After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
En son konular
» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Paz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Cuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Salı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Perş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Perş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Perş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Yanma Efekti - Ders 5
Perş. 30 Mart 2017, 15:30 tarafından theyamak

» After Effects - 1 TL İle Pop Filter Yapımı - Ders 4
Perş. 30 Mart 2017, 15:30 tarafından theyamak

» After Effects - ****** Nasıl Yüklenir ? - Ders 3
Perş. 30 Mart 2017, 15:29 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 8 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 8 Misafir :: 2 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]


Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12705 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: EBUSADIK

Kullanıcılarımız toplam 60793 mesaj attılar bunda 6686 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
 
boronzox
 
Hale
 
olivon
 
render
 
alpino
 
Joker
 
aloha34
 
mobidik
 
ypr
 

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi digg  Sosyal yer imi delicious  Sosyal yer imi reddit  Sosyal yer imi stumbleupon  Sosyal yer imi slashdot  Sosyal yer imi yahoo  Sosyal yer imi google  Sosyal yer imi blogmarks  Sosyal yer imi live      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın


Mailleriniz Sizden Önce Okunuyor

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Aşağa gitmek

Mailleriniz Sizden Önce Okunuyor

Mesaj  haziran Bir C.tesi 14 Şub. 2009, 19:34

ABD’nin bir numaralı bilgisayar güvenlik şirketi Hacker Safe’in Türkiye Temsilcisi İnan Tapık, Vatan'dan Devrim Sevimay'a konuştu:

* Siz, dünyanın en önemli bilgisayar güvenlik firmalarından birinin temsilcisisiniz; e-mail’lerinizin okunmaması için siz nasıl tedbir alıyorsunuz?

Ben okunduğunu biliyorum, onun için hiçbir şey yapmıyorum. Yazdığınız e-mail’in sadece siz ve gönderdiğiniz kişi tarafından okunması diye bir şey yok. Bütün e-mailler istenirse okunabilir. MSN’deki yazışmalar dahil...

* Sıradan bir vatandaşın e-mail’ini kim okur ki?

Okumaz, ama bir kopyasını saklar.

* Kim?

ABD.

* “Her işin altından ABD çıkar” diye mi, yoksa gerçekten ABD mi?

Gerçekten ABD. Çünkü dünyanın internet yapısına sahip olan ülkesi ABD. İnternetin doğduğu topraklar orası. Bu işi 1970’lerde çözdüler. Bütün standardı belirleyen de ABD.

* Avrupa?

Avrupa bu durumun farkına varıp, kendi internet omurgasına sahip çıktı. Devlet kurumlarının port’larını, IP’lerini kesinlikle dinlettirmiyor. Bunu vatandaşlarının, şirketlerinin kullandığı internet ortamına yaymaya çalışıyor.

* Onlar ABD’den kaçabildi yani?

Bir yere kadar. Çünkü bir Avrupalı Yahoo’ya ya da Gmail adresine e-mail attığı zaman yine yakalanıyor. Ne de olsa bu adreslerin hepsinin ana server’ı, hostingi ABD’de. Asıl posta kutusu orası.

* Peki ABD bu kadar bilgiyi ne yapıyor?

Aradıkları bazı belli kelimeler var. O yüzden sürekli tarama yapıyorlar. Mesela bir elektronik postanın içinde “El Kaide” kelimesi geçiyorsa o posta taramaya takılıyor. Taramadan kaçmak isteyenler kripto yöntemini kullanıyor, ama o da çözüm değil. Çünkü tarama sırasında ardışık kelime düzeneklerine sıklıkla rastlanırsa, sistem bunun bir kripto olduğunu anlayıp, onu da kenara ayırıyor. Tabii dünyada çözülemeyecek hiçbir kripto da olmadığı için kaçmak mümkün olmuyor.

* Böyle bir tarama imkanı varsa peki niye dünyanın e-mail’ini saklıyor?

Bu zararlı, bu zararsız diye ayırmaya vakti yok. Onun yerine saklayıp, bir gün lâzım olursa diye elinde tutuyor. Mesela sizin de şu anda e-mail kutunuzda sakladığınız e-mailler vardır. Oradan da bakabilirler.

* Yani aslında hepimizin e-mail kutusu onlar için istedikleri zaman açıp okuyabilecekleri bir defter gibi?

