After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 66 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 66 Misafir :: 2 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum Vote_lcapBen çektim görüşlerinizi bekliyorum Voting_barBen çektim görüşlerinizi bekliyorum Vote_rcap 
boronzox
Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum Vote_lcapBen çektim görüşlerinizi bekliyorum Voting_barBen çektim görüşlerinizi bekliyorum Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum

5 posters

Beğenilme Oranı

Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum Vote_lcap0%Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum Vote_lcap50%Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum Vote_rcap 50% 
[ 3 ]
Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum Vote_lcap0%Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum Vote_lcap50%Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum Vote_rcap 50% 
[ 3 ]

Toplam Oylar : 6
Back

Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum Empty Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum

Mesaj  convertor Cuma 02 Ekim 2009, 12:14

Edit (Joker): Konu basligi uygun kategoriye tasinmistir. Ve Lutfen calisma eklerken konu basliginiza anket eklemeyi unutmayin. Anket eklenmistir.
convertor
convertor
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : reklamcı
Kullandığınız Programlar : photoshop, premiere, flash, edius, vegas

Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum Empty Geri: Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum

Mesaj  Joker C.tesi 03 Ekim 2009, 02:55

Guzel calisma. Ozen gosterildigi belli. Bazi ses efektleri gereksiz olmus ama gorsel efekt denemeleri gayet hos. Dublaj ve ses duzeni daha iyi olabilirdi. Dublajin oldugu yerlerde ve bazi gereksiz yerlerde kayit anindaki ses yok edilmis. Ya komple sesi yok edip dis sesleri efekt olarak ekleseydiniz ya da hic kayit seslerini kesmeseydiniz. Yari dublaj ve temiz gurultusuz kayit yari gurultulu kayit.. Pek hos durmamis.
Kisa filmlerin amaci bir konuyu en kisa sekilde en optimum gorselle anlatabilmektir. Bu kisa filmdeki en buyuk hata ki bu hatayi ben dahil bircok kisa filmci ilk baslarda yapmistir, uzun metraj filmmis gibi cok fazla acilar ve cok uzun cekimler yapilmis. Bu film 2dk maksimum surede anlatilabilirdi. Istesen 30sn'de de anlatirsin tabi ama 2dk optimum diyebiliriz. 8.5dk olmasi biraz uzun. Zaten sahnelerde de izlerken bekliyorsun acaba birsey olacakmi diye ama sonuc yok. 15-20sn bos yere bir sahneyi izliyoruz. Bunlara dikkat etmek gerekir. Oyunculuklara lafim yok. Herkes oyuncu olacak diye birsey yok. Zaten amator film cekerken duzgun oyuncu bulmak pek de kolay olmuyor. Son olarak film basligina lafim olacak. Bir an hacker/lamer konusu uzerinde duran bir film olacak sandim. Bir seri katil filmine dondu sanki. O aldigi CD yerine herhangi birseyi de alsa bu film olurdu. Yani filmin basindaki jenerik kismindaki dijitaller ve son CD sahnesinin disinda hicbir teknoloji ogesi barindirmamis. Filmin konu basligi farkli olsaydi belki bu kadar garip kacmazdi. Lamer deyince insan lamer konusu bekliyor.
Genel olarak ozen gosterildigi icin guzel bir calisma diyorum. En azindan color correction yapilmis, time remapping uzerinde denemeler yapilmis. Kamerami aldim cektim kopyala yapistir yapip film yaptim denmemis en azindan ;)

Paylasim icin tesekkurler. Yeni calismalarini bekliyorum.
Saygilar,
Baha
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : MorpHAN Software and Web Design
Meslek : Web Designer
Kullandığınız Programlar : FL, DW, PS, .NET, AE, PR, Vegas, 3DSmax

Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum Empty teşekkürler...

Mesaj  convertor Paz 04 Ekim 2009, 01:00

joker filmi bu kadar dikkatli izleyip bu kadar detaylı bir yazı yazmış olman gerçekten beni mutlu etti. Bu filmi bir gece after effect te kamera sarsıntısını nasıl yok edebilirizin denemsi için video kaydederken çekimi boşa yapmayalım bi konusu olsun diyerek ortaya çıktı. gece 1 de çekime başladık sabah 7 de film bitmişti:) sabah dublajı yaptık ve bağladık. Film aslında sadece içindekiler tarafından seviliyor ama gerçektende film olmaktan hayli uzak bu haliyle. Daha ciddi bir çalışmayı da beğenilerinize sunuyorum, yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler...

convertor
convertor
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : reklamcı
Kullandığınız Programlar : photoshop, premiere, flash, edius, vegas

Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum Empty Geri: Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum

Mesaj  haziran Paz 04 Ekim 2009, 01:58

İkinci filmi daha çok beğendim diyebilirim ama kırılmazsanız bir iki kendimce gördüğüm ben olsaydım bunu yapmazdım dediğim ayrıntıları belirteyim.

