After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Flash embed video-YARDIM! EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Flash embed video-YARDIM! EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Flash embed video-YARDIM! EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Flash embed video-YARDIM! EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Flash embed video-YARDIM! EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Flash embed video-YARDIM! EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Flash embed video-YARDIM! EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Flash embed video-YARDIM! EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Flash embed video-YARDIM! EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 86 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 86 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Flash embed video-YARDIM! Vote_lcapFlash embed video-YARDIM! Voting_barFlash embed video-YARDIM! Vote_rcap 
boronzox
Flash embed video-YARDIM! Vote_lcapFlash embed video-YARDIM! Voting_barFlash embed video-YARDIM! Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Flash embed video-YARDIM!

3 posters

Flash embed video-YARDIM! Empty Flash embed video-YARDIM!

Mesaj  yalnizkurt09 Perş. 17 Haz. 2010, 01:23

SA
Arkadaslar flash uygulamamda video oynatmak istiyorum ama html sitelerdeki gb embed kodu ile.. Yani bi alan bırakıcam o alanda bi video paylasım sitesindeki videoyu nun link inden o videoyu calıstıracak.Biraz karısık oldu ama anlatabilmişimdir umarım...

Yani html sayfalarda böyle videoyu gömülüyor ya embed kodu ile ben bunu flashta nasıl yapabilirim???

Flash embed video-YARDIM! Adszoxi

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür.........

_____________---------SELAMETLE---------_____________
yalnizkurt09
yalnizkurt09
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : Öğrenci
Kullandığınız Programlar : NVidia Kontrol paneli

Flash embed video-YARDIM! Empty Geri: Flash embed video-YARDIM!

Mesaj  haziran Perş. 17 Haz. 2010, 04:36

O dediğin WordPress uygulamalarda plugin ile yapılıyor ama html sitelerde gördüğümüz flash playerlerde sanıyorum yine flash player eklentisi ile yapılıyor diye biliyorum, aynı cümleyi googlede arama yaparsan karşına bir çok seçenek çıkar ama sen swf için bahsediyorsan onu bilmiyorum Smile

En son haziran tarafından Perş. 17 Haz. 2010, 12:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  yalnizkurt09 Perş. 17 Haz. 2010, 12:45

Evt adminim başta blirtiğim gb flash uygulamamda , yani swf ... ama gene ilgine teşekkürler.... =)
yalnizkurt09
yalnizkurt09
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  temmuzss C.tesi 03 Tem. 2010, 16:15

Merhaba
flash playerler flv dosyaları oynatırlar, embed kodlarına baktığınızda ise göreceğiniz gibi sadece player'in adresi ve size farketmeden şifrelenerek yazılmış bir flv dosyası adresi vardır. Yani bir player flv dosyasının adresini yazdığınız sürece istediğiniz yerdeki dosyayı oynatır, youtube, dailymontion vs farketmez.

açık kaynaklı platformlar için hazırlanan araçlar ise örneğin youtube için ekleyeceğiniz kodda bir dizi işlem yaparak flv dosyasının adresini bulur ve player'da bu dosyayı oynatır.

kısacası sorun player yapmak değin, flv adresini doğru eklemektir.

her video paylaşım istesinin kendine has bir algoritma ile gizlediği flv adreslerini nasıl bulacağınız ise oldukça karışık bir konu. Her sitenin yöntemini çözmeniz gerekir ki bu sitelerin dünyaca kullanılan ileri sistemler olduğunu düşündüğünüzde işinizin zorluğunu anlayabilirsiniz. Bu kodlama yapısını çözenlerse pek paylaşmadıklarından sadece işin mantığını öğrenebilir ama nasıl yapacağınız konusunda gırtlağınıza kadar koda gömülmeniz gerekir.

fakat işinizi görürse başka bir çözümü daha var. java kullanırsınız
flash ile bir java scripte embed bilgilerini gönderirsiniz ve java lightbox benzeri sayfaya bir layer ekleyerek istediğiniz dosyayı oynatır.

umarım sorunuza cevap verebilmişimdir
kolay gelsin
temmuzss
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : grafiker

Mesaj  yalnizkurt09 Ptsi 05 Tem. 2010, 13:55

ilginize teşşkkler. java yok ama . belki bi şekilde çözüm bulabilirim.... gene açıklama için sağ olun elinize sağlık

ben emmed da sayfa link ini buldum ama. .flv uzantısılı olması lazım mı kodun içinde .. bi de illa flv mi olması lazım.. mp4 olsa olmaz mı?
yalnizkurt09
yalnizkurt09
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj  temmuzss Çarş. 07 Tem. 2010, 12:47

Smile sayfa linkini veriyorlar elbette, hatta player dosyalarının. bunları vermezlerse sayfasına koyamaz kimse ama dediğim gibi önemli olan flv dosyası ki öyle bir site kurup dosyaları depolamak dünyanın parasını harcasanız siz de vermezdiniz Smile
ve evet flv
temmuzss
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : grafiker

Mesaj  yalnizkurt09 Paz 25 Tem. 2010, 13:30

cevabınız için teşekkürler.......
yalnizkurt09
yalnizkurt09
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli