After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları
Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Şu an ya üyemiz değilsiniz yada giriş yapmadınız, tüm imkanlarımızdan yararlanamıyorsunuz!
Üyemiz iseniz aşağıdaki bağlantılarımızdan Giriş yaparak, üyemiz değilseniz Kayıt olarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Yıldız Sinema Günleri
Ready Boost Usb Bellekler EmptySalı 25 Ocak 2022, 16:12 tarafından ytusinema

» epic games reklamı
Ready Boost Usb Bellekler EmptyPerş. 12 Eyl. 2019, 14:02 tarafından ainoslu.22

» Hesap silimi ya da banlanma
Ready Boost Usb Bellekler EmptyC.tesi 31 Ağus. 2019, 09:04 tarafından gariban

» 10. Yıldız Kısa Film Festivali Geliyor!
Ready Boost Usb Bellekler EmptyPaz 14 Mayıs 2017, 10:38 tarafından ytusinema

» After Effects Uzmanı Aranıyor (Ankara)
Ready Boost Usb Bellekler EmptyCuma 14 Nis. 2017, 13:58 tarafından Kün Medya Yapım

» İÇERİ BAK LÜTFEN KAFAYI YİCEM
Ready Boost Usb Bellekler EmptySalı 11 Nis. 2017, 10:55 tarafından korsankirici

» After Effects - Neon Text Efekti - Ders 8
Ready Boost Usb Bellekler EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:32 tarafından theyamak

» After Effects - Tanıtım Animasyonu Kurumsal - Ders 7
Ready Boost Usb Bellekler EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

» After Effects - Retro Intro Yapımı - Ders 6
Ready Boost Usb Bellekler EmptyPerş. 30 Mart 2017, 15:31 tarafından theyamak

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 56 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 56 Misafir :: 2 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 1614 kişi Paz 10 Tem. 2016, 20:42 tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 12710 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceren0

Kullanıcılarımız toplam 60796 mesaj attılar bunda 6689 konu
En iyi yollayıcılar
haziran
Ready Boost Usb Bellekler Vote_lcapReady Boost Usb Bellekler Voting_barReady Boost Usb Bellekler Vote_rcap 
boronzox
Ready Boost Usb Bellekler Vote_lcapReady Boost Usb Bellekler Voting_barReady Boost Usb Bellekler Vote_rcap 
Hale
olivon
render
alpino
Joker
aloha34
mobidik
ypr

Anahtar-kelime

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde After Effects, Photoshop Dersleri, 3DS Max Bilgi Paylaşım Forumları adresi saklayın ve paylaşın

Ready Boost Usb Bellekler

3 posters

Ready Boost Usb Bellekler Empty Ready Boost Usb Bellekler

Mesaj  smt566 Perş. 10 Nis. 2008, 03:52

Merhaba Arkadaşlar Smile

İnternette Araştırırken Gördüm;

Vista İşletim Sistemi Kullanan Kişiler "Ready Boost" Adında Bir Özelliği Kullanabiliyorlar.
Bu Özellikli Usb Belleklerin Bir Kısmını Bu Ready Boost Özelligi İle Ram Gibi Kullanılabiliyor.Ama Bazı Yorumlara Göre Bu Özellik Kimileri İçin Performans Kimileri İçin Herhangi Bir Hız Değişimi Sağlamadıgını Okudum.

İçimizde Bu Konu Hakkında Bilgisini Paylaşırsa Sevinirim... :fiskos--:

Not:Bu Usbyi Ram Gibi Kullanmak Başlangıcı Mı Hızlandırıyor Yoksa Herzaman Programlarda,Oyunlarda vb Şeylerdede Mi İşe Yarıyor Henüz Anlamadım... Rolling Eyes
smt566
smt566
Daha Yeni
Daha Yeni

Meslek : Web Tasarımı Ve Grafik Animasyon

Ready Boost Usb Bellekler Empty Geri: Ready Boost Usb Bellekler

Mesaj  haziran Perş. 10 Nis. 2008, 11:16

Bu konunun cevabı benide mutlu edecektir,

Ayrıca bende farklı bir konu olarak şu an 3 gb ram olmasına rağmen AE 2 gb görüyor, memory cache ayarlarından yükseltemiyorum buda yukarıdaki sorunun bonus sorusu olsun, bilgilendirecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler :ehhehehe:
haziran
haziran
Admin
Admin