Öncelikle biraz sonra söyleyeceğim kelimelerim yada cümlelerim kalbinizi kırmasın, aksine yapıcı anlamda birşeyler söylemek istiyorum, dost acı söylermiş misali.

Film çekmek kamerayı alıp yazılan senaryoyu çekmek değildir, senaryoya hayat vermek ve onu yaşatmaktır. Bu senaryoda mantık hataları var, bunlar en dikkat çeken ayrıntılardır.

- Ana karakter kız çok iyi oynamış, mesela kendisinden kapıya vurulması istenmiş ve o sesi içerdeki ev halkı duyuyor ama sesini duyamıyor hata 1.
- O kapıya vurunca demekki bir şekilde varlığını belli edebiliyor, ama şeker alırken çocukları ittirip kaktırırken çocuklar kenara çekildiği halde neoluyor diye şaşırmıyorlar, yada çocuklara temas etmemsi gerekirdi hata 2.
- Konu final olarak kendini anlatamamış, duyuyormusunuz ama neyi duyuyormuyuz, kız neden sesini duyuramıyor, ölmüşmü? fantastik bir tarafımı var? yoksa şahısların bireylerin isteklerini psikolojilerini ve haklarını anlamakta zorlanıyormuyuz yada anlamakmı istemiyoruz tam olarak ne anlatılmış belirginleşmemiş, hata 3.

Ama kamerayı güzel kullanmışsınız, sadece şekerci sahnesinde yakın planlarda kız şekercinin etrafından dolanırken yüzünü kapatmışsınız ona birde karşı açıdan görüntü alınabilir ve bağlanabilirdi, anladığım kadarıyla tek kamera ile çalışmanızdan dolayı bu sıkıntılar olmuş yada tekrarını yapmak için vakit yoktu. Kamera açısından finali beğendim, jimmy Jip havası vermişsiniz, keşke yukarıdaki ayrıntılardada sorun olmasaydı festivallik film olabilirdi diyebilirdim.

Tekrar ediyorum amacım isteğini kırmak değil aksine çekim mantığından umutlu olduğum için eksiklerini belirttim kısaca güzel eline sağlık deyip geçebilirdimde ama sen bu sefer sen bunları göremeyebilirdin. Neyse eline sağlık :D daha iyileri elbet gelecektir.

En son haziran tarafından Paz 04 Ekim 2009, 03:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  Joker Paz 04 Ekim 2009, 02:33

Ikinci filme 10 uzerinden 9.5 veriyorum! Gercekten cok basarili olmus film. Tek takildigim nokta film basligi ile konusunun uymamasi. Cunku insanlar sadece duyamiyor degil ayrica goremiyorlar da. Verilmek istenen mesaj buyuk ihtimalle insanin kendini toplum icinde duyuramamasi, isteklerini belirtememesi olmali. Yoksa hayalet konulu bir film yaptiginizi dusunmuyorum Smile Dusunmek de istemiyorum acikcasi. Umarim hakliyimdir.
Haziran'in "O kapıya vurunca demekki bir şekilde varlığını belli edebiliyor, ama
şeker alırken çocukları ittirip kaktırırken çocuklar kenara çekildiği
halde neoluyor diye şaşırmıyor, yada çocuklara temas etmemsi gerekirdi
hata 2." diye bahsettigi hataya kesinlikle katilmiyorum. Cunku kizin cocuklarla hicbir temasi yok. Kiz gercekten basarili oynamis. Mimikler ve ses tonu ile vermek istedigi yalnizlik ve korkuyu cok iyi vermis. Boyle bir oyuncu elimde olacak var ya ne filmler cekerim. Sanslisin boyle oyunculara sahipsin cevrende. Senden daha cok kisa film gelecek buna eminim. Aramiza tekrar hos geldin.
Keske bu ikinci filmi ayri bir calisma olarak acsaydin... Ona da oy verirdik ;)
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  haziran Paz 04 Ekim 2009, 03:42

