek gölgesi gerek yansıması.Yani uçak binaların arasından geçiyorsa yansıması filan binalarda da çıkcak.Yani uçağın orda olduğunu belli edecek.Abi senin composint mantığı [umarım böyledir] videosu varda.Orda anlatıyordu kısa kısa.Ha orda geçen tanımların ne olduğunu ne işe yaradığını merak ettim.Sizden bunun dersini istemem yanlış olur çünkü derin bir konu ve 1 tutorial ile bitcek iş değil :ay:
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  aloha34 Ptsi 25 Ocak 2010, 00:54

1-Maxte modelledıgın ucagı gene max te komposıt etmelısın vıdeona afterda degıl.tum ısık yada gorsel yansımalarını max ıle yapmalısın ae ıle hem cok cok zor olur hemdeyapay kalır (Gercek acıları yakalaman cok zor.) ısık konusuna gırmıyorum bıle aftrela boyle bır sansın yok.ayrıca bınaların arasından geecerkenkı yansımsını yapman ıcın max daha uygun (Aftrelada olur ama dedıgım gıbı gercek acıları yakalaman cok zor)
komposıte gelınce bu ısın tutorıalı pek olmaz (zaten ben goremedım henuz) cunkı bu kısıden kısıye degısen bır olaydır.Herkez farklı programlar farklı ısıklar farklı zevkler kullanır yada tasır.bu nedenle her kezın yogurt yıyısı aynı olmaz .Neyle yaparsan yap o ucak gercekten bınaların arasından gecıyormus hıssı uyandırmalı ki gercekten komposıt olmus olsun.yanı reeli yakalayabılesın.bunu yapmak senın hayal gucune goz zevkıne ve program bılgıne dayanıyor.Zaten sanat yonetmenlerıde bu noktada devreye gırıyor.

Not:Tum ısıkları otomatık ayarlıacak bır program yok.Sadece 3d programlarında ısık ve yansıma ayarları ıle gene kendın el ıle manuel ayarlamalısın.hdri enviroment ıle calısırsan o bıraz ayar yapıyor ama genede kendın bır seyler eklemelısın.

Bılmıyorum yardımcı olabıldımmı
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  alpino Ptsi 25 Ocak 2010, 01:47

Hımm biraz olayı çaktım.Peki bu yapay gözükmemesi için ışık şartmıdır ve uçak gene yapay gözükmemesi için kaplama ayarları v.s nasıl olmalıdır tekniği varmıdır?
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  aloha34 Ptsi 25 Ocak 2010, 09:02

alpino demiş ki:Hımm biraz olayı çaktım.Peki bu yapay gözükmemesi için ışık şartmıdır ve uçak gene yapay gözükmemesi için kaplama ayarları v.s nasıl olmalıdır tekniği varmıdır?
Tabıkı sart yagmurlu bır gun sahnesı karnlık olur sen buraya parlak bır ucak koyarsan olmaz hatta cok daha ınce detaylı calısman lazım kontras renk ısık ayarları gıbı.Kaplamanında onemı var tabıkı , kaplamadan yansımalar yaparak (envıroment de hdri kullanarak cok guzel yakalarsın) gerceklcıklık yakalarsın aynı sekılde bınanın yuzeyındekı kaplamadanda yansıma yaparsan o sırada gcen usagı yansıtacaktır.Yanı her sey ıskla bıtmıyor.Isık perspektıf yansımalar hepsı bırbırıyle uyum ıcınde olmalı o yzden adına komposit dıyorlar.
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  nnesta Ptsi 25 Ocak 2010, 10:42

aloha34 demiş ki:1-Maxte modelledıgın ucagı gene max te komposıt etmelısın vıdeona afterda degıl.tum ısık yada gorsel yansımalarını max ıle yapmalısın ae ıle hem cok cok zor olur hemdeyapay kalır (Gercek acıları yakalaman cok zor.) ısık konusuna gırmıyorum bıle aftrela boyle bır sansın yok.ayrıca bınaların arasından geecerkenkı yansımsını yapman ıcın max daha uygun (Aftrelada olur ama dedıgım gıbı gercek acıları yakalaman cok zor)
komposıte gelınce bu ısın tutorıalı pek olmaz (zaten ben goremedım henuz) cunkı bu kısıden kısıye degısen bır olaydır.Herkez farklı programlar farklı ısıklar farklı zevkler kullanır yada tasır.bu nedenle her kezın yogurt yıyısı aynı olmaz .Neyle yaparsan yap o ucak gercekten bınaların arasından gecıyormus hıssı uyandırmalı ki gercekten komposıt olmus olsun.yanı reeli yakalayabılesın.bunu yapmak senın hayal gucune goz zevkıne ve program bılgıne dayanıyor.Zaten sanat yonetmenlerıde bu noktada devreye gırıyor.

Not:Tum ısıkları otomatık ayarlıacak bır program yok.Sadece 3d programlarında ısık ve yansıma ayarları ıle gene kendın el ıle manuel ayarlamalısın.hdri enviroment ıle calısırsan o bıraz ayar yapıyor ama genede kendın bır seyler eklemelısın.

Bılmıyorum yardımcı olabıldımmı

Teşekkürler açıklamaların için
nnesta
nnesta
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : inşaat
Kullandığınız Programlar : ms-dos

Mesaj  alpino Ptsi 25 Ocak 2010, 11:13

Hımm zevkli bir iş gibi gözüküyor.Olayıda anladım.Herkezin merak ettiği bir konu saten ve önemli bir konu.Bir ara blogunda tank videosu var.Onun hakkında 3-4 dakikalık hemen hemen gösterebileceğin bir tutorial var mıdır? Ve ya internette bu konu ne olarak geçer ben dünden beri bakıyorumda istediğim gibi bulamadım.Genellikle reactor modelleme ve animasyon üzerine var :ay:
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  aloha34 Ptsi 25 Ocak 2010, 17:05

alpino demiş ki:Hımm zevkli bir iş gibi gözüküyor.Olayıda anladım.Herkezin merak ettiği bir konu saten ve önemli bir konu.Bir ara blogunda tank videosu var.Onun hakkında 3-4 dakikalık hemen hemen gösterebileceğin bir tutorial var mıdır? Ve ya internette bu konu ne olarak geçer ben dünden beri bakıyorumda istediğim gibi bulamadım.Genellikle reactor modelleme ve animasyon üzerine var :ay:
Hayır o tank videosu senı yanıltmasın onda ısık ayarları yapılmamıs ben orada bır arkadasa perspektıfı gstermıstım.Bosa gıtmesın yapılmıs yapılmıstır dıye koydum bloguma.Onu referans alma.
kompozitle ılgılı tutorıal varmı bılmıyorum ama ben hıc gormedım ayrıcada olacagını sanmam.Dedım ya kısıden kısıye degısen bır olayı bıraz zor.
Matte painting bıle aslında kompozit olayını ilgilendirir .Ondada zamanı mekanı renklerı herseyı degısıyosun ve bırbırıne uyum saglıyosun.
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  alpino Ptsi 25 Ocak 2010, 17:13

Ben çok detaylı olmasınıda istemiyorum aslında senin o tank videosundaki gibi olsa yeter.Çok yapay gözükmesinde :ay:
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  alpino Perş. 28 Ocak 2010, 14:19

Hızır abi ben yoğurt yiyemedim :-D-: Birinin en küçük bir şekilde göstermesi gerek.Yazma ile ben pke anlamıyorum.Her yiğitin yoğut yiğişi farklı ama önce yoğurt olması gerek.Bende yoğurt yok :D
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  aloha34 Perş. 28 Ocak 2010, 14:42

alpino demiş ki:Hızır abi ben yoğurt yiyemedim :-D-: Birinin en küçük bir şekilde göstermesi gerek.Yazma ile ben pke anlamıyorum.Her yiğitin yoğut yiğişi farklı ama önce yoğurt olması gerek.Bende yoğurt yok :D

Bendede kalmadı be :d
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  alpino Perş. 28 Ocak 2010, 14:46

Bu olayı gösterecek bi yer,site,şahıs,video yokmudur şu sefil dünyada :-D-:
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  aloha34 Perş. 28 Ocak 2010, 16:01

Benım bıldıgım bı yer yok hepsını anlatan.
aloha34
aloha34
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj  alpino Perş. 28 Ocak 2010, 16:17

Hepisini olmasına gerek yok onla ilgili olsun ne olursa olsun biçimden :b12:
alpino
alpino
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

- Similar topics