After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Çeviri yapabilenler nolur yardım EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Çeviri yapabilenler nolur yardım EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Çeviri yapabilenler nolur yardım EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Çeviri yapabilenler nolur yardım EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Çeviri yapabilenler nolur yardım EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Çeviri yapabilenler nolur yardım EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Çeviri yapabilenler nolur yardım EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Çeviri yapabilenler nolur yardım EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Çeviri yapabilenler nolur yardım EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 94 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 94 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Çeviri yapabilenler nolur yardım Vote_lcapÇeviri yapabilenler nolur yardım Voting_barÇeviri yapabilenler nolur yardım Vote_rcap 
boronzox
Çeviri yapabilenler nolur yardım Vote_lcapÇeviri yapabilenler nolur yardım Voting_barÇeviri yapabilenler nolur yardım Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Çeviri yapabilenler nolur yardım

5 posters

Çeviri yapabilenler nolur yardım Empty Çeviri yapabilenler nolur yardım

Mesaj  janan Paz 01 Haz. 2008, 13:33

arkadaşlar bu dersi türkçeye çevirebilecek biri var mı?

Activity procedures

1. Start out by picking a subject. It is easier to take photos of objects or landscapes because we need to take two photos that are as identical as possible. Shots of people can work provided they stay very still and do not move in the time it takes you to snap two photos. Take your first photo, then try to slide the camera over 3 inches and take the same photo again. One easy trick is to take one photo looking through your left eye and the second while looking through your right. A common mistake is to take the pictures too far apart.
  2. Download the photos to your computer and open them up in a photo-editing software such as Adobe Photoshop. Any program will work as long as it allows for red, blue, and green color channels to be manipulated independently.
  3. Once both pictures are open, convert them both to grayscale by clicking on IMAGE in the menu bar and selecting MODE then GRAYSCALE. [Image>Mode>Grayscale]
  4. Convert the right photo back to red, green, and blue (RGB) by clicking IMAGE on the menu bar and selecting MODE then RGB (the image will still appear gray).
    [Image>Mode>RGB]
    In the Channels tab (in the layers palette between the LAYERS and PATHS tabs), select the red channel by clicking on the word RED - NOT the little eye next to it (eyes indicate which channels are displayed, not selected). Only that channel should appear highlighted.
  5. Go back to the left photo and select the entire photo [Ctrl-A] for PC or [Command-A] for MAC then copy the image [Ctrl-C] for PC or [Command-C] for MAC, and finally return to the right photo and paste the image [Ctrl-V] for PC or [Command-V] for MAC.
  6. Now you are ready to complete the merging of the left and right images. Go back to the channels palette. Click on the little box next to RBG. An eye should appear in all four channels but still only the red channel is highlighted. You should now have a mostly black and white image with red and blue halos.
  7. You are nearly done. The left and right eye images need to be better aligned to remove as many of the halos as possible. This is achieved by centering the two images on the subject of your photo (typically what is in front and center - this will be the easiest part of the 3D photo for peple to focus on). Select the move tool [press V] then use the arrow keys to move the red image until you see the best alignment. We are trying to remove the halos from around our subject, though objects towards the edges will still be quite haloed.
  8. The final step is to crop the image down to the size you want using the crop tool located in the tool bar (left hand column, third tool down). Try to remove areas of excess red or blue around the edges. Once you have selected the area of the image you want to keep hit ENTER to crop the image. Now that you are done, don't forget to save!

Now when you look at your image using red/blue 3D glasses you should see the scene appear in 3D, depending on which way your shifted the images you might need to switch which way you are looking through the glasses. You should try experimenting for a while with taking photos and creating the images to get the best results.
Hints

1. Don't save the changes to the original photos, always work with a copy.
  2. Try making other versions and centering on something else in your photo (something more in the foreground or background) than what you originally planned.
  3. It may be helpful to adjust the alignment while watching through 3D glasses.
  4. This method works especially well with close up photos of detailed and textured things (use your camera's macro mode, usually indicated with an icon of a flower which will make it auto focus even when very close to your subject).
janan
janan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : öğrenci
Kullandığınız Programlar : photoshop, after effetcs, particle illision, premiere

Çeviri yapabilenler nolur yardım Empty Geri: Çeviri yapabilenler nolur yardım

Mesaj  TheGodfather (Yasaklı) Paz 01 Haz. 2008, 13:35

Emmmm. Ben çeviririm ama biraz uzun sürebilir. Yaşıma bakma ingilizcem iyidir... Upper intermediate belgem var.
TheGodfather (Yasaklı)
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : Bende bilmiyorum.
Kullandığınız Programlar : Adobe After Effects öğrenme aşaması.

Mesaj  boronzox Paz 01 Haz. 2008, 13:37

Ulen allahtan kursa girdin :D
Tamam janan biz uğurla birlikte yaparız deil mi uğur?
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Varsa Çalıştığınız Firma : Friilens
Meslek : Moşın Dizaynır
Kullandığınız Programlar : After Effects CS4

Mesaj  TheGodfather (Yasaklı) Paz 01 Haz. 2008, 13:39

Yaparız tabi kanka ne demek boşuna gittim ben o kursa :D ??
TheGodfather (Yasaklı)
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  boronzox Paz 01 Haz. 2008, 13:40

Yok olm ööle demek istemwdim :D
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  janan Paz 01 Haz. 2008, 13:43

çok saolun çevirinizi bekliyorum
janan
janan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Kullandığınız Programlar : photoshop, after effetcs, particle illision, premiere

Mesaj  TheGodfather (Yasaklı) Paz 01 Haz. 2008, 13:50

ama uzun bi metin dediğim gibi zaman alabilir
ben 2 gün içinde yazarım foruma..
TheGodfather (Yasaklı)
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  boronzox Paz 01 Haz. 2008, 13:50

Tamam ;)

Sanırım uğur ve ben siteye oldukça katkı yapıcaz :D
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  janan Paz 01 Haz. 2008, 19:38

sabırsızlıkla bekliyorum
janan
janan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  boronzox Salı 03 Haz. 2008, 22:57

Cumartesi akşam doğru hazır olucak janan ;)
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  alicaglikasap Ptsi 09 Haz. 2008, 09:43

işine yarar belki.

www.hemencevir.com
alicaglikasap
alicaglikasap
Şimdilik Azimli
Şimdilik Azimli

Meslek : bende tam bilmiyorum
Kullandığınız Programlar : ps, 3dmax, crldrw, bulftitlr, SwishMax, ae, pr

Mesaj  lastturk Ptsi 09 Haz. 2008, 10:54

Pro çeviri ile bukadar oluyor...

Prosedürlerin, dışarı bir konuyu seçerek başladığı hareketlilik. Fotoğraflara nesneleri almak için daha kolayıdır, veya, bizim, öyle öyle aynı mümkün olan fotoğraf olan ikini almaya ihtiyaç duyduğumuz için çevreyi güzelleştiren. İnsanların çalışabildiği atışlar, sadece onlar, çok sakin kalırsa, ve hareket onun, ikine fotoğrafı ısırman için seni aldığı zaman yapmazsa. Senin ilk fotoğrafı al, yeniden 3'ün üzerinde kameraya inçi kaymak ve fotoğraf aynı almayı o zaman dene. Bir kolay numara, kendisinden senin soldan senin sağına bakmaya kadar göz ve saniyeye bakıyor olan fotoğraf olan birisini almaktır. Ortak bir hata, ayrı uzak da olan resimleri almaktır.
Fotoğraflara senin bilgisayarını indir, ve, yukarıya fotoğraf-düzeltende onlar bir yazılım gibi Photoshop olan kerpici aç. Herhangi bir program çalışacak, sadece ve sadece, için kırmızı renk, mavi renge, ve yeşil renge izin verirse, bağımsız olarak idare edilmesi için kanallar.
Her iki resim, açık olduğu andan itibaren, hem menünün, hem de biçime GRAYSCALE o zaman seçmeyi engellediği şekli tıklayarak onlara grayscaleyi döndür.
Arkada döndür doğru [Image>Mode>Grayscale] fotoğraf (RGB) menünün, ve (Şekil, hala gözük gri yapacak) biçime RGB o zaman seçmeyi engellediği şekli tıklayarak kırmızı rengin, yeşil rengin, ve mavi rengin olduğu.

(Arasında paletin kayışlar olan tabakalar ve yollar olduğu tabakalar) kayışın olduğu kanalların olduğu [Image>Mode>RGB], sözcüğe kırmızı rengi tıklayarak -(Gözler, hangi kanalların gösterildiğini gösterir, seçilen değil) küçük onun yanında göz değil. Sadece kanal, gözük dikkat çekilen yapmalıdır. Sola arkayı fotoğraf ve [Ctrl] için seç tam fotoğraf PC'a git, veya [Yönet] için arkadaş, [Ctrl C] için şekil PC'i o zaman kopyalar, veya [C'i yönet] için arkadaş, ve, doğruya fotoğrafa sonunda dön, ve, [Ctrl V] için şekil PC'i yapıştır, veya [V'i yönet] için arkadaş. Şimdi sen, birleşmeye solu tamamlamak için hazır ve doğru şekillersin. Arkayı palet olan kanallara git. Yanında kutunun RBG olduğu küçükte tıkırtı. Bir göz, bütünüyle dört kanalda gözükmelidir, ama hala tek kırmızı kanal dikkat çekilir. Sen, bir çoğunlukla kırmızı rengin ve mavi ağılların olduğu şekilin olduğu yazıya sahip olmalısın. Sen, neredeyse tamamsın. Sol ve doğru şekillerin, daha iyi olmaya ihtiyaç duyduğu göz, öyle ağıllar o kadar çok çıkarmayı mümkün hizaya getirdi. Bu kadar, şekil iki koyarak (Tipik olarak -Bu kadar ol en kolayı parça için odaklaması için fotoğrafın peple olduğu 3D yapacak. Harekete [V'a bastır]ın, senin gör en iyi hiza oluncaya kadar şekil kırmızı hareket ettirmesi için oka anahtarları o zaman kullandığı aleti seç. Biz, ağıllara bizim konumuz etrafta çıkarmayı deniyoruz, doğru kenarlar itiraz etmesine rağmen, tamamen ağıllı hala olacak. Son adım, şekle senin, kullanmaya aletin, (Ele sütunu bıraktı, aşağı üçüncü alet) alete barı saptadığı ekini istediğin boyut aşağı yemektir. Etrafında fazlanın alanlarına kırmızı renk veya mavi rengi çıkarmak kenarları dene. Sen, alana şekli seçtiğin andan itibaren, sen, vuruşu tutmayı istersin, şekli yemeye gir. Senin yapıldığın düşünülürse, kurtarmayı unutma! Şimdi senin, senin, sahneyi görmeli olduğun gözlüğün olduğu 3D'in olduğu mavi renk kırmızı/ kullanırken senin şekline baktığın zamanda, 3D'da gözük, senin kaydırılan hangi yolun senin, senin, gözlükler hangi yolandan bakıyor olduğunu değiştirmeye ihtiyaç duyabildiğin şekiller olduğuna güvenmek. Sen, için fotoğrafları almakla ve sonuçlar en iyi almak için şekilleri yaratmak deney yapma bir anı denemelisin. İpuçları, orijinale değiştirmelere fotoğrafları kurtarmaz, her zaman, bir kopyayı çalışmaz. Dene yapan uyarlamaların ve (Daha bir şey ön planın veya arka planın olduğu) başlangıçta senin planladığından senin fotoğrafının olduğu başka bir şeyi koymanın olduğu diğeri. Ol yardımcı 3D'a gözlükleri izlemeye kadar hizayı ayarlamak için yapabilir. Bu metot, özellikle yukarıya yakınla iyi (Senin kamera kendisiyle, genellikle, bir ikona ona hatta senin konunun olduğu zamana çok yakın odağın olduğu arabayı yapacak olan bir çiçek gösterilen biçimin olduğu macroyu kullan) şeylerin olduğu ayrıntılı ve dokumalının fotoğraflarını çalışır. neyin ön ve merkez olduğu senin fotoğrafının olduğu konu sonuçlandırıl seç kırmızı kanal
lastturk
lastturk
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : :(
Kullandığınız Programlar : 3ds/max + a/e=50

Mesaj  boronzox Ptsi 09 Haz. 2008, 14:50

Ya çok saçpa sapan bir çeviri olmuş o ama programla ne de olsa.Ben de söz verdim ama hala yapamadım.TheGodfather yaparız demişti ama birlikte hala tık yok onda da :a14-:
boronzox
boronzox
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj  janan Ptsi 09 Haz. 2008, 15:10

arkadaşlar sağolun ama gerek kalmadı konu kilitlenirse sevinirim mesaj kirliliği olmasın
janan
janan
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

- Similar topics