Joker demiş ki:Haziran'in "O kapıya vurunca demekki bir şekilde varlığını belli edebiliyor, ama
şeker alırken çocukları ittirip kaktırırken çocuklar kenara çekildiği
halde neoluyor diye şaşırmıyor, yada çocuklara temas etmemsi gerekirdi
hata 2." diye bahsettigi hataya kesinlikle katilmiyorum. Cunku kizin cocuklarla hicbir temasi yok. Kiz gercekten basarili oynamis. Mimikler ve ses tonu ile vermek istedigi yalnizlik ve korkuyu cok iyi vermis. Boyle bir oyuncu elimde olacak var ya ne filmler cekerim. Sanslisi

Kızın başarılı oynadığını ben zaten özellikle belirttim önceki mesajımda ama ittirip kaktırma gibi cümlemin yapısına bakarak baya bir ittirme kaktırma anlamında söylemedim, bazen ince bir hareket çok göze batar olmaması gereken yerde olduğu için bu tabir rahatlkla cıuk diye oturur, dikkat edersen orada tam önündeki çocuğa ilk önce değmemek için vücudunu kolluyor ama değmemeye çalıştığı belli oluyor devamında ise ısrarlı amca diye seslenirken kendisi ile ilgilenilmediğini düşündüğü anda (O anda sanıyorum duyulmadığını farketmemiş yada yeni farketmeye başlıyor) yani artık sinirlenmeye başladığında biraz dokunmalar oluyor ve çocuk geri kaçıyor iyi bir göz bunu yakalar o bakımdan o ayrıntıyı belirtmeye çalıştım ittirme kaktırma dememin sebebi bariz olmasından kaynaklanıyor. Ha tabi sana çok başarılı görünebilir ama bana göre o sahne biraz daha dikkatli çekilmeliydi gibi geliyor başkalarının fikride elbet değişecektir bu sadece bakış açısı ve ne kadar yada nasıl görüldüğü ile alakalı bir durum diye düşünüyorum efenim ;)

En son haziran tarafından Paz 04 Ekim 2009, 04:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
haziran
haziran
Admin
Admin

Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  Joker Paz 04 Ekim 2009, 03:47

Peki efenim Smile
Joker
Joker
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  haziran Paz 04 Ekim 2009, 04:07

Joker demiş ki:Peki efenim Smile

hıhoho
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  mobidik Paz 04 Ekim 2009, 23:27

"D UYUYOR MUSUNUZ?" ilk harf ile ikinci harf arasında bilerek yapılmış bir boşluk var.. Keşke benim yazdığım gibi yazsaydınız...
Bu film sanırım biraz eski, çünkü daha önce izlemiştim.. Detaylı bir yorum yazamıyorum çünkü hepsini yeniden izleyemedim.. Fakat isim hakkında unutmandan bunu yazmak istedim..
mobidik
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Meslek : kelseM

Mesaj  haziran Paz 04 Ekim 2009, 23:37

mobidik demiş ki:"D UYUYOR MUSUNUZ?" ilk harf ile ikinci harf arasında bilerek yapılmış bir boşluk var.. Keşke benim yazdığım gibi yazsaydınız...

O kısmın sorunu şimdi halloldu :D
haziran
haziran
Admin
Admin

Ben çektim görüşlerinizi bekliyorum Empty İkinci film için konuşuyorum

Mesaj  celalsalik Perş. 01 Nis. 2010, 11:20

Başroldeki kızın oyunculuğu büyüledi beni, harikulade. ikinci olarak bazı eleştirilerde şeker alma sahnesinde kızın çocukları ittiği halde çocukların bu duruma tepki vermemesi eksiklik olarak söylenmiş, başroldeki kızın bakış açısıyla anlatıldığı için film, kız elbette kendi çıkardığı sesleri duyacak, kendi yaptığı hareketlerin etkilerini görecektir. kızın ölmüş olduğunu ve bunu sonradan farkettiğini anlıyoruz. üzerindeki masalsı beyaz elbise de bunu destekliyor ben çok beğendim ama çerçevelemede ve açılarda çokca hata gördüm. Tebrikler...
celalsalik
celalsalik
Daha Yeni
Daha Yeni

Varsa Çalıştığınız Firma : http://www.after-effects.tr.cx
Meslek : biyolog
Kullandığınız Programlar : movie maker :d

- Similar topics