Kesinlikle, isterlerse sakladıkları yerden çıkartıp içine bakabiliyorlar.

* Demek ki kendimize ahım şahım internet şifreleri bulmamıza gerek yok; çünkü zaten o kapıdan girmiyorlar?

O kapıdan hacker’lar giriyor ki, onlar için de şifreyi kırmak küçük mesele. Kendi yazdıkları script’ler var ellerinde. Kaldı ki zaten hacker’lar da kontrol ettikleri bant genişliğinin bir kısmıyla e-mail trafiğini tarayabiliyorlar. İşlerine yarar bir şey bulurlarsa o zaman kapıdan içeriye girip, bilgiyi alıp, çıkıyorlar.

* Aynı tehlike devlet için de geçerli mi?

Elbette.

* O zaman demek ki korunması uğruna bu kadar ölünen ve öldürülen devletimizin durumu da hiç parlak değil?

Doğrusu devletin çok kritik olan yazışmalarının internet ortamında yapıldığını zannetmiyorum. Bence hâlâ özel ulak sistemini kullanıyorlar.

* Tabii ki savaş kararını internette almıyorlardır ama siz demediniz mi hosting’lerimiz ABD’de, bütün bilgilerimiz orada saklanıyor diye?

Ama devlete ait hosting’leri değil, diğer kuruluşların hosting’lerini kastettim. Tabii orada da şöyle bir sorun var; siz firmanız için Türkiye’deki bir hosting şirketinden yer alıyorsunuz, sonra bir bakıyorsunuz ki Türkiye’deki hosting şirketinin server’ları ABD de. Yani her tr’yle biten e-mail adresinin hostingi de Türkiye’de olmayabilir.

* Yine de daha net soralım: Türk Dışişleri’nin bir yazışması şu anda ABD’de saklanıyor mu, saklanmıyor mu?

Eğer kendi kurumlarının gov.tr adreslerini kullanıyorlarsa ve bu adresleri de Türkiye’de hosting’lendiyse hayır, bu yazışma ABD’de değil, Türk Dışişleri’nin hosting’inde saklanır. Ama eğer yazışma, posta kutusu ABD’de olan bir adresle yapılırsa tabii saklama da ABD’de yapılır.

* Yalnız bu arada öğreniyoruz ki ister ABD, ister Türkiye olsun, sonuçta bütün yazışmalar mutlaka bir yerlere kaydediliyor?
Elbette, bütün yazışmaların birer kopyaları mutlaka bağlı oldukları hosting’lerde saklanır.

* Peki Türkiye’deki hosting’ler kimlerin denetimi altında?

Hiç kimsenin. Öyle bir denetim mekanizması yok. Hosting dediğimiz yerler bağlı oldukları binada bir odadır. Özel olarak soğutulmuş o odada bir sürü server’lar dizisi, modemler, bağlantılar bulunur.

* Buranın “anahtarı” kimdedir?

Kimsede olmaması gerekir, ama Türkiye kendi port’larına, yani kendi IP ve URL’lerine sahip çıkmadığı için “anahtarı” da isteyen tüm hacker’ların eline kendisi vermiş oluyor.

* IP’lere ve URL’lere nasıl sahip çıkılır?

Her gün güvenlik açığı denetimi yapılarak.

* Her gün güvenlik açığı denetimi yapmak demek, elektronik sınırlarınıza elektronik askerler mi dikmek demektir?
Bu işlem tam olarak size bir ayna tutulması demektir. Birinin tüm sisteminizi uzaktan erişimle tarayıp, size ne çöpünüzün olduğunu göstermesi gerekir. Böylece kendinizin dışarıdan nasıl göründüğünü öğrenmiş olursunuz. Sırf bunun için “hacker simülasyonları” yapılır. Etik hacker’lar, “Bir hacker olsam bu sistemi neresinden çökertirdim” diye ataklar yapar. Bunun her gün yapılması gerekir.

* Türkiye bunu yapmıyor mu?

Yapmıyor. Bizim aynamız yok.

* Başka ne yapmıyor?

Devlette bilgisayarla ilgili önemli konumların başına çok da bilgi sahibi olmayan kişileri getiriyor. Sorumluluk bu kişilerde oluyor, ama yetkiyi alt kadro kullanıyor.