Meslek : Admin! :D
Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  ArmedA Perş. 10 Nis. 2008, 14:43

Ready booster özelliğini artık xp dede kullanabiliyorsun mutlaka ram gibi performans alman imkansız tabi ama en azından biraz faydası oluyor ama yinede fazla umut bağlamayın vistanın orijinalinde denemedim ama xp için öyle yani eboostr diye bir program var xp için onunla kullanıyorsun ben bir kaç gündür mac os x leopard ın peşindeyim ve buldum gibi işlemler bittikten sonra yardımcı olurum pc de mac çlıştırıcam kullananlar windowsa göre çok çok iyi bir performans alırsınız diyor windows denen şeyden bıktım işin açıkçası 2 gb lık bir oyunun 80 kb a kadar sıkıştığı br teknoloji varken c2duo 2gb ram 512 mb ekran kartını bu kadar düşük performansla kullanmak adamın moralini bozuyor :D

Edit: Senin sorunu unuttum haziran adobe un 32 bit ürünleri 2gb dan fazla ram i görmez yani ayar yapman imkansız ancak cache memory ayarlarından d sürücünde bir dizin tanıtırsan işlemi onun üzerine taşıyor ve render alırken falan karşılaştığın gıcık hatalar çıkmıyor en azından ben öyle yaptım bir daha kapatmadı programı
ArmedA
ArmedA
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Meslek : Hayat

Mesaj  haziran Perş. 10 Nis. 2008, 19:15

ArmedA demiş ki:Edit: Senin sorunu unuttum haziran adobe un 32 bit ürünleri 2gb dan fazla ram i görmez yani ayar yapman imkansız ancak cache memory ayarlarından d sürücünde bir dizin tanıtırsan işlemi onun üzerine taşıyor ve render alırken falan karşılaştığın gıcık hatalar çıkmıyor en azından ben öyle yaptım bir daha kapatmadı programı

Bu habere üzüldüm valla ram aldım çalışırken rahat edim diye işe yaramadı desene, yani bu programı profesyonel işlerde kullananlar en fazla 2gb ram ilemi çalışıyorlar, zorluyor ya, nasıl çalışılırki işlemci falan fayda etmiyor bir noktadan sonra ram çok önemli :hımm-m:
haziran
haziran
Admin
Admin

Kullandığınız Programlar : After Effects, Premiere, Photoshop, Dreamweawer, (Birazda illustrator, Flash, Edius, Cinema4D, Max)

Mesaj  ArmedA Cuma 11 Nis. 2008, 09:00

adobe un cs4 serisi 64 bit desteklicek ve ayrıca after effect cs3 ün 64 bit sürümünü yüklersende işini görmüş olur tabi bunun için işlemcinin 64 bit desteklemesi ve işletim sistemininde 64 bit olması gerekiyor yani 32 bit işlemci, işletim sistemi ve programla yapabileceklerimiz bunlardan ibaret gibi görünüyor yada biz sabırsızız beklemek sıkıcı geldiği için psikolojik olarak 4gb ram istiyoruz Smile
ArmedA
ArmedA
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa

Mesaj  haziran Cuma 11 Nis. 2008, 14:39

Bak şimdi oldumu ben 64 bit destekli pc bilerek almadım bendeki programları 32 bit destekli ve AE nin bir çok pluginini desteklemiyor diye ama şu an 64 bit hayali kurmaya başladım :winked:
haziran
haziran
Admin
Admin

Mesaj  ArmedA Cuma 11 Nis. 2008, 15:40

Bende c2duo işlemci var 64 bit işletim sistemi kurulabiliyor ama ben mac os x i denicem baktım olmadı ondan sonra 64 bit xp kurucam yapacak birşey yok zaten bilgisayarda internet grafik video edit gibi progrmlar kullanıyorum onlarında mac sürümleri var ayrıca 32 bit uygulamalar 64 bitte çalışıyor bildiğim kadarıyla
ArmedA
ArmedA
O Artık Bir Kalfa
O Artık Bir Kalfa