After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Ses ile İlgili Bir Sorum Olacak EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Ses ile İlgili Bir Sorum Olacak EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Ses ile İlgili Bir Sorum Olacak EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Ses ile İlgili Bir Sorum Olacak EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Ses ile İlgili Bir Sorum Olacak EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Ses ile İlgili Bir Sorum Olacak EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Ses ile İlgili Bir Sorum Olacak EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Ses ile İlgili Bir Sorum Olacak EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Ses ile İlgili Bir Sorum Olacak EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 87 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 87 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Ses ile İlgili Bir Sorum Olacak Vote_lcapSes ile İlgili Bir Sorum Olacak Voting_barSes ile İlgili Bir Sorum Olacak Vote_rcap 
boronzox
Ses ile İlgili Bir Sorum Olacak Vote_lcapSes ile İlgili Bir Sorum Olacak Voting_barSes ile İlgili Bir Sorum Olacak Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Ses ile İlgili Bir Sorum Olacak

5 posters

Ses ile İlgili Bir Sorum Olacak Empty Ses ile İlgili Bir Sorum Olacak

Mesaj  magie C.tesi 25 Ekim 2008, 21:41

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır sizlere soru soramadım kusura bakmayın. 1.5 aydır yeni giriyorum bu siteye. :D Benim bir sorum olacak. Ben edius ta bir görüntüyü editliyorum. Kamera ile çekim yaparken çekmek istediğim adamın sesinden çok bebek gürültüsü var. Bu bebek gürültüsünü nasıl azaltabilirim veya yok edebilirim. Bana aşama aşama anlatırsanız sevinirim sade bir dille. Yardımlarınızı bekliyorum.
magie
magie
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : öğrenci
Kullandığınız Programlar : montaj programı

Ses ile İlgili Bir Sorum Olacak Empty Geri: Ses ile İlgili Bir Sorum Olacak

Mesaj  alpi Çarş. 29 Ekim 2008, 20:10

Kaydı hangi şartlarda nasıl yaptığını anlatırsan daha iyi olur..... mik kullandın mı yoksa direk kamera mik ilemi yaptın kaydı..... umarım çift kanal kaydetmişsindir..... yoksa iki sesi birbirinden nasıl iyi derecede ayırt edilebileceği hakkında fikrim yok ancak low pass filter ve high pass ses filtreleriyle ile biraz olsun bebeğin sesini engelleyebilirsin ama net bir şeyde söyleyemiyorum.....
alpi
alpi
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : montaj
Kullandığınız Programlar : Final Cut Pro, Edius 3.6-5, AE, Photoshop, Maya 2008

Mesaj  creativeayhan Çarş. 29 Ekim 2008, 20:15

Kardeş. Audio filters bölümünde panpot Balance bir filtre var ses filtresi fakat Alpi nin de dediği gibi kamera ile çekim yaparken sesin bir kanalı tepe üstü mikrofon yani efekt mikrofonu diğeri ise ses mikrofonu olarak kullanılır.Eğer adamın sesi için extradan( adam için ses mikrofonu )kullanmadıysan bu işe yaramayacaktır. Yani kanallar ayrıysa işe yarar
creativeayhan
creativeayhan
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Meslek : xxx
Kullandığınız Programlar : xxx

Ses ile İlgili Bir Sorum Olacak Empty Cevap

Mesaj  magie Paz 02 Kas. 2008, 21:35

Arkadaşlar benim kamera canon mv700. Çift girişi var mı, varsa çift girişle mi kayıt yaptım bilmiyorum. Ama siz bana nasıl sesi kısabilirim onu söyleyin, ben olup olmadığına bakayım. Şimdiden teşekkürler.
magie
magie
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  censir Paz 02 Kas. 2008, 23:15

sen en iyisi sesi sütüdyoda al
dış sesle mixle kullan
ne biliyim yoksa zor ya.
censir
censir
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : tekniker
Kullandığınız Programlar : spor programları, diyet programımda var ayriyeten bide varmısın yokmusun ..

Mesaj  creativeayhan Ptsi 03 Kas. 2008, 15:28

Kardeşim sen ediusu aç ses filtrelerinden pan pot balansı aç
orada iki ses kanalı göreceksin birin kıs dene olmadıyasa diğerini kıs dene olduysa olan ses kanalının left right denge noktasını ortaya getir böylece hem stereo hem de net se lacaksın
creativeayhan
creativeayhan
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  magie Çarş. 05 Kas. 2008, 22:22

creativeayhan demiş ki:Kardeşim sen ediusu aç ses filtrelerinden pan pot balansı aç
orada iki ses kanalı göreceksin birin kıs dene olmadıyasa diğerini kıs dene olduysa olan ses kanalının left right denge noktasını ortaya getir böylece hem stereo hem de net se lacaksın

Dediğini yaptım. Önce solu kıstım sonra sağı kıstım ama aynı ses aynı yükseklikte gene çıkıyor. Olmadı anlayacağınız arkadaşlar. Başka bir düşüncesi olan varsa bekliyorum.
magie
magie
Daha Yeni
Daha Yeni

Mesaj  emirkaan Çarş. 05 Kas. 2008, 23:19

Çekim yaptığınız tarzda kameraların zaten efekt kanalı ses kanalı ayrı diye bir özelliği olmaz mikrofon kullanılırsa böyle bir şey söz konusu olur ki o da betecam'lar için geçerli bildiğim kadarıyla yani normal bir kameraya mirofon takınca da bu sefer mikrofonun sesi girer sadece kayda kameranın mikrofonu ipral olur neyse konu bu değil. Netice itibariyle imkansızı istiyorsunuz diyebilirim. Dublaj stüdyolarında bu işlem belki yapılabilir çünkü bazen yabancı filmler müzikle miksli geliyor ve onu ayırıyorlar ve sanıyorum bu işleme enter deniyordu ama bunu siz imkanınız itibariyle yaptırabilir misiniz bilemiyorum dolayısıyla bu şekilde idare etmeniz lazım. Hani dip ses var falan deseniz onun çözümü bulunuyor ama böyle sorunlar profesyonel studyolarda anca çözülür.
emirkaan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : uıouıouıo
Kullandığınız Programlar : ıouıouıo

Mesaj  creativeayhan Perş. 06 Kas. 2008, 09:29

Prfesyonel serideki tüm kameralar için geçerli
Kameranın iki ses girişi vardır.Birincisi left veya ch1,diğeri right veya ch2

biz kameranın üzerindeki mikrofona tepe mikrofonu diyoruz ve tepe miikrofonunun diğer adı efekt mikrofonudur.Bu mikrofon kapasitif özelliktedir ve her açıdan sesi en iyi alacak şekilde düzenlenmiştir.left yada right ikisinden birne takılır. (Canon jack ile)

Kameradaki diğer miktofonda ses mikrofonu dediğimiz kondansitif özellikli ve belirli bir açıdan sesleri alan ve sadece yüksek sesleri alan mikrofondur ve haricen takılır.( telsiz miktrofonda olabilir)Bu takıldığında ikiside devrededir.Yani iptal olmaz kurgu işleminde panpot balance ile sadece yön verilir(buda boş olan diğer ses kanalına Canon jack ile takılır)

Ses problemini çözemeyen arkadaşım galiba sen büyük bir ihtimal ile ses mikrofonu takmamışsın buyüzden sesleri net alamıyorsun.Çekimiyenilemen gerek. Ayrıca her işi kendimiz yapmayalım ustalarına profesyonellere bırakalım.En azından öğrenene kadar.Bırakalım başkaları da ekmek yesin.
creativeayhan
creativeayhan
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

- Similar topics