* Sistemini denetlememenin ya da başkalarına kaptırmanın en kötü sonucu ne olabilir?
Bir ülkenin bilgisayar alt yapısını ele geçirirseniz o ülkeyi hareket edemez hale getirirsiniz. Data iletişimini ortadan kaldırdığınız anda herkes sudan çıkmış balığa döner. Uyduları hack’leyip GPS sistemini kaydırdığınız anda kimse nerede olduğunu bile bulamaz. Bağdat’ı vuracağım diye füze gönderdiğinizde gidip Tel Aviv’i vurabilirsiniz. Çünkü artık bütün dünya GPS hizmetlerini ABD’nin yerleştirdiği uydulardan alıyor.

* Türkiye ne kadar açık bu tehlikeye?

Onu kestirebilmek mümkün değil. Ben hem Genelkurmay’ın hem de devletin diğer kademelerinin bu riskleri göz önünde bulundurup çeşitli önlemler aldıklarını “umuyorum.”

Dünyanın en iyi hacker’ları Türkiye’den çıkıyor

* En iyi hacker’lar hangi ülkelerden çıkıyor?

Başlangıçta ABD’deydi, ama artık Rusya ve Türkiye.

* Niye Rusya ve Türkiye?

Güvenlik nerede daha azsa, en iyi hacker’lar da orada yetişir. Rusya ve Türkiye, dünyanın elektronik ortamdaki en güvensiz ülkeleri.

* “Göğsümüzü kabartacak” kadar başarılı hacker’ımız var mı peki?

Çok çok iyileri var. Hatta İngiliz gizli servisine çalışan Türk hacker’ları var. Ve çok ciddi paralar karşılığında... Çünkü ne kadar çok siteyi ne kadar daha kısa sürede hack’lerlerse o kadar başarılı oluyorlar ve isim yapıyorlar. Zaten en iyilerine de firmalardan ya da devletten iş teklifi gelir.

* Bizde devlet hacker’larla çalışıyor mu?

Artık her devlet hacker’larla çalışmak zorunda. Biz de bunu yapıyoruz, ama Türkiye’de genellikle suça karışmamış hacker’lar tercih ediliyor.

* Mesela 3 bin Türk hacker Ermenistan ve Fransa’da yaklaşık 250 siteyi çökertmişti. Bu tip işlerin içinde “yönlendirme” var mıdır?

Bunlar kendi portal’larında biraraya gelip, hareket ediyorlar. Onları yönlendirmek için çok fazla bir şey yapmaya gerek yok. Biri çıkıp “Fransızların ihalelere girmesini yasakladım” dediği anda birileri de harekete geçiyor. Çünkü bizim Türk hackerlar’ı çoğunlukla milliyetçidir. Türkiye’de bu tip binlerce hacker var.

Dikkat edin! Bu yıl hack’lenebilirsiniz

Uluslararası bir güvenlik meslek birliği (ISSA) var. Burası üyelerine 2006’nın Aralık ayından beri sürekli uyarılar gönderiyor; 2007 hacker’ların yılı olacak diye... Maalesef çok fazla sayıda uyarı aldık. Çünkü bir el büyüklüğündeki, taşınabilir bilgisayarların sayısı 2005 ve 2006’da çok fazla arttı. Bu bilgisayarların tamamı ya wierless’i, ya bluetooth’u ya da GPRS’i kullanıyor. Yani internet kullanıcılarının çoğunun bilgisi artık havada dolaşıyor. Bu durum hacker’lar için bulunmaz bir fırsat. Nitekim Türkiye’de de son bir aydır hack’lenen sitelerin sayısında ciddi bir artış var. Hack’lenmeye karşı kişisel olarak alacağınız tek bir önlem var; kablosuz ağ bağlantılarını kullanmayın.

Zaman gazetesi kendini devletten daha iyi koruyor

“Zaman gazetesi internet alt yapısına ve kullandığı elektronik ortama çok önem veriyor. Piyasada bildiğimiz tüm iyi isimlerin oraya girdiğinizi duyuyoruz. Bankalar arasında da Fortis Bank ve HSBC bu işi dört dörtlük yapıyor. Zaten banka mağdurları arasında bu banka isimlerinin hiç geçmediğini görürsünüz. Sayıştay raporundaki uyarılardan sonra devlette de bir refleks oluştu. Güvenliğe her geçen gün biraz daha önem veriyorlar. Ama şu an için dört dörtlük korunan bir devlet kurumu var, diyemiyorum. Bu yoktur anlamına da gelmiyor, ama şu anda ben bu bilgiye sahip değilim.”

21’inci yüzyılın Çin Seddi ‘www.marines.com’

* Asla hack’lenmeyecek bir internet sitesi var mıdır?

Her an savaşa hazır bekleyen Amerikan deniz piyadeleri vardır, onların “marines.com” sitesi... 2003 yılından beri dünyanın en fazla atak alan sitesidir. Bütün Afganlılar, İranlılar, Iraklılar kırmaya çalışmıştır, ama kırılamadı. Yahoo ve VISA da aynı şekilde... Çünkü hack’lenmemenin bir çözümü var. Ama Türkiye’de bu çözüme önem verilmiyor.

* En güvenliği olmayan bilgisayar?

Wireless, yani kablosuz internetten mümkün olduğu kadar kaçınmanız gerekiyor. Hakikaten güvenlik istiyorsanız bunu kullanmayacaksınız. Çünkü artık o bilgileriniz havada. Hacker’ların en çok izlediği bilgiler bu tür bilgilerdir.

* En güvenli bilgisayar?

Dünyanın ikinci büyük temel işletim sistemi LINUX’ı yazan Linus Torvalds der ki, “En güvenli bilgisayar fişi çekilmiş bilgisayardır.”

Kaynak
avatar
haziran
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 9290
Yaş : 31
Nerden : Ank, İst Arası
Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)
Reputation : 121
Puanları : 2609
Kayıt tarihi : 27/08/07

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Mailleriniz Sizden Önce Okunuyor

Mesaj  boronzox Bir C.tesi 14 Şub. 2009, 19:37

Vay canına adam doğru söylemiş ama (sondaki)
avatar
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Mesaj Sayısı : 8984
Yaş : 26
Nerden : İstanbul
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4
Reputation : 130
Puanları : 2428
Kayıt tarihi : 07/03/08

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Mailleriniz Sizden Önce Okunuyor

Mesaj  verkan Bir C.tesi 14 Şub. 2009, 23:14

Buna ek olarak abd yine dünyadaki bütün telefonları dinliyor.Yine bazı kelimeleri duyunca otomatik kayda alıyorlar mesela benim bildiğim selamın aleyküm.Bunu gibi bir kaç kelime var.Bu kelimeleri sistem belirleyince kayıt etmeye başlıyor.Bir bilgisayarda internet olmadanda abd sizin bilgisayarınıza rahatlıkla dalabiliyor.İnternet bağantısıda elektrik prizlerinden geliyor ve hızı 52.000kbs gerisni siz düşünün(Kaan teknolojisi)
avatar
verkan
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Mesaj Sayısı : 149
Yaş : 37
Nerden : frankfurt
Meslek : ------
Reputation : 0
Puanları : 5
Kayıt tarihi : 15/10/08

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Mailleriniz Sizden Önce Okunuyor

Mesaj  ypr Bir Paz 15 Şub. 2009, 00:17

Valla ne diym adam öle şeyler demişki bazı yerdelerde hadi canım olmaz o kadarda deyip içimden ya acaba öylemi dediğim bile oldu :D
avatar
ypr
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj Sayısı : 969
Yaş : 31
Nerden : xxx
Meslek : xxx
Kullandığınız Programlar : xxx
Reputation : 1
Puanları : 120
Kayıt tarihi : 28/02/08

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Mailleriniz Sizden Önce Okunuyor

Mesaj  haziran Bir Paz 15 Şub. 2009, 00:19

ypr demiş ki:Valla ne diym adam öle şeyler demişki bazı yerdelerde hadi canım olmaz o kadarda deyip içimden ya acaba öylemi dediğim bile oldu :D

Nedense aynı duyguları yaşadım bende Laughing
avatar
haziran
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 9290
Yaş : 31
Nerden : Ank, İst Arası
Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)
Reputation : 121
Puanları : 2609
Kayıt tarihi : 27/08/07

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Mailleriniz Sizden Önce Okunuyor

Mesaj  boronzox Bir Paz 15 Şub. 2009, 00:22

Ben de yaşadım bu duyguyu ancak ben yine de pek inanmıyorum ya.Yani adamın işi gücü yok benim mesajımı mı okuyacak ne bileyim Rolling Eyes
avatar
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Mesaj Sayısı : 8984
Yaş : 26
Nerden : İstanbul
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4
Reputation : 130
Puanları : 2428
Kayıt tarihi : 07/03/08

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Mailleriniz Sizden Önce Okunuyor

Mesaj  Hale Bir Paz 15 Şub. 2009, 00:28

Neneee ben şimcik bütün bunlardan sonra bütün yazışmalarıma emaillerime mesajlarıma telefon konuşmalarıma mesajlarıma hatta çağılarıma bile çok dikkat edeceğim valla korktum hiç hoşlanmadım ben bu işten telefondaki konuşmalar vesayre bilindiğini biliyordumda bu diğerleri için bukadar ileri boyutta düşünmüyordum :D Neutral :D Smile

Ya ben şimcik taaa gerilere gittim neler yaptımö neler ettim diyede hoşuma gitmedi iyimi :D Neutral :D Smile

Not: Benim hiçbirşeyimi okumayın ona göre bilgililere duyrulur :D alooo Neutral :( :D Smile
avatar
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj Sayısı : 4294
Yaş : 36
Nerden : İstanbul
Meslek : Yok
Reputation : 4
Puanları : 1160
Kayıt tarihi : 29/09/07

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Mailleriniz Sizden Önce Okunuyor

Mesaj  ypr Bir Paz 15 Şub. 2009, 00:28

Engin adamın işi gücü o zaten :D Senin mailleri taramak ve kayıt altında tutmak :D

Acaba bu yazdıklarımızda kayıt altına alınıyor mu affraid
avatar
ypr
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj Sayısı : 969
Yaş : 31
Nerden : xxx
Meslek : xxx
Kullandığınız Programlar : xxx
Reputation : 1
Puanları : 120
Kayıt tarihi : 28/02/08

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Mailleriniz Sizden Önce Okunuyor

Mesaj  boronzox Bir Paz 15 Şub. 2009, 00:30

Bilmiyorum valla ama kendine bunu iş edindiyse oda bayağı bi akıllıymış :Ahuhahaa:
Sen ne akıllı adammışsın vesselam.Okuyosan bunları bu forumu kimse yıkamaz anlıyon mu gavur :biggrin:
avatar
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Mesaj Sayısı : 8984
Yaş : 26
Nerden : İstanbul
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4
Reputation : 130
Puanları : 2428
Kayıt tarihi : 07/03/08

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Mailleriniz Sizden Önce Okunuyor

Mesaj  haziran Bir Paz 15 Şub. 2009, 00:31

ypr demiş ki:Acaba bu yazdıklarımızda kayıt altına alınıyor mu affraid

Bilmem veritabanına bi bakim :Ahuhahaa:
avatar
haziran
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 9290
Yaş : 31
Nerden : Ank, İst Arası
Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)
Reputation : 121
Puanları : 2609
Kayıt tarihi : 27/08/07

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Mailleriniz Sizden Önce Okunuyor

Mesaj  ypr Bir Paz 15 Şub. 2009, 00:33

Bak bi varsa hemen sil :D Ya ben pm'den bayağı bi iş yaptım affraid
Şakaydı desem inanırlar mı acaba Suspect
avatar
ypr
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj Sayısı : 969
Yaş : 31
Nerden : xxx
Meslek : xxx
Kullandığınız Programlar : xxx
Reputation : 1
Puanları : 120
Kayıt tarihi : 28/02/08

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Mailleriniz Sizden Önce Okunuyor

Mesaj  xxxsinanizm Bir Paz 22 Şub. 2009, 15:41

zuhahaha gerçekten çok doğru söylemiş adam fişi çekilen bilgisayar hakkında ama kafama takılan bir şey var misal ben birine mail attım o anında ona gidiyor onlar hangi ara o mesajları okuyor ?
avatar
xxxsinanizm
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj Sayısı : 259
Yaş : 28
Nerden : İstanbul/Haznedar
Meslek : Makine Kalıp Öğrencisi
Kullandığınız Programlar : Adobe PhotoShop CS3,Adobe AfterEffect CS3,Solid Works 2008Auto CAD,CAD-CAM,Cimetro,Paint
Reputation : 0
Puanları : 1
Kayıt tarihi : 14/02/09

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Mailleriniz Sizden Önce Okunuyor

Mesaj  ypr Bir Paz 22 Şub. 2009, 17:18

Gönderdiğin mailler onların server'inden geçiyor önce Laughing En basitinden herkes hotmail veya gmail kullanıyor.Sen bir mail atınca anında o kişilerin serverinden geçiyor ve server tarama yapıyor mailde konuda geçen anahtar kelimeler maillerde varsa server o maili öncelikli olarak kayıt altına geçiyor.Eğer yoksa yine kayıt altına alıyor (Sakla samanı gelir zamanı hesabı :D)

tabi bu işlemler çok kısa sürede yapılıyor 5-10 sn sürmüyordur galiba
avatar
ypr
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj Sayısı : 969
Yaş : 31
Nerden : xxx
Meslek : xxx
Kullandığınız Programlar : xxx
Reputation : 1
Puanları : 120
Kayıt tarihi : 28/02/08

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Mailleriniz Sizden Önce Okunuyor

Mesaj  xxxsinanizm Bir Paz 22 Şub. 2009, 20:40

helal olsun o zaman ne diyelim :D
avatar
xxxsinanizm
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj Sayısı : 259
Yaş : 28
Nerden : İstanbul/Haznedar
Meslek : Makine Kalıp Öğrencisi
Kullandığınız Programlar : Adobe PhotoShop CS3,Adobe AfterEffect CS3,Solid Works 2008Auto CAD,CAD-CAM,Cimetro,Paint
Reputation : 0
Puanları : 1
Kayıt tarihi : 14/02/09

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Mailleriniz Sizden Önce Okunuyor

Mesaj  Hale Bir Paz 22 Şub. 2009, 20:44

Şimdi birde herkez bu işi yapar oluyormuş iyimi vuuu ALLAH korusun Smile
avatar
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj Sayısı : 4294
Yaş : 36
Nerden : İstanbul
Meslek : Yok
Reputation : 4
Puanları : 1160
Kayıt tarihi : 29/09/07

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Mailleriniz Sizden Önce Okunuyor

Mesaj  xxxsinanizm Bir Paz 22 Şub. 2009, 20:45

Hale demiş ki:Şimdi birde herkez bu işi yapar oluyormuş iyimi vuuu ALLAH korusun Smile
Tam olmasada o amaçla yapanlar var telefonlar dinleniyor bu daha kötü değil mi ?
avatar
xxxsinanizm
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj Sayısı : 259
Yaş : 28
Nerden : İstanbul/Haznedar
Meslek : Makine Kalıp Öğrencisi
Kullandığınız Programlar : Adobe PhotoShop CS3,Adobe AfterEffect CS3,Solid Works 2008Auto CAD,CAD-CAM,Cimetro,Paint
Reputation : 0
Puanları : 1
Kayıt tarihi : 14/02/09

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Mailleriniz Sizden Önce Okunuyor

Mesaj  Hale Bir Paz 22 Şub. 2009, 21:27

xxxsinanizm demiş ki:
Hale demiş ki:Şimdi birde herkez bu işi yapar oluyormuş iyimi vuuu ALLAH korusun Smile
Tam olmasada o amaçla yapanlar var telefonlar dinleniyor bu daha kötü değil mi ?

Evet evet doğru diyorsun valla insanların özel hayatları bile olamıyor bu yüzden yaaa bu aralar hatta televizyon kanallarında bu konu konuşuluyor
avatar
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj Sayısı : 4294
Yaş : 36
Nerden : İstanbul
Meslek : Yok
Reputation : 4
Puanları : 1160
Kayıt tarihi : 29/09/07

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Mailleriniz Sizden Önce Okunuyor

Mesaj  xxxsinanizm Bir Paz 22 Şub. 2009, 21:28

televizyon kanallarını geç abla türktelekomda 300 Tl veren istedi kişinin telefonunu dinleme imkanı sunuyor.bu nasıl adalet
avatar
xxxsinanizm
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj Sayısı : 259
Yaş : 28
Nerden : İstanbul/Haznedar
Meslek : Makine Kalıp Öğrencisi
Kullandığınız Programlar : Adobe PhotoShop CS3,Adobe AfterEffect CS3,Solid Works 2008Auto CAD,CAD-CAM,Cimetro,Paint
Reputation : 0
Puanları : 1
Kayıt tarihi : 14/02/09

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Mailleriniz Sizden Önce Okunuyor

Mesaj  haziran Bir Paz 22 Şub. 2009, 21:51

xxxsinanizm demiş ki:televizyon kanallarını geç abla türktelekomda 300 Tl veren istedi kişinin telefonunu dinleme imkanı sunuyor.bu nasıl adalet

Nassss yane :shock:
avatar
haziran
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 9290
Yaş : 31
Nerden : Ank, İst Arası
Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)
Reputation : 121
Puanları : 2609
Kayıt tarihi : 27/08/07

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Mailleriniz Sizden Önce Okunuyor

Mesaj  ypr Bir Paz 22 Şub. 2009, 21:53

Olur mu öle şey canım 300 TL verip dinleyebilir ama yasal bir suç işliyor olur.Görmüyormusun televizyonlarda habersizce dinlendiği için bazı kişiler yok dava açıyorlar yok protesto ediyorlar.

Olmaz öle şey :a018:
avatar
ypr
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj Sayısı : 969
Yaş : 31
Nerden : xxx
Meslek : xxx
Kullandığınız Programlar : xxx
Reputation : 1
Puanları : 120
Kayıt tarihi : 28/02/08

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Mailleriniz Sizden Önce Okunuyor

Mesaj  xxxsinanizm Bir Paz 22 Şub. 2009, 21:55

haziran demiş ki:
xxxsinanizm demiş ki:televizyon kanallarını geç abla türktelekomda 300 Tl veren istedi kişinin telefonunu dinleme imkanı sunuyor.bu nasıl adalet

Nassss yane :shock:
ya gidiyorsun telekom a veriyorsun 300 milyon ben şu abonenin telefonunu dinlemek istiyorum diyorsun iş bitiyor.yürürlüğe girdimi bilmiyorum ama var böyle bi çalışma
avatar
xxxsinanizm
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj Sayısı : 259
Yaş : 28
Nerden : İstanbul/Haznedar
Meslek : Makine Kalıp Öğrencisi
Kullandığınız Programlar : Adobe PhotoShop CS3,Adobe AfterEffect CS3,Solid Works 2008Auto CAD,CAD-CAM,Cimetro,Paint
Reputation : 0
Puanları : 1
Kayıt tarihi : 14/02/09

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Mailleriniz Sizden Önce Okunuyor

Mesaj  ypr Bir Paz 22 Şub. 2009, 21:55

:a018: :a018: :a018:
avatar
ypr
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj Sayısı : 969
Yaş : 31
Nerden : xxx
Meslek : xxx
Kullandığınız Programlar : xxx
Reputation : 1
Puanları : 120
Kayıt tarihi : 28/02/08

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Mailleriniz Sizden Önce Okunuyor

Mesaj  Hale Bir Paz 22 Şub. 2009, 21:57

Ya bu nasıl bir iş yaaa anlamıyorum yaaa
avatar
Hale
O Artık Bir Usta
O Artık Bir Usta

Mesaj Sayısı : 4294
Yaş : 36
Nerden : İstanbul
Meslek : Yok
Reputation : 4
Puanları : 1160
Kayıt tarihi : 29/09/07

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Mailleriniz Sizden Önce Okunuyor

Mesaj  xxxsinanizm Bir Paz 22 Şub. 2009, 21:58

üzerimde bi baskı hissettim nedense sanki ben yaptım bu uygulamayı sadece böyle bir şeyin olduğunu izledim :D
avatar
xxxsinanizm
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj Sayısı : 259
Yaş : 28
Nerden : İstanbul/Haznedar
Meslek : Makine Kalıp Öğrencisi
Kullandığınız Programlar : Adobe PhotoShop CS3,Adobe AfterEffect CS3,Solid Works 2008Auto CAD,CAD-CAM,Cimetro,Paint
Reputation : 0
Puanları : 1
Kayıt tarihi : 14/02/09

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Mailleriniz Sizden Önce Okunuyor

Mesaj  ypr Bir Paz 22 Şub. 2009, 22:00

Kim dedi sana söle die bak milletin işi gücü yok eleştiri üzerine eleştiri :D
avatar
ypr
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj Sayısı : 969
Yaş : 31
Nerden : xxx
Meslek : xxx
Kullandığınız Programlar : xxx
Reputation : 1
Puanları : 120
Kayıt tarihi : 28/02/08